Krepšinio aistruolius bandys apgyvendinti ir butuose

Krepšinio aistruolius bandys apgyvendinti ir butuose

Krepšinio aistruolius bandys apgyvendinti ir butuose

Nuo Turkijos krepšinio čempionato pabaigos prasidėjo 2011 metų Europos krepšinio čempionato laukimas. Šiauliai tapo pirmuoju oficialiu čempionato miestu, tačiau dar nežinia, kur apsistos visi krepšininkai, sirgaliai, kas organizuos renginius, kiek čempionatui reikės apsaugos. Prisidėti gal bus prašoma ir miestiečių, pavyzdžiui, išnuomoti butą.

Naujovė — varžybose greičiausiai nebus galima prekiauti alumi.

Giedrius VAITKEVIČIUS

Viešbučiuose vietų nepakaks

Šiaulių miesto mero Genadijaus Mikšio nuomone, svarbiausia pasirengimo problema — viešbučiai.

„Šiaulių krašto Medžiotojų užeigoje, kuri stato priestatą, tiek vietų, kiek reikia šešioms komandoms, nėra. Padidėjus komandų skaičiui, padidės ir sirgalių antplūdis — jis priklausys ir nuo to, kokios komandos atvyks į Šiaulius“, — sakė G. Mikšys.

Ketinama tartis su „Šaulio“ viešbučiu, kuris gali priimti vieną ar dvi iš šešių į Šiaulius atvyksiančių komandų.

Meras kalba ir apie galimybę šalia arenos, Aukštabalio gatvėje, kur stovi aukštos įtampos stulpai, įrengti kempingą. Bus ieškoma ir kaimo turizmo sodybų, galinčių priimti sirgalius. Savivaldybė ketina kreiptis ir į tuos, kurie Europos čempionato metu gali išnuomoti savo butus.

Neatmetama galimybė dėl nakvynės bendradarbiauti su Šiaulių universitetu, kolegijomis.

„Mokslo metai prasideda rugsėjo 1-ąją, kai vyks čempionatas. Gal būtų galima juos pradėti rugsėjo 6-ąją? Gal būtų galima į bendrabučius priimti sirgalius?“ — svarstė G. Mikšys.

2011 metų Europos čempionato metu, rugsėjo 2— 3 dienomis, planuojama „Šiaulių dienų“ šventė. Norima, kad mieste būtų daug pramogų, nes, pavyzdžiui, dėl Ramadano, Turkijoje nebuvo pramogų.

Šiaulių meras viliasi prie Šiaulių arenos įrengti didelį ekraną, rengti krepšinio trys prieš tris turnyrus.

Šiaulių miesto savivaldybė pasiruošimui skiria 800 tūkstančių litų.

Čempionatas investicijų neatpirks

Pagrindinis čempionato viešbutis Šiaulių krašto Medžiotojų užeiga baigė statyti priestato ketvirtojo aukšto perdangą ir pradėjo kelti penktąjį aukštą. Dabar viešbutyje yra 27 kambariai, po rekonstrukcijos jų bus 89.

„Darbų pabaiga planuojama balandžio mėnesio pabaigoje— gegužės pradžioje. Jei krepšininkai pasispaus, gyvens ne po vieną, sutalpinsim visas šešias komandas. Jei ne, vieną ar dvi ekipas teks atiduoti kitam viešbučiui“, — sakė viešbučio direktorės pavaduotoja Asta Žalpytė.

Viešbutis teigia visus FIBA reikalavimus įgyvendins, bet čempionatas investicijų neatpirks.

„Juk krepšininkai negyvens metus ar mėnesį. Tik savaitę“, — sakė viešbučio direktorės pavaduotoja.

Šiauliuose — apie 1000 vietų

Tikimasi, kad į Šiaulius aktyvesnės krepšinio šalys gali atsivežti po 1000— 2000 sirgalių.

VšĮ Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, miesto viešbučiuose yra apie 1000 vietų, į tą skaičių įeina ir Šiaulių krašto Medžiotojų užeiga, ir netoli Šiaulių esantys viešbučiai.

Pasak informacijos specialistės Meilutės Požemeckaitės, iš kaimo turizmo sodybų galima pridėti dar kelis šimtus vietų.

„Kadangi sirgaliai atvyks ir su automobiliais, tai 20 kilometrų nuo Šiaulių neturėtų būti didelė problema. Jei ir tai nepadės — imsime visą Šiaulių apskritį, juk ir Pakruojis turi viešbučių“, — sakė M. Požemeckaitė.

Tikisi palikti 5000 vietų

Šiaulių arenos generalinis direktorius Gintaras Radavičius teigia, kad svarbiausi klausimai — sudėlioti viską pagal FIBA taisykles: žurnalistų, FIBA, televizijos, statistikos atstovų vietas. Preliminariai jau viskas aišku, o spalio mėnesį į Šiaulius atvyks FIBA atstovai, kurie pasakys savo pastabas.

„Arena atsakinga ne tik už tai, kas yra arenos viduje. Galbūt LKF rengs konkursą, ieškos tų, kas nori organizuoti tai, kas bus vykdoma šalia arenos. Galbūt organizuosime mes. Norisi, kad sirgaliai būtų kuo labiau užimti. Tikimės, kad į Šiaulius atvyks bent dvi stiprios komandos, o turistai atvažiuos išleisti pinigus, ilsėtis. Tai nauda visiems — barams, naktiniams klubams ir kitiems“, — sakė G. Radavičius.

Arenoje reikia pakeisti 24 sekundžių laikrodį. Šiuo metu jis yra vienpusis, o turi būti mažiausiai trys pusės — to reikalauja FIBA.

Šiaulių arenos generalinis direktorius tikisi, kad skyrus vietas žurnalistas, televizijai ir kitiems atstovams, arenoje liks bent 5000 vietų sirgaliams.

Alaus gali nebūti

Pasak „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vadovo Mindaugo Špoko, Europos krepšinio čempionato Lietuvoje bendras biudžetas — 21 milijonas 800 tūkstančiai litų.

„Šis biudžetas kol kas dar menamas. Tokios sumos savo rankose neturime, gal ir neturėsime. Visą sumą skiria Vyriausybė. Iš FIBA lėšų negausime. Jiems turėjome sumokėti 3 milijonus eurų už teisę rengti čempionatą“, — sakė M. Špokas.

Jo teigimu, Šiauliai Lietuvos kontekste atrodo gerai — turi puikią areną, o viešbučių problema bus išspręsta.

„Jei sirgaliams nepatiks Šiauliai, jie galės vykti į Klaipėdą ar Kauną. Tik Vilnius nuo Šiaulių tolokai. Izmyre gyvenome 110 kilometrų nuo arenos, į rungtynes važiuodavo 20 autobusų iš visur ir nė vieno nebuvo nepatenkinto. Mums svarbu, kad iš Šiaulių nevažiuotų į Rygą. Tai būtų absurdas“, — sakė M. Špokas.

Gegužės mėnesį į čempionato viešbučius planuoja atvykti po du komandų, kurios žais Šiauliuose, atstovus bei keletas žurnalistų.

„Kalbėsime ir su valstybės institucijomis, kad bent jau Europos čempionato metu nevyktų kelio remonto darbų“, — sakė organizacinio komiteto vadovas.

Naujovė — Europos čempionato metu rungtynėse veikiausiai nebus leidžiama prekiauti alumi.

„99,9 procento, kad taip bus. Visame pasaulyje taip yra. Alumi prekiavome vasarą vykusiame Europos jaunių U-18 čempionate. Tačiau norime, kad arenose būtų kuo mažiau neblaivių, griežtinsime ir įėjimą į areną“, — sprendimo priežastis vardijo M. Špokas.

Policija skaičiuoja savo pajėgas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius teigia, kad policija jau planuoja savo darbus Europos čempionato metu.

„Planuojame išsiversti tuo, ką turime Šiauliuose ir apskrityje. Abstraktus skaičius — 60 uniformuotų pareigūnų prie arenos, 15— 20 kriminalistų apsirengusių civiliai. Apie 20 savanorių dirbs arenoje. Reikės ir 40— 60 saugos tarnybos darbuotojų arenos viduje, nes policininkų viduje negalės būti.

Dėl savanorių problemos neįžvelgiu, tačiau gali kilti problemų dėl policijos ir saugos tarnybų bendravimo — ne visi moka angliškai.

Mieste policininkų skaičius bus panašus, nes visi bendrabučiai, viešbučiai, barai, kuriuose bus sirgaliai, turės būti saugomi„, — sakė V. Urbonavičius.

Daug ką lems tai, kurios komandos atvyks į Šiaulius. Jei teks priimti latvius, lenkus ir serbus, policijos pajėgos bus didesnės ir šį klausimą spręs su Policijos departamentu. Gali tekti kreiptis ir į kolegas Telšių apskrityje.

V. Urbonvičiaus manymu, dėl didesnio komandų skaičiaus pareigūnams padidės darbo dienų skaičius. „Tačiau daugiau komandų — nauda Šiauliams, sirgaliai mieste paliks daugiau pinigų“, — sakė pareigūnas.

 

VIEŠBUTIS: Šiuo metu Europos čempionatui statomo Šiaulių krašto Medžiotojų užeigos pristato darbai bus baigti iki kitų metų balandžio— gegužės.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

VADOVAS: „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vadovo Mindaugo Špoko manymu, Europos čempionatu parodysime ir savo valstybę.

Redakcijos archyvo nuotr.

 

SUTARTIS: Rugsėjo 9-ąją Šiauliai pasirašė sutartį dėl 2011 metų Europos čempionato organizavimo ir tapo pirmuoju oficialiu pirmenybių miestu.