Leidžiama tiekti prekybinę išvaizdą praradusius vaisius ir daržoves

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Prekybai leidžiama tiekti prekybinę išvaizdą praradusius vaisius ir daržoves.
Nuo sausio 1 dienos vaisiams ir daržovėms, patiekiamiems mažmeninei prekybai vartotojų asmeninėms reikmėms, leidžiama netaikyti specialiųjų prekybos standartų, taip siekiant mažinti maisto švaistymo mastą.

Kaip pranešė Žemės ūkio ministerija, tokių vaisių ir daržovių etiketėje turi būti parašyta „perdirbti skirtas produktas“ ar bet kuris kitas lygiavertis įrašas. Be to, specialieji standartai nėra taikomi vaisiams ir daržovėms, kuriuos gamintojas savo ūkyje parduoda vartotojams jų asmeninėms reikmėms, produktams, kurie yra apipjaustyti ar supjaustyti ir maistui skirtiems daigams, kurie išauginti iš augalų, priskiriamų vaisiams ir daržovėms.

Nustačius neatitiktį prekybos standartams, produktai gali būti tiekiami labdarai ir paramai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nustatyta tvarka, perdirbami arba parduodami perdirbti, panaudojami kaip pašaras gyvūnams arba kitoms ne maisto reikmėms ar tvarkomi kaip maisto atliekos, vadovaujantis Aplinkos ministerijos nustatytais reikalavimais.

Nuostatos, mažinančios maisto, ne tik vaisių ir daržovių, švaistymą, yra įtvirtintos ir naujoje Maisto įstatymo redakcijoje, kurioje sakoma, kad teisės aktų reikalavimų, išskyrus saugos, neatitinkantis maistas gali būti perduotas labdarai ir paramai VMVT nustatyta tvarka.