Kuro granulių naudojimo privalumai

Autorių nuotr.
Granulės yra puikus ekologiškas kuras dėl mažo toksiškų dervų išmetimo degimo metu. Šildymo produktas, tiekiamas granulių pavidalu, gaminamas aukštu slėgiu spaudžiant pjūvenas. Neabejotinai privalumas yra tas, kad granulės visada gaminamos iš ekologiškų kuro medžiagų. Granulėms kūrenti skirti katilai atitinka aukščiausius ekologinius standartus, todėl gali būti puiki, aplinką tausojanti alternatyva dujinėms ar anglies krosnelėms.

Kuro granulės - ekologiškas kuro alternatyva

  ● Pirmasis iš reikšmingų granulių privalumų yra tai, kad granulės priskiriamos prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Be to, jos priklauso aukšto šilumingumo kuro grupei.
  ● Kitas privalumas – netoksiški pelenai, susidarantys deginant granules. Iš vienos tonos degalų susidaro apie penki kilogramai pelenų, kurie vėliau gali būti naudojami kaip trąšos. Tai puikus rezultatas, ypač jei palyginsime su daugiau nei šimtu kilogramų sunkiai perdirbamų atliekų, susidarančių deginant anglį.
  ● Granulės neprisideda prie alergijos atsiradimo. Šios rūšies kuro naudojimas naudingas ir alergiškiems žmonėms – granulės nesukelia alergijos ir, skirtingai nei tradiciniai degalai, neprisideda prie nemalonaus kvapo susidarymo.
  ● Kūrenant granulėmis taip pat nesusidaro nuosėdos, kurios teršia patalpą, o anglies dvideginio emisija degimo metu išlieka lygi nuliui.

Degimo procesas granulinėje krosnyje

Koks bus kuro efektyvumas iš medienos gaminamos granulės priklauso ne tik nuo pačios granulės kokybės, bet ir nuo deginimo krosnyje būdo. Pripildžius bunkerį, medžiaga automatiškai tiekiama į krosnį, kur, veikiant aukštai temperatūrai degimo kameroje, išgaruoja ir išsiskiria dujos. Sudeginamas anglies monoksidas, metanas, angliavandeniliai ar vandenilis, o po to išdega dėl aukštos temperatūros susidariusi anglis. Tokiu būdu pagaminta šiluma patenka į šildymo sistemą, o vienintelis degimo šalutinis produktas yra nedidelė pelenų krūva.

Granulinių katilų privalumai

Granuliniai katilai yra lengvai naudojami, didžiąja dalimi automatizuoti, modernūs įrenginiai. Dėl krosnies valdiklio ir jame esančio jutiklinio valdiklio galime lengvai valdyti degimą naudodami mobiliuosius įrenginius - pavyzdžiui, išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius.

Jei nustatysime norimą krosnelės temperatūrą, ją pasiekus, ji automatiškai išsijungs, o tada vėl pradės veikti, jei pastate smarkiai atvėstų. Tai ypač svarbus klausimas, jei galvojame apie taupymą.