Kursai Lietuvoje – sritys, kuriose pasiūla itin didelė

James Harrison nuotr.
Kursai yra efektyvus mokymosi būdas, jei norite per trumpą laiką gauti koncentruotą informaciją ir ją pritaikyti praktiškai. Todėl šis mokymosi būdas sparčiai populiarėja įvairių sričių gretose. Apžvelgsime, kokiose profesinėse sferose yra didžiausias pasirinkimas ir kodėl tai yra paklausios sritys.

Kalbų kursai

Kalbos atveria naujas galimybes nevaržomai bendrauti su užsieniečiais ir lengviau išreikšti mintis. Gebėjimas komunikuoti skirtingomis kalbomis yra itin vertinamas kai kuriose profesijose. Pavyzdžiui, jei svarstote įsidarbinti logistikos įmonėje, darbo skelbime prie numatytų reikalavimų rasite paminėtą įvairių kalbų išmanymą. Lietuvoje dažniausiai reikalaujamos kalbos yra anglų, rusų ir lenkų, o kitų kalbų mokėjimas laikomas privalumu. Jei gebate susikalbėti skirtingomis kalbomis, galite tikėtis geresnių darbo sąlygų ir didesnio atlyginimo.

Pastaruoju metu ypač populiarus profesinės anglų kalbos tobulinimas tarp įvairių sričių specialistų. Įmonėms plečiantis auga darbuotojų poreikis, tad vis daugiau bendradarbiaujama su užsienio rinkomis ar samdomi darbuotojai iš užsienio šalių. Tokiu atveju anglų kalbos išmanymas tampa neišvengiamas. Norėdami atitinkamai reprezentuoti save ir savo darbovietę, žmonės renkasi patobulinti anglų kalbos žinias kursų pagalba. Jų metu užpildomos spragos, todėl tai suteikia galimybę labiau pasitikėti savimi ir kalbos įgūdžiais.

Programavimo kursai

Visuomenėje plačiai paplitusi nuomonė, kad IT sektorius yra perspektyvi ir gerai apmokama industrija. Kai kurie netrunka susižavėti šiomis charakteristikomis ir pradeda ieškoti galimybių mokytis. Kadangi ši sritis yra populiari, kursų pasirinkimas yra platus. Jei planuojate tapti duomenų analitiku, iš anksto numatykite mokymosi tikslus ir rinkdamiesi apžvelkite kursų medžiagą. Ne visa informacija gali atitikti dabartinį žinių lygį, todėl taupykite laiką ir prieš pradėdami mokytis pasidomėkite kursų eigoje nagrinėjamomis temomis.

Kursai naudingi ne tik pradedantiesiems, bet ir jau pažengusiems specialistams. Tai vienas pagrindinių kompetencijų kėlimo būdų, todėl specialistai teikia pirmenybę per trumpą laiką kelti savo kvalifikaciją. Dėl gaunamų specifinių programavimo žinių, darbo rinkoje vertinami kursų sertifikatai. Jie atspindi turimas žinias bei norą tobulėti. Todėl tai gali būti privalumas, jei planuojate keisti darbą ar siekiate atlyginimo pakėlimo.

Grožio paslaugų kursai

Grožio paslaugų sektorius yra paklausi sfera, kurioje netrūksta grožio industrijos subtilybių norinčių išmokti specialistų. Esminis pranašumas yra tai, kad baigę kursus, galėsite nedelsiant taikyti žinias teikdami paslaugas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad grožio meistrų yra labai daug ir konkurencija yra milžiniška. Visgi turėkite omenyje, kad gerų specialistų visuomet trūksta ir jei jaučiate, kad tai Jūsų pašaukimas – nedvejokite eiti šiuo keliu.

Tikimasi, kad grožio paslaugų rinka iki 2027 m. kasmet augs po 3.8%. Šis augimas susijęs su paplitusiais aukštais grožio standartais bei socialinių tinklų kultūra. Prie to ypač prisideda nuomonės formuotojai, kurie, rodydami savo kasdienybę atrodo reprezentatyviai, tad ir noriai dalinasi savo grožio paslaugų patirtimi. Dažnu atveju pasidalinimas yra apmokamas arba paslauga nuomonės formuotojams atliekama neatlygintinai.

Pavyzdžiui, pastaruoju metu itin reklamuojamos įvairios įstaigos, kurios teikia plaukelių šalinimo lazeriu procedūras. Nemažai stebinčiųjų susižavi demonstruojamais rezultatais ir taip pat nusprendžia užsiregistruoti.

Marketingo kursai

Nuomonės formuotojų skleidžiamos žinutės yra viena iš galimų reklamos rūšių. Kita paplitusi rūšis, tai verslų reklama socialiniuose tinkluose. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad naudodamiesi socialiniais tinklais, neišvengsite reklamos. Nesvarbu, ar žiūrite įvairius „stories“, vaizdo įrašus ar naršote naujienų sraute – reklama yra visur. Jos kūrybai ir prižiūrėjimui reikalingi reklamos specialistai, kurie gilina žinias kursuose.

Tobulėjimas marketinge yra neatsiejamas, kadangi reklama socialiniuose tinkluose yra nuolat kintanti. Ekspertai skuba ruošti kursų medžiagą atsiradus naujoms tendencijoms ir jomis pasidalinti su kitais specialistais. Be abejonės, reklama neapsiriboja tik tendencijomis, reikia išmanyti ir techninius aspektus. Todėl mokymosi metu reikės įsisavinti medžiagą apie auditorijas, biudžetų planavimą bei kitus dalykus tam, kad galėtumėte tikslingai reklamuoti produktus ar paslaugas internete.

Masažo kursai

Žmonės vis labiau pradeda vertinti gerą savijautą bei siekia atsipalaiduoti. Vienas iš atsipalaidavimo ir sveikatinimosi būdų yra masažai. Jų metu sumažinamas stresas, atpalaiduojami raumenys bei pagerinama kraujo cirkuliacija. Kadangi auga masažo paklausa, daugėja specialistų, norinčių teikti masažo paslaugas. Norėdami suteikti aukšto lygio paslaugas, masažuotojai tobulina žinias kursų pagalba.

Masažo meistrai gali rinktis iš didelės kursų įvairovės: klasikinio, sportinio, atpalaiduojančio, limfodrenažinio ir daugelio kitų. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo veido masažas. Dėl to išaugo ir veido masažo kursų poreikis. Jų metu masažuotojai tobulina žinias ir technikas priklausomai nuo pasirinktos rūšies. Tarkime, atlikdami Kobido masažą darysite stiprius ir greitus judesius, derindami su švelniais ir lėtais judesiais. Tuo tarpu taškinio masažo metu atliksite švelnius judesius, kuriuos derinsite su giliais paspaudimais.

Kursai yra populiarus žinių tobulinimo būdas tarp įvairių sričių specialistų. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs specialistas, mokymosi metu gausite reikalingą informaciją, kurią galėsite pritaikyti darbe. Lietuvoje kursų pasiūla yra ypač didelė kalbų, programavimo, grožio paslaugų, marketingo ir masažo srityse.

Užs. Nr. 528268