Lietvamzdžių ir latakų valymas. Kokia to nauda?

Vandens poveikis gali būti žalingas stogo konstrukcijai ar dangai, apdailos medžiagoms, todėl jo nuvedimui naudojami lietvamzdžiai ir latakai.

Tai paprasta, tačiau patikimai veikianti sistema, tačiau norint, kad ji tinkamai atliktų savo funkciją, reikalingas periodinis lietvamzdžių valymas. Į latakus ir lietvamzdžius neišvengiamai papuola nešvarumų – smėlio, purvo, augalų dalių. Jie užtveria kelią vandens nutekėjimui ir drėgmė kaupiasi ant stogo. Taigi, lietvamzdžius ir latakus valyti yra būtina, priešingu atveju vanduo gali pakenkti namui.

Kas nutinka, kai užsikemša lietvamzdžiai ir latakai?

Jei nešvarumų prisikaupia didesnis kiekis, susidaro kamštis ir vanduo nuo stogo negali sklandžiai nutekėti. Tokiu atveju jis teka per pastato sienas, kaupiasi ant stogo, o tai gali pakenkti viso fasado estetinei išvaizdai. Maža to, kai lietvamzdžių valymas atidėliojamas, nešvarumų kiekis kaupiasi, o tai gali lemti latakų deformacijas, ant stogo susikaupusios augalinės kilmės atliekos pradeda pūti ir gali lemti stogo dangos spalvų pakitimus.

Kada geriausia valyti lietvamzdžius?

Lietvamzdžių valymas turėtų būti atliekamas porą kartų per metus, tačiau periodiškumas priklauso nuo aplinkybių. Nuo senesnių namų stogų nešvarumų susikaupia daugiau, taip pat dažniau valyti tiek patį stogą, tiek lietvamzdžius reikia tuomet, jei aplink namą auga daug aukštų medžių, spygliuočių.

Geriausias metas išvalyti lietvamzdžius yra pavasaris. Taip jie puikiai atliks savo funkciją, o per vasarą ir rudenį vėl susikaups nešvarumų, tad kitas valymas turėtų būti rudenį. Jei prieš orams atvėstant lietvamzdžių neišvalysite, dėl kamščių juose gali likti vandens, kuris šaldamas plėsis ir sukels deformacijas. Tai ne tik neigiamai atsilieps namo fasado estetikai, bet ir patys deformuoti latakai bei lietvamzdžiai bus nesandarūs, todėl gali drėkti sienos.

Kodėl geriausia kreiptis į profesionalus?

Nors pats latakų ir lietvamzdžių valymas nėra sudėtingas, darbas vyksta didesniame aukštyje. Be to, norint pasiekti visas vietas, reikalingi specialūs įrankiai. Saugodami savo sveikatą ir gerovę, latakų ir lietvamzdžių valymą patikėkite profesionalams – jie greitai ir saugiai pašalins visus nešvarumus, kad vanduo nuo namo stogo vėl galėtų sklandžiai nutekėti nedarydamas žalos apdailai.

Užs. Nr. 529123