Naujausios
Kuo Rytų šalyse gaminami kvepalai yra tokie ypatingi? Paslaptis slypi autentiškoje jų gamyboje, itin kokybiškuose ingredientuose ir kvapų kompozicijose, kurios nurungia net garsiausių Vakarų pasaulio kvepalų vardus.
Arabiški kvepalai, skirtingai nei vakarietiški, gaminami kokybiško eterinio aliejaus pagrindu. Tuo tarpu Vakarų kultūroje net ir prabangiausių kvepalų pagrindą dažniausiai sudaro paprastas alkoholis. Aliejai, esantys Rytų šalyse gaminamuose kvepaluose yra ypač vertinami dėl savo „draugiškumo” odai – jie itin ilgai išlieka ant odos ir neišgaruoja taip greitai, kaip alkoholis. Be to, aliejų savybės leidžia aromatui skleistis subtiliai ir lėtai, suteikiant galimybę ryškiai atsiskleisti visoms kvepalų natoms. Būtent todėl arabiški kvepalai visame pasaulyje asocijuojasi su ilgai, intensyviai ir patikimai išliekančiu aromatu.
Arabiškiems kvepalams dažniausiai naudojama agarmedžio, dar gerai žinoma kaip „oud”, natūrali aliejaus esencija, kurios gamybos subtilumas vertas atskiro straipsnio. Ši mediena pagrįstai vadinama dievų mediena, kuri dėl savo retumo ir unikalaus, lėto gavybos proceso yra laikoma viena prabangiausių pasaulyje. Agarmedis turi tokią didelę įtaką parfumerijos kultūrai ir madai, kad tapo siekiamybe ir itin geidžiamu ingredientu prabangiausių kvepalų gamintojams visame pasaulyje. Išskirtinis agarmedžio aliejaus aromatas siejamas su šiltomis ir jausmingomis medienos natomis, persipinančiomis su giliu, ryškiu, žemišku ir į nieką kitą nepanašiu kvapo atspalviu. Sakoma, kad kartą užuodus šį aromatą, jo neįmanoma pamiršti ar supainioti su jokiu kitu kvapu.
Kitas arabiškų kvepalų išskirtinumas yra jų užburianti aromatų kompozicija. Rytietiškiems kvepalams sukurti naudojami natūralūs, išskirtinės kokybės ingredientai, kai kurie iš jų yra itin reti ir randami tik Rytų šalyse. Unikalius arabiškus kvapus sukuria gintaro, muskuso, agarmedžio, sandalmedžio, šafrano, rožių ir jazminų aromatai. Šie kvapai visame pasaulyje siejami su prabanga, rafinuotumu, jausmingumu ir viliojančia paslaptimi. Arabiškų kvepalų kūrimo tradicijos siekia ne vieną šimtmetį, o parfumerijos žinios perduodamos iš kartos į kartą, tad būtent Rytuose gimsta unikalūs kvepalų šedevrai.
Šios priežastys lemia ženkliai augantį arabiškų kvepalų populiarumą Vakarų pasaulyje, kuriame jie tapo itin geidžiama preke ir išskirtinumo, individualumo bei prabangos sinonimu. Unikalių kvapų kompozicijos, kuriose susipina tradicijų menas ir modernumo bei šiuolaikiškumo prieskoniai, sulaukia didelio moterų ir vyrų susidomėjimo visose amžiaus grupėse. Kaip pastebi arabiškų kvepalų internetinės parduotuvės Perfumes.lt įkūrėja Greta Zenovaitė-Petkuvienė, lietuviai taip pat vertina aukštą rytietiškų kvepalų kokybę ir aromatų sodrumą, domisi įvairių kompozicijų subtilybėmis: „Lietuviai mėgsta pabrėžti savo individualumą, pageidauja, kad kvapas ne tik atskleistų jų asmenybę, bet ir būtų įsimenantis, rafinuotas”, – sako arabiškos parfumerijos žinovė. Ji pažymi, jog didelė dalis jos klientų jau turi savo mėgstamus rytietiškus kvepalus, kurie tapę neatskiriama jų įvaizdžio dalimi, o kiti mėgsta išbandyti skirtingus kvapus ir atrasti kažką autentiško, naujo.
Rytų pasaulyje kvepalai nuo seno yra didelė ir neatskiriama kultūros dalis, o arabiškų kvepalų kokybė, ilgai išliekantis aromatas ir unikalios bei natūralios kvapų kompozicijos užsitikrino milžinišką pasisekimą ir populiarumą Vakaruose bei tapo prabangos ir gero skonio simboliu.
Užs. Nr. 555226