Kokie pokyčiai šiemet buvo aktualiausi automobilių vairuotojams?

Autorių nuotr.
Jeigu manėte, kad išlaikius automobilio vairavimo egzaminą ir gavus teisę vairuoti automobilį galėsite džiaugtis maloniu transporto priemonės vairavimu – klystate. Kasmet vairuotojams tenka suklusti ir pasitikrinti savo žinias bei įgūdžius kelių eismo taisyklėms pasikeitus ar įsigaliojus naujiems įstatymams. Kokios šių metų naujovės ir pokyčiai aktualiausi vairuotojams?

 

Įstrižinės perėjos, dviračių gatvės ir tik viešajam transportui skirti šviesoforai

 Kalbant apie saugų dalyvavimą eisme, šiemet vairuotojams aktualiausi trys pasikeitimai. 

 Pirmiausia, šalyje testuojamas įstrižinių perėjų projektas – tai didesniam pėsčiųjų srautui skirta perėja, kuria naudodamiesi pėstieji gali įstrižai kirsti sankryžą Nors Šiauliuose dar nekalbama apie tokios perėjos įrengimą, vairuotojams keliaujantiems į Kauną ar Vilnių jau dabar reikia būti atidesniems.

 Antra, didžiuosiuose šalies miestuose šiemet įrengtos pirmosios dviračių gatvės, kuriose draudžiama važiuoti didesniu kaip 30 km/h greičiu. Nors dviračių gatvėmis gali važiuoti tiek ne motorinės ir motorinės transporto priemonės, čia automobilių vairuotojams draudžiama lenkti kiek lėčiau važiuojančius dviratininkus.

 Trečioji naujiena – tik maršrutiniam transportui skirti šviesoforai. Šie šviesoforai gerokai skiriasi nuo vairuotojams įprastų žalios, geltonos ir raudonos spalvos šviesoforų, mat juose įžvelgiami balti signalai, pavyzdžiui, S raidė ar horizontalus brūkšnys, juodame fone. Automobilių vairuotojams minėtų ženklų reikšmių žinoti nereikia, tačiau pamačius tokį šviesoforą verta būti atidesniems ir pažvelgti, iš kurios pusės atrieda viešasis transportas.

 Pokyčiai pirmosios pagalbos rinkinyje vairuotojams

 Neabejotinai vienas didžiausių pastarojo laikotarpio pokyčių automobilių vairuotojų pasaulyje – pirmosios pagalbos vaistinėlės. Šiemet nebeliko atskiro vairuotojams skirto pirmosios pagalbos rinkinio, o skirtingų sričių (geležinkelininkų, riedutininkų ir kt.) rinkinys buvo apjungtas siekiant užtikrinti paprastesnį pirmosios pagalbos suteikimo procesą.

 Naujos vaistinėlės pasižymi ir atnaujinta jų sudėtimi – nuo šiol visose rasite galūnių žaizdų kraujavimui sustabdyti skirtą turniketą. Vis dar naudojantis senosios sudėties vaistinėle, turniketą galima įsigyti tiek atskirai, tiek bendrame pirmosios pagalbos rinkinyje. 

 Būkite supratingi ir nesidalinkite naujos sudėties vaistinėlėmis su kitais šeimos nariais tik tam, kad jūsų vairuojamas automobilis sėkmingai pereitų techninę apžiūrą – įsigyti naują vaistinėlę, apsaugokite save ir kitus kelyje.