Kokius pojūčius sukelia dantų kanalų pažeidimas?

Autorių nuotr.
Ko gero, jau šimtus kartų esame girdėję apie tai, kad turime ypač atsakingai rūpintis savo dantimis, nes priešingu atveju, gali nutikti daug įvairių ir nemalonių dalykų. Na, o vienas jų yra ir dantų kanalų pažeidimas. Verta akcentuoti, kad toks pažeidimas sukelia labai daug nemalonių pojūčių, kuriuos jau neturkus ir aptarsime. Na, o kol kas svarbu priminti, kad esant šiems pažeidimams yra reikalingas edodontinis gydymas. Taigi, kokie pojūčiai yra jaučiami, kai yra dantų kanalų pažeidimas?

ne paslaptis, kad daugelis iš mūsų mėgstame mėgautis ledais, šaltais kokteiliais ir t.t. Jei dantų būklė yra normali, tuomet valgydami ledus ar gerdami šaltą kokteilį tikrai neturėtumėte jausti dantų jautrumo. Tačiau, jeigu nutinka priešingai, tuomet galima įtarti, jog yra pažeistas dantų kanalas;

dar vienas šios problemos simptomas yra nelokalus arba kitais žodžiais tariant, sunkiai nurodomas danties skausmas;

jeigu tapo skausminga kramtyti maisto produktus, taip pat galima įtarti šią problemą;

jeigu jaučiate maudimą arba aštrų skausmą, tuomet irgi gali būti, jog yra dantų kanalų pažeidimas.

Taigi, kaip matyti, jei yra pažeidžiami dantų kanalai, tuomet jaučiami itin nemalonūs pojūčiai ir labai svarbu kuo greičiau kreiptis į specialistus. Visgi, dar geriau, kai pažeidimai dantų kanalus aplenkia. Na, o tam, kad taip ir būtų, labai svarbu tinkamai prižiūrėti savo dantis. Tai jau esate girdėję daug kartų, tačiau dar kartelį priminsime svarbiausias dantų priežiūros taisykles:

dantis valykite du kartus per dieną, jei neturite galimybės to padaryti, tuomet bent jau išskalaukite vandeniu. Dantis valykite tinkamai parinkta dantų pasta ir šepetėliu, taip pat nepamirškite, kad bus geriausia, jei dantų pastą keisite kas pusę metų. Taip pat nepamirškite, kad dantų šepetėlis irgi turi būti keičiamas – ilgainiui jis ima dėvėtis, be to, ant jo kaupiasi bakterijos. Taigi, bus geriausia, jeigu dantų šepetėlį keisite kas 3 mėnesius;

nepamirškite, kad dantų pasta, vanduo bei šepetėlis yra būtini dantų priežiūrai, bet tikrai ne vieninteliai, taigi, rinkitės ir dantų siūlą bei burnos skalavimo skystį.