Kokie roletai tinka Jūsų virtuvei?

roletai
Siekiant virtuvėje sukurti jaukią, tačiau tuo pačiu praktišką aplinką, labai svarbu kruopščiai apsvarstyti kiekvieną detalę. Tarp tokių elementų minimi ir langų uždengimai, be kurių dažnuose namuose nepavyksta išsiversti. Nors jų tipų gali būti pačių įvairiausių, šioje patalpoje itin mėgstami roletai – šį kartą pakalbėsime apie tai, kodėl juos verta naudoti virtuvėje ir kaip pasirinkti pačius tinkamiausius.

Kodėl virtuvėje verta rinktis roletus?

Pirmiausia reikėtų pakalbėti apie tai, kodėl šis langų uždengimų tipas yra tinkamas virtuvės erdvei. Kone pagrindinis aspektas yra tas, jog šie gaminiai nereikalauja ypatingos priežiūros – virtuvėje ir taip pakankamai sudėtinga palaikyti nuolatinę švarą, todėl kartais papildomų langų uždangalų nusprendžiama atsisakyti, tačiau roletai rūpesčių tikrai nekels. Jų medžiagos nebijo drėgmės, nerenka dulkių, todėl valyti audinį teks labai retai – kai turėsite tai padaryti, užteks pasitelkti minkštą šluostę.

Tokie gaminiai taip pat visiškai neapkrauna erdvės, tad juos galima naudoti net ir tuomet, jei virtuvė yra mažesnė. Praktiškumo jiems taip pat netrūksta: jei pageidausite, į patalpą visuomet galėsite įleisti natūralios šviesos, tačiau tuo pačiu roletai užtikrins reikiamą privatumą. Juos ypač patartina rinktis tais atvejais, kai virtuvė yra pietinėje pusėje ir čia nuolat šviečia saulė – tuomet visi gamybiniai procesai bus kupini kur kas didesnio komforto.

Montavimo tipas

Nusprendus rinktis būtent šiuos langų uždengimus, pirmiausia reikės apsispręsti dėl jų tvirtinimo. Jie gali būti montuojami prie lango, sienos ar lubų, tad šiuo atveju reikėtų pasirinkti būtent Jūsų namams labiausiai tinkantį variantą. Jei virtuvės išplanavimas yra toks, kad šioje patalpoje yra ir stiklinės durys (pavyzdžiui, į balkoną), jas taip pat galėsite uždengti roletais. Galima rinktis ir būtent plastikiniams langams pritaikytus modelius – tuomet juos galėsite darinėti su norima šių gaminių padėtimi. Šis variantas taip pat padės išsaugoti laisvą palangės erdvę, kuri virtuvėje dažnai yra itin aktuali.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, jog audinys gali būti susukamas į aliuminio kasetę arba ant vamzdžio. Tuo tarpu jų padėtį lengvai keisite grandinėlės pagalba. Apskritai šių gaminių montavimas nėra sudėtingas, o konkretesnės instrukcijos priklauso nuo pasirinkto tipo. Spauskite čia, jei norite su visais jais susipažinti iš arčiau.

Roletų tipas

Tai – dar vienas svarbus niuansas, nulemsiantis šių gaminių praktiškumą ir funkcionalumą. Iš esmės ritininių užuolaidų tipai skirstomi pagal audinio permatomumo lygius. Galima rinktis vieną iš trijų variantų: permatomą, nepermatomą, bet pralaidų šviesai ir visiškai nepermatomą. Tiesa, pastarasis variantas labiausiai tinka tose erdvėse, kur reikia aklinos tamsos, tad tikėtina, kad virtuvėje tikrai nesinorės jo naudoti.

Šiai erdvei neretai rekomenduojami „diena-naktis“ roletai, kurie gali pasitarnauti ir kaip dieninės, ir kaip naktinės užuolaidos. Jie gaminami iš dvigubo audinio ir turi permatomas bei nepermatomas juostas – reguliuojant jas, nuolat galima keisti šviesos lygį. Jei reikės didesnio privatumo, roletą galėsite visiškai nuleisti, tačiau jei pageidausite pasimėgauti dienos šviesa, toks variantas taip pat bus įmanomas. Virtuvėje taip pat reikėtų pirmenybę teikti nedegiems šių gaminių audiniams. Tai ypač aktualu tuomet, jei langas yra netoli viryklės.

Stilius

Galiausiai liks paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus žingsnis – apsispręsti dėl šių gaminių dizaino. Šiuo atžvilgiu Jūsų lauks itin plati spalvų įvairovė, tačiau turėtumėte įvertinti ir tai, jog ši detalė ženkliai prisidės prie viso virtuvės interjero. Jei norisi jį pagyvinti, rinkitės įdomesnius, ryškesnius atspalvius, tačiau jei tokių detalių kambaryje netrūksta, galite apsiriboti ir švelnesniais tonais. Norėdami sukurti didesnės erdvės įspūdį, šių gaminių spalvą derinkite su sienomis – tuomet efektas bus įspūdingesnis.

Jei virtuvę dar tik įrenginėjate ir baldai internetu yra po truputį užsakomi, kūrybinės laisvės turėsite daugiau, tačiau net ir įrengtam kambariui galima surasti idealiai tinkančius roletus. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir praktiškumo – geriausia rinktis tas spalvas, ant kurių mažiausiai pastebimi bet kokie nešvarumai.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite būtent Jūsų virtuvei tiksiančius roletus. Jų įvairovė dabar yra stebėtinai plati, taigi bet kuriuo atveju galėsite surasti ir praktiškus, ir stilingus langų uždangalus – tai padarysite užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę.

Užs. Nr. 482477