Krovinių gabenimas jūra - kas gali užsiimti importu šiuo būdu?

Autorių nuotr.
Laivai daugelį metų buvo labai svarbi transporto priemonė. Daugelis greičiausiai prisimena XVI ir net XV a. istorijas, kuriose pagrindinis vaidmuo teko jūrų krovinių gabenimui. Netgi populiaraus Titaniko ekranizacija rodo, kad, be gražių patogumų žmonėms, jis turėjo ir transporto funkciją. Tad, ką šiandien svarbu žinoti apie krovinių gabenimą jūra?

Šiuo metu jūrų transportas vaidina pagrindinį vaidmenį kiekvienos šalies ekonominiame žemėlapyje

Nepaisant labai gerai išvystytos automobilių ir aviacijos pramonės, visų krovinių pergabenimas būtų neįmanomas. Žvelgiant iš standartinio siuntėjo ar gavėjo perspektyvos, mes tikrai nesuvokiame, kad daugelis produktų, kuriuos naudojame kasdien, nukeliavo ilgą jūros kelią.

Kas gali užsiimti importu šiuo būdu?

Laikui bėgant ir plintant jūrų transportui, vis daugiau kurjerių kompanijų pradėjo užsiimti tokio pobūdžio paslaugomis. Daugeliui iš mūsų tai mažai žinoma tema, nes kasdien su tuo nesusiduriame. Tačiau nemažai daliai prekybos įmonių tai – kasdienybė. Įmonės bendradarbiauja su keliomis skirtingomis įmonėmis, siūlančiomis jūrų transportą, daugiau informacijos galite rasti čia: https://log-net.lt/lt/kroviniu-gabenimas-juru-transportu.html.

Kas dažniausiai gabenama laivu?

Aptariant transporto galimybių klausimus, verta remtis jūrų transporto ypatumais. Vienas iš jų – ilgaamžiškumas. Žinoma, būna, kad laivo kelionė trunka kelias valandas, tačiau dažniausiai šis laikotarpis skaičiuojamas dienomis ar net savaitėmis. Kitas aspektas – ją lydinčios sąlygos.

Niekas nenustebins oro druskingumu ir plačiai paplitusia drėgme. Tai taip pat transportas, kuriam būdinga galimybė saugiai gabenti labai didelių gabaritų krovinius. Atsižvelgiant į nurodytas charakteristikas, galima manyti, kad praktiškai viską galima transportuoti. O kaip dėl greitai gendančių prekių?

Čia taip pat nėra problemų. Jei tokie daiktai yra tinkamai paruošti, pavyzdžiui, maisto produktai tinkamai konservuoti, juos galima nesunkiai gabenti laivu.

Krovinių gabenimo jūra privalumai
    • Ekonominis aspektas – neabejotinai svarbiausias ekspedijavimo jūra privalumas yra jo pelningumas. Jūrų transportas yra ekonomiškas sprendimas, ypač kai reikia gabenti krovinius dideliais atstumais.
    • Jūrų transporto efektyvumas – dar vienas privalumas yra laivybos vandens transportu efektyvumas. Privalumas klientui – grupinio krovinių siuntų derinimas konteineriuose, kas leidžia pasidalyti transportavimo išlaidas tarp kitų klientų.
    • Galimybė gabenti negabaritinius krovinius – jūra gabenami automobiliai, statybinė ir žemės ūkio technika, sunkūs ir didelių gabaritų daiktai. Tai vienintelis tokių daiktų gabenimo būdas. Jūrų transportas taip pat suteikia galimybę gabenti anglį, medieną ir statybines medžiagas.