Mies­tas nenori valdyti miš­ko

Mies­tas nenori valdyti miš­ko

Miestas nenori valdyti miško

Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių miškų urėdija aiškinasi, kas valdys ir prižiūrės mieste augančius valstybinius miškus. Urėdija sutiko tapti tik miško prie Rėkyvos ežero šeimininke.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Ministerijos iniciatyva

Aplinkos ministerija paragino visų miestų savivaldybes ir Valstybinę miškų urėdiją spręsti, kas patikėjimo teise valdys ir tvarkys valstybinius miškus miestų teritorijose.

Šiaulių teritorijoje miškai užima 452 hektarų plotą. Šiandien miesto miškas tikrojo šeimininko neturi.

Urėdija sutiko tvarkyti tik 103,6 hektaro miško. Patikėjimo teise valdytų mišką, augantį tarp Rėkyvos ežero šiaurinės pakrantės ir Pietinio mikrorajono.

„Mes nesutikome nė vieno hektaro imti, – sakė Vaclovas Vingras, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. – Tokį atsakymą Aplinkos ministerijai ir išsiuntėme.“

Savivaldybėje laikomasi nuostatos, jog valstybinių miškų priežiūra – valstybės reikalas.

„Reikėtų didelių finansinių išteklių miškams ekspolatuoti ir miškotvarkos specialistų, kurių neturime, – teigė direktoriaus pavaduotojas. – Mišką juk ir ligos puola, ir vėjavartas reikia tvarkyti, ir mišką atsodinti.“

Prieš metus miesto Savivaldybė perėmė pagal panaudą valdyti 55 hektarus miško žemės prie Salduvės piliakalnio.

„Bet mes perėmėme tik žemę, kad galėtume gauti europinės paramos įgyvendinti rekreaciniams projektams, bet ne mišką“, – pabrėžė V. Vingras.

Savivaldybė Salduvės miško parko plotus tik šienauja ir šiukšles bando aprinkti. Vėjavartoms tvarkyti samdo urėdijos specialistus.

Rekreacija – miesto reikalas

Šiaulių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Giedrius Tamošiūnas „Šiaulių kraštui“ pabrėžė, jog urėdija sutiko perimti ketvirtadalį miesto miško.

„Sutikome valdyti ir prižiūrėti mišką, kuris yra greta urėdijos valdomo miško, – sakė G. Tamošiūnas. – Kitus miško plotus, kurie vertingi reakreaciniu požiūriu ar yra šalia sodų bendrijų, galėtų pats miestas plėtoti, siekdamas paramos lėšų.“

Nuo kitų metų urėdija nebegalės pretenduoti į paramą projektams, susijusiems su rekreacija.

Miškininko nuomone, dėl miesto miškų priežiūros Savivaldybei užtektų vieną miškotvarkos specialistą įdarbinti.

„Reikia tik bendro geranoriško požiūrio į problemą, – mano G. Tamošiūnas. – Dabar prie sodų bendrijų miškai šiukšlynais yra paversti.“

Šiaulių miškų urėdija dabar valdo 30 tūkstančių hektarų teritoriją, tarp jų – ir Kurtuvėnų regioninio parko.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

NETVARKA: Šiauliuose valstybiniai miškai užima per 452 hektarus, bet tikro šeimininko jie neturi.