Kuriate interneto svetainę? Apsaugokite turinį nuo vagysčių

dedikuoti
Skirtingų sričių profesionalai, prisidedantys prie el. prekybos bei kitų skaitmeninių platformų kūrimo ir vystymo, sutinka – turinys šiandien yra vienas kertinių sėkmingo projekto elementų. Ko gero, dėl šios priežasties vis populiaresni ne tik individualių kūrėjų, bet ir prekių ženklų tinklaraščiai. Apskritai, šiandien bet koks turinys turėtų kurti pridėtinę vertę prekių ženklui bei vartotojui. Beje, tai svarbu tiek dėl lankytojų patirties kelionės, tiek dėl geresnių SEO rezultatų. Vis dėlto, dažnai kokybiški tekstai tampa turinio vagių taikiniu. Kaip to išvengti?

Visapusiškai saugi virtualaus projekto aplinka

Bendras duomenų saugumas (fizinė įrangos apsauga ir kibernetinių atakų blokavimas) – visų pirma, jis prasideda nuo serverio. Būtent dėl šios priežasties reikia objektyviai įvertinti savo internetinio verslo pobūdį, apimtis, reikalingus išteklius ir, žinoma, duomenų saugos priemones. Nuo to priklauso ir tinkamo serverio pasirinkimas. Jų pasiūla šiandien – gana didelė. Vis dėlto, jei norite maksimalaus pasiekiamumo ir sukčių nepažeidžiamos aplinkos, geriau rinkitės galingus, individualiais ištekliais aprūpinamus serverius, talpinamus sertifikuotame duomenų centre. Keli puikūs pasirinkimai – debesijos arba dedikuoti serveriai Lietuvoje.

Apie nesudėtingas, bet efektyvias kodo korekcijas

Kai jau pasirūpinote efektyviu serveriu, galite pereiti prie konkrečiai su turinio vagysčių prevencija susijusių priemonių. Beje, pavyzdžiui, teksto vagysčių tipai yra keli – paprastas, atliekamas tiesiog rankiniu būdu, ir automatizuotas, atliekamas robotų (angl. k. Web Scraping). Su tuo kovoti galite paprastomis interneto svetainės kodo korekcijomis. Įterpiamos specifinės eilutės gali:

1. blokuoti mechaninio kopijavimo veiksmus (dešinio pelės mygtuko paspaudimą, teksto kopijavimą klaviatūros mygtukų kombinacija);

2. perspėti turinį kopijuojančius robotus ir priversti šiuos „apsigręžti“.

Žinoma tai tik keli paprasti žingsniai. Galbūt jie ir neapsaugos nuo visų kenkėjiškų turinio pasisavinimų, bet bent jau nuo dalies jų – tikrai taip. Tie, kurie investuoja į unikalią informaciją bei jos kokybę, turėtų imtis visų įmanomų priemonių.

Investicijos į kenksmingus lankytojus atpažįstančią programinę įrangą

Kalbant apie automatizuotą, arba robotų kopijavimą, gera žinia ta, kad yra ir daugiau efektyvių priemonių. Atsižvelgdami į vis augantį problemos mastą, IT specialistai ėmėsi specialios programinės įrangos kūrimo. Šiandien internete galite rasti ne vieną programą, kuri yra skirta būtent kenkėjiškų robotų blokavimui. Gerai pagalvojus, tokia papildoma investicija gali padėti išsaugoti ne tik originalumą, bet ir išvengti problemų dėl griežtos Google plagiatų pozicijos.

Teisinė IN apsauga, terminų ir sąlygų atnaujinimas

Kitas kertinis žingsnis – teisinė apsauga. Verta kreiptis į intelektinės nuosavybės teisės ekspertus, kurie padės susikurti teisiškai tvirtą verslo ar kūrybinio projekto apsaugą. Kartais vagis atgraso net ir elementarus terminų ir sąlygų atnaujinimas. Jame nurodyti autorinių teisių punktai ypač gali priversti persigalvoti tuos, kurie tekstus kopijuoja tiesiog rankiniu būdu (pelės ir klaviatūros mygtukų paspaudimais).

Galiausiai, informacija vienu ar kitu būdu panaudojama kitose platformose. Lietuvos rinkoje, kur, pavyzdžiui, konkuruojančių įmonių kiekis dar nėra toks didelis, vis dar galima lengvai pastebėti panašaus teksto atsiradimą kitose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose.

Nesaugaus turinio žala – didesnė nei manėte

Pasisavintų tekstų žala gali būti didesnė nei manote. Pirmiausia, tokie atsitikimai gali priversti vartotojus suabejoti jūsų originalumu. Kitas aspektas yra jau minėtasis Google vertinimas. Šiandien paieškos sistemos robotukai, kurie tikrina interneto svetainių turinį, yra stipriai patobulėję – jie gali identifikuoti ne tik tekstų kopijas, bet ir tai, ar jie yra naudingi vartotojui. Taigi, natūralu, kad panašus ar identiškas turinys galimai sukels dvejonių ir taip suprastės SEO rezultatai. Pasekmė – prastesnės pozicijos organiškoje paieškoje ir, žinoma, generuojamas mažesnis srautas.

Panašu, kad savo unikalumą ginti reikia ne tik dėl prekių ženklo įvaizdžio, bet ir verslo pelningumo. Pradėkite nuo profesionalaus serverio pasirinkimo, nedvejokite investuoti į papildomas saugos priemones – kodo tobulinimą, programinę įrangą, įskiepius. Pasidomėję šia tema plačiau, nustebsite, mat aktualios problemos sprendimo būdų yra tikrai daug ir kūrybiškų.

Užs. Nr. 510801