Kuo skiriasi žieminės padangos nuo vasarinių?

padangos
Kiekvienais metais, du kartus, vieną kartą kovo pabaigoje – balandžio viduryje ir kitą kartą spalio antroje pusėje – lapkričio viduryje prie autoservisų susidaro eilės. Visi skuba ir nori pasikeisti padangas. Iš vasarinių vairuotojai keičia į žiemines arba atvirkščiai. Pagal kelių eismo taisykles, šaltuoju metų laiku važinėjantys automobiliai turi „avėti“ padangas, kurios atitinka griežtesnius reikalavimus ir geriau sukimba su slidžia kelio danga. Tačiau kokie dar yra skirtumai tarp jų ir kuo konkrečiai skiriasi žieminės padangos nuo vasarinių?

Pagrindiniai skirtumai

Žieminės padangos gaminamos iš minkštesnės bei elastingesnės gumos. Dėl to, vasaros karštyje jos nėra tokios efektyvios, kaip vasarinės padangos. Tačiau žiemą, kada oras šaltas, jos taip nesukietėja, kaip vasarinės ir dėl to automobilis geriau sukimba su šalta, slidžia kelio danga, kokia būna žiemą.

Žieminės padangos dažnai turi daugiau griovelių ir įmantresnį raštą. Tai leidžia užtikrinti geresnį sukibimą su žiemine, slidžia kelio danga. Jeigu žiūrėsime į padangų raštą, tai žieminės padangos dažnai turi tokį raštą, kuris atitinka jų sukimosi kryptį. Jis taip pat gali būti asimetriškas, ko vasarinėse padangose dažnai nepamatysime.

Žieminės padangos taip pat pritaikytos mažesniems greičiams nei vasarinės ir dėl savo rašto bei kompozicijos dažnai padidina kuro sąnaudas. Tačiau žiemą jos išauga ir dėl kitų veiksnių, padangos čia daro mažą įtaką. Taip pat verta paminėti, kad vasarinėmis padangomis rekomenduojama važiuoti tik tada, kai lauke temperatūra yra aukštesnė nei 7 laipsniai Celsijaus.

Mitai

Nors apžvelgėme svarbius faktus bei informaciją, būtina paminėti ir mitus, kurie dažnai sklinda tarp žmonių.

Pirmasis mitas – žieminės padangos greičiau dėvisi šiltuoju metų laiku, dėl to padangas būtina keisti. Toks teiginys nėra visiškai neteisingas, bet jis tikslus tik teorijoje. Praktikoje tas greitesnis susidėvėjimas yra taip sunkiai pastebimas, kad jį dažnai galima ignoruoti. Visgi vertėtų padangas keisti, nes taip prailginate jų tarnavimo laiką.

Antrasis mitas – labiau verta pirkti universalias padangas. Viskas priklauso nuo to, kokiais keliais važinėjate ir kokį atstumą įveikiate, kokį biudžetą turite. Jeigu norite automobilį vairuoti tik metus ar du, tada taip, galbūt kelių padangų komplektų pirkti ir neverta. Tačiau, jei automobilis jums tarnaus ilgiau, vienas padangų komplektas dėvėsis itin greitai. Pasitarkite su specialistais.

Trečiasis mitas – neverta mokėti brangiau už žymaus gamintojo padangas. Nors permokėti nesinori niekada, bet garsiausi gamintojai dažniausiai turi didžiulį technologinį pranašumą prieš savo konkurentus. Jie gamina saugiausias, pažangiausias ir geriausiai su keliu sukimbančias ir ilgiausiai tarnausiančias padangas.

Užs. Nr. 456186