Minimalistinio kambario įrengimas

transformuojami
Kai įsivaizduojame, kaip atrodo minimalistinis kambarys, turbūt galvojame apie baltos spalvos interjerą, itin šiuolaikiškus baldus ir jokių ryškų spalvų neturintį kambarį. Tai yra dažnas minimalizmo paveikslas, kurį įsivaizduoja žmonės. Tačiau jis nėra visiškai teisingas, nes šio kambario išdėstymo būdo tikslas nėra tik tam tikru stiliumi papuošti namų interjerą ar padengti viską aptakiais baltais audiniais. Minimalizmo esmė – palengvinti gyvenimą, kad jame būtų kuo mažiau fizinės netvarkos ir atsirastų vietos daugiau teigiamai energijai. Štai 3 būdai, kaip tai galima pasiekti.

1. Nereikalingų daiktų atsikratymas

Prieš pradedant savo minimalistinio kambario projektą, atsikratykite daiktų, kurie Jums turi mažai naudos. Paprastai tariant, susitvarkykite kambarį. Jei aplink Jus, yra daug mažų rankdarbių ar kitų dekoratyvinių daiktų, kurie neturi naudos – atsisakykite jų. Priešingu atveju, minimalizmo nepasieksite. Pasistenkite pasilikti tik tuos daiktus, kurie Jums suteikia naudą. Apsvarstykite kiekvieną objektą esantį kambaryje ir paklauskite savęs – ar galiu gyventi be jo?

2. Skirtingų dydžių naudojimas

Kai kuriamas supaprastintas kambarys, nepatartina, kad jame būtų daug mažų baldų. Tai, Jūsų kambario erdvę tik dar labiau užpildys, o ne supaprastins. Rekomenduojama paįvairinti baldų dydžius. Tai yra, jei naudojami keli mažesnio dydžio baldai, įrenkite prie jų kelis didesnius. Taip Jūsų kambarys neatrodys labai užpildytas.

Taip pat, galite išsirinkti tokius baldus, kurie būtų keičiamo dydžio – iš mažesnio į didesnį ir atvirkščiai. Transformuojami stalai yra geras pavyzdys. Atvykus svečiams, išskleidžiate stalą, kad jis būtų didesnis, o svečiams išvykus – suskleidžiate atgal. Taip Jūs sutaupysite savo kambaryje vietos, nes nereikės papildomo stalo, norint sutalpinti visas vaišes. Greitai ir lengvai išsirinkti transformuojamą stalą galite paspaudę ant šios nuorodos.

3. Viskas turi derėti

Svarbiausia minimalaus dizaino dalis yra vieningo kambario įvaizdžio ir spalvų gamos sukūrimas. Viskas patalpoje turi derėti. Tai reiškia, kad kiekvienas objektas turėtų būti paprastas ir gerai tikri prie Jūsų kambario spalvos. Pavyzdžiui, jei ji yra balta, tai ir baldai turi būti panašios ar net vienodos spalvos. Likusieji daiktai taip pat turi atitikti pasirinktą stilių ir spalvą.

Jei norite, kad gyvenime būtų mažiau fizinės netvarkos ir daugiau energijos, minimalistinis kambario interjeras yra būtent Jums. Tačiau verta paminėti, kad pirma šio proceso dalis – nereikalingų daiktų atsikratymas – pakankamai nelengva. Sunku tokius daiktus išsirinkti, nes atrodo, kad jie visi yra svarbūs. Atlikus šį etapą, likusieji bus lengvesni.

Užs. Nr. 483119