Lietaus nuvedimo sistemos ir latakai: nebūtinas, tačiau neabejotinai reikalingas inžinerinis sprendimas

lietaus
Ne paslaptis, jog, apie kurią sritį bekalbėtume, vieną ar kitą dalyką žmonės daro tik iš reikalo, nes kažkas liepia ir nėra išeities. Ypač, jei to darbo atlikimas reikalauja finansinių, fizinių bei laiko investicijų. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Jei šiuo metu esate „paskendę“ statybose ar remonte, tikėtina, jog susidūrėte ir lietaus nuvedimo sistemų sąvoka. Pastarųjų paskirtis – lietaus vandens surinkimas bei nukreipimas reikiama kryptimi.

Atrodytų, faktas, jog šio inžinerinio sprendimo statybų sritį reguliuojančios institucijos nereikalauja, turėtų būti gera kiekvienam, taupiančiam lėšas, kurių, atliekant tokio pobūdžio darbus, ir taip apstu. Tačiau nereikia būti dideliu ekspertu, jog suprastum, kad lietaus nuvedimo sistema, kalbant apie gyvenamąsias bei kitos paskirties nuolat eksploatuojamas patalpas yra būtina dėl praktinių sumetimų. Tinkamai funkcionuojantis lietaus surinkimas saugo namo pamatus bei visą gerbūvį, didina komfortą (juk „maklinėti“ po vandenyje skęstančią veją anaiptol nėra malonu....), o, jei aktualu, surinktas vanduo gali būti panaudotas įvairioms ūkio reikmėms.

Renkamės lietaus nuvedimo sistemą: plastikinės sistemos...

Lietaus nuvedimo sistema yra sudaryta iš kelių komponentų: horizontaliai montuojamo stoglovio ir vertikaliai – lietvamzdžio, kurie prie stogo, ne mažesniu nei 3 metrų atstumu, turi būti tvirtinami latako laikikliais. Komplekte rasite ir kitas, smulkesnes detales: jungtis, latakų detales, kitus komponentus.

Jei jau domitės lietaus nuvedimo sistema, tikriausiai spėjote pastebėti, jog galima rinktis tarp plastikinės (PVC) bei metalinės. Abiejų rūšių lietaus nuvedimo sistemos „Budmat“ yra kokybiškos: pasidomėkite pastarųjų charakteristika ir pasirinkite jūsų individualiu atveju tinkamiausią variantą.

Ieškantiems optimaliausio kainos bei kokybės santykiu, tinkamu variantu turėtų būti plastikiniai, iš polivinilchlorido pagaminti lietvamzdžiai. Viena pagrindinių šių stiprybių, lyginant su metaline alternatyva – tylus „darbas“, sugeriant tekančio vandens keliamą triukšmą. Nesudėtingas ir šių montavimas.

Plastikas, savaime supranta, yra jautresnis aplinkos pokyčiams: šąlant orui, traukiasi, šylant – plečiasi, spalva palaipsniui blunka. Tačiau gamintojai, siekiantys aukščiausios kokybės, naudojama modernias technologijas, padidinančias plastikinės lietaus sistemos atsparumą UV spinduliams bei temperatūrų kaitai. Plastikinei lietaus nuvedimo sistemai „Budmat“ taiko solidžią 10 metų garantiją.

Reaguojant į faktą, jog dažnas sąmoningai mąstančiam žmogui yra aktualios ir aplinkosaugos idėjos, lietaus surinkimo sistemos komponentai yra gaminami iš PVC ir kitų priedų mišinio, tad yra 100 proc. perdirbami. Gamybos technologija grindžiama vandenį bei energiją maksimaliai taupančiais ir atliekų kiekį mažinančiais sprendimais.

...ar – metalinės?

Ieškančius maksimaliai tvirto bei patikimo sprendimo, sudominti turėti metalinės lietaus nuvedimo sistemos. Savaime suprantamas, toks variantas, kuriam taikoma net 30 metų garantiją esant agresyviai aplinkai korozijos atžvilgiu (praktikoje tarnavimas yra gerokai ilgesnis), kainuos daugiau nei plastikinė alternatyva.

Išmanantys fiziką, gali pradėti argumentuoti, jog metalas, reaguodamas su drėgme bei aplinka, gali pradėti rūdyti, o jame esantis vanduo – užšalti. Pastarosios problemos bus tikrai išvengta, jei, montuojant lietaus nuvedimo sistemą, bus padarytas tinkamas nuolydis.

Moderniausios gamybos technologijos leidžia efektyviai apeiti ir kitas, iš pažiūros ne itin patrauklias metalo savybes. Didelis dėmesys yra skiriamas metalinių lietaus nuvedimo sistemų detalių atsparumui įbrėžimams, korozijai, UV spinduliams.

Metaliniai lietaus nuvedimo komponentai, lyginant su plastikiniais, reikalauja didesnio atidumo atliekant jų montavimą. Būtina kruopščiai vadovautis montavimo bei transportavimo, nes net ir nedidelis įbrėžimas gali turėti rimtus neigiamus padarinius. Tiesa, turint noro, montavimo darbus nesunkiai atlikti galima ir savarankiškai, taip išvengiant papildomų išlaidų samdant meistrus.

lietaus

Užs. Nr. 476620