Kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti, perkant rudeninius ar žieminius batus vaikams

bataivaikams
Praūžus kanceliarinių prekių „šlavimo“ prieš naujus mokslo metus bumui, piniginės dar neskubėkite užverti. Tikėtina, jog gali tekti atnaujinti ir atžalos rūbų bei avalynės atsargas. Orams sparčiai vėstant, basutes, deja, jau galime pamiršti. O lengvi, menkai šildantys ir nuo drėgmės neapsaugosiantys pavasariniai batai, kuriuos, tikėtina, dar ir šiandien avi Jūsų vaikas, greitai gali tapti nebetinkami.

Ant bangos“ – rudeniniai batai vaikams, o, priklausomai nuo nepastovių oro sąlygų bei, žinoma, individualaus vaiko santykio su žemesne temperatūra, netrukus iš spintos gilumos gali tekti traukti (o gal – įsigyti naujus) ir žieminius batus.

Batų dydis

Dydis – klausimas, keliantis bene daugiausiai vargo dažnam pirkėjui, kuriam aktualu batai vaikams internetu. Visų pirma, dėl to, jog vaikų koja, ypač tam tikrais amžiaus tarpsniais, auga labai greitai. Negali būti tikras, kad įsigytus batus pavyks sėkmingai avėti visą sezoną. Apstu istorijų, kai tėveliai, pusiau rimtai, pusiau juokais guodžiasi, jog batai, kurie dar tiko penktadienį, pirmadienį jau tapo per...maži. Žinoma, šis faktas jokiu būdu nereiškia, jog, norint sutaupyti, galima pirkti pigesnius, abejotinos kokybės batus (juk vis tiek išaugs!). Kokybiški batai garantuoja vaikui komfortą ne tik esamu momentu, bet ir įtakoja tinkamą pėdos susiformavimą bei kojų sveikatą bendrąja prasme.  

Patyrę tėvai žino, jog negalima aklai pirkti tiesiog vienu dydžiu didesnių batų nei prieš tai avėti. Priklausomai nuo gamintojo, batų dydžiai gali skirtis. Jei reikalingi žieminiai batai vaikams, rekomenduojama matuoti ne nuogą vaiko pėdą, bet su ant jos užmauta šiltesne kojine (tokia, kokias įprastai ir maunate savo atžalai). Žieminiai batai turėtų būti maždaug 0,8-1,2 cm didesni, nei išmatuotos pėdos ilgis. Panaši taisyklė galioja ir perkant rudeninius batus.

Kad ir kokia stipri kiltų pagunda pirkti batus, liaudiškai tariant, „ant išaugimo“, nepasiduokite jai. Vaikui vaikščioti su gerokai per dideliais batais nebus patogu, o, kalbant apie mažesnius vaikus, padidėja ir traumų tikimybė.

Pagrindiniai kriterijai, svarbūs renkantis rudeninius ir žieminius batus

Vėsiajam metų laikui, tai yra rudeniui bei žiemai skirti batai vaikams, turi būti ne tik patogūs bei stilingi, bet ir atitikti kitus kriterijus, garantuojančius maksimalų komfortą bet kokiomis oro sąlygomis.

Žieminiai ir rudeniniai batai turi būti atsparūs vandeniui, kurio šiuo metų laiku tikrai netrūksta. Juk sušlapusios, o vėliau – sušalusios kojos – tiesiausias kelias peršalimo ligų link. Žinoma, net kokybiškiausi batai gali „pavesti“, jei vaikas, mūvėdamas rudeniniais ar žieminiais batais, ilgą laiką braidžios balose. Tam skirti specialūs guminiai batai vaikams, kitaip dar vadinami botais. Žinoma, priešingai nei botai, skirti vasarai ar pavasariui, rudeniniai/žieminiai lietaus batai turėtų būti su pašiltinimu.

Rudeniniai, o ypač, žinoma, žieminiai batai vaikams, turi būti lengvi, tačiau garantuoti maksimalią šilumą. Štai žieminiai Columbia“ batai vaikams efektyviai apsaugo koją nuo šalčio, spaudžiant net iki -32°C siekiančiam speigui. Aulo viduje bei ties čiurna yra dirželiai, kuriais reguliuojamas bato prisiglaudimas prie kojos, taip apsaugant nuo sniego patekimo į bato vidų.

Sniegas, lietus ir spustelėjęs šaltukas – pagrindinės priežastys, dėl kurių, orui atšalus, prie traumatologų kabinetų durų nutįsta ilgesnės nei įprastai pacientų eilės. Raginimų vaikščioti lėčiau ir atsargiau, vaikai dažniausiai tiesiog neišgirsta. Tad neslystantis padas, garantuojantis efektyvų sukibimą su įvairiais paviršiais – dar vienas reikalavimas, kurį turėtų atitikti žiemai skirti batai vaikams.

Jei norite būti tikri, jog išsirinkote geriausiai savo funkciją atliksiančią vaikišką avalynę rudeniui ar žiemai, rekomenduojame rinktis šios rinkos lyderių produkciją. Mūsų jau minėti „Columbia“ ar Crocs“ batai vaikamspasirinkimas, pranoksiantis net pačių išrankiausių pirkėjų lūkesčius.

Užs. Nr. 518011