Miegamojo interjero tendencijos 2021 metais

mieg
Kiekvienus naujus metus pasitinkame kupini noro įgyvendinti naujai užsibrėžtus tikslus, tačiau lygiai taip pat neretai susimąstome ir apie pokyčius savo namuose. Sekantys tendencijas, stengiasi į kiekvieną kambarį pridėti bent po kelias stilingas detales, leidžiančias neatsilikti nuo vyraujančių madų. Šiais metais naujovių išvysime ir miegamojo interjere – kokios tendencijos bus pačios populiariausios?

Baldai, pritaikyti visapusiškam poilsiui

Miegamasis vis dažniau pavirsta vieta, kurioje galime išreikšti asmeninį gyvenimo būdą ir dar geriau atsipalaiduoti, pradedant pusryčiais lovoje ir baigiant jaukiomis skaitymo valandomis vakare. Tai turi įtakos ir pagrindinio baldo – lovos pasirinkimui. Miegamajame vis dažniau išvysime didesnes, pagrindiniu patalpos akcentu tampančias lovas, kurios pasižymi ir unikaliu dizainu, ir išskirtiniu patogumu. Čia laiką galima leisti ne tik su antrąja puse, bet ir su visa šeima. Būtinas atributas – aukštas ir pakankamai minkštas atlošas, kuris leis dar komfortiškiau užsiimti bet kokia veikla taip ir neatsikeliant iš lovos.

Naujos spalvų schemos

Ramybe spinduliuojantys mėlyni, universalieji pilki ir arčiau gamtos nukeliantys žemiški žali atspalviai miegamajame vis dar išliks madingi, tačiau prie jų šiemet prisijungs ir daugiau šiek tiek drąsesnių tonų. Nesuklysite pasirinkę vieną iš „šiltosios“ spalvų rato pusės atspalvių: šiame kambaryje puikiai tinka prislopinti oranžiniai, geltoni ir netgi raudoni atspalviai, bendrai atmosferai suteikiantys dar daugiau jaukumo. Teigiama, kad tokie sprendimai leidžia gerai jaustis net ir tuomet, kai šiais sudėtingais laikais ne visuomet galime išeiti iš namų. Jei esate pasiruošę eksperimentams, prie jų galite prijungti ir šaltesnių atspalvių, pavyzdžiui, aštresnę violetinę – tokie kontrastai erdvei suteiks daugiau gylio.

Funkcionalumas

Nors prieš tai kalbėjome apie didelius ir patogius miegamojo baldus, mažesnėse erdvėse vis dar vyrauja miesto gyvenimo būdas, priverčiantis kur kas dažniau rinktis funkcionalius ir kompaktiškesnius sprendimus. Tokiose patalpose savo populiarumo vis dar nepraranda sofos lovos – dar geriau, jeigu toks baldas gali pasiūlyti ir daiktų sandėliavimo vietą.

Kalbant apie funkcionalumą, verta paminėti ir tai, jog miegamieji po truputį tampa skaitmeniniais – juose galima išvysti vis daugiau įrenginių, galinčių pagerinti mūsų miego kokybę. Nors anksčiau į bet kokias technologijas šioje patalpoje buvo žiūrima skeptiškai, tokie prietaisai kaip žadintuvai ar belaidės ausinės pakeitė tokį požiūrį. Ir tai – tik pradžia.

Dar daugiau gamtos fragmentų

Kadangi šiuo metu ne visuomet turime galimybę mėgautis gamta, būtent tai nulėmė, jog dar daugiau jos elementų naudojama miegamajame – tai ypač atsispindin ir šiuometinėse tendencijose. Niekuomet nesuklysite į interjerą įtraukę ne tik natūralumu spinduliuojančių spalvų, bet ir pasirinkę kuo natūralesnes medžiagas, artimas populiariajai „zero waste“ filosofijai. Ant sienų taip pat galite naudoti gamtos motyvus, o taip pat madinga bus dar labiau paryškinti ir plačiai atverti langus – tuomet į kambarį pateks daugiau natūralios šviesos.

Originalios sienos

Tiksliau – viena siena, esanti už lovos galvūgalio. Gulint jos nematome, tad net ir ryškesni ar įdomesni vaizdai netrukdys atsipalaiduoti ir gerai pailsėti – būtent dėl to renkantis tinkamiausią apdailą, siūloma šiek tiek paeksperimentuoti. Ypač patogu pasitelkti fototapetus, leidžiančius miegamajame pridėti kvapą gniaužiančius miestų ar gamtos vaizdus, tačiau lygiai taip pat galite naudoti ir įvairius raštus ar paprasčiausiai šią sieną nudažyti ryškesne spalva. Šiais metais bus madinga ją paversti ryškiu akcentu, o kaip tai padarysite, priklausys tik nuo Jūsų pačių kūrybiškumo.

Minimalizmą keičianti prabanga

Renkantis įvairius dekoratyvinius sprendimus, šiemet siūloma nevengti eklektiško glamūro ir dažniau pasirinkti prabangiau atrodančias detales, kurios 2021 metais bus itin madingos. Blizganti apdaila, išskirtinės formos, aksominiai audiniai – tai keli tokie elementai, su kuriais tikrai pataikysite tiesiai į dešimtuką. Tiesa, šiuo atveju svarbu nepersistengti ir išsaugoti interjero elegantiškumą.

Prabangą galite atskleisti ne tik su blizgiomis detalėmis, bet ir su kokybiškais, patogiais sprendimais, kurie labiau skirti būtent Jums, o ne aplinkiniams. Tai gali būti prašmatni patalynė ar netgi nuo tam tikrų miego problemų išsivaduoti leidžiantis čiužinys. Apie tai plačiau galite paskaityti straipsnyje: Kokį čiužinį rinktis?

Sumanus daiktų sandėliavimas

Tai – ne mažiau svarbi miegamojo projektavimo dalis, nuo kurios priklauso, kaip lengvai galėsime susikurti švarią, tvarkingą ir neperkrautą aplinką. Teigiama, kad tokioje erdvėje galima kur kas geriau pailsėti ir atsipalaiduoti, tad turėtumėte pasirūpinti, kad čia nepritrūktų būtiniausiems daiktams sudėti skirtų baldų. Talpios spintos, naktiniai staliukai, komodos – tai keli populiariausi baldai, be kurių miegamajame bus sunku išsiversti. Taip pat pravartu pagalvoti apie patalynės dėžę turinčią lovą – toks sprendimas puikiai pasitarnaus mažesniame kambaryje. Tiek šias, tiek kitų tipų lovas apžiūrėti ir įsigyti galite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad šiais metais dar daugiau dėmesio bus skiriama mūsų komfortui ir asmeninės erdvės plėtojimui. Miegamasis neprivalo būti tas kambarys, į kurį sugrįžtama tik miegoti – būtent tai interjero dizaineriai ir stengiasi parodyti.

Užs. Nr. 472449