KOKIAS PLYTELES RINKTIS, KAD VIRTUVĖ ATRODYTŲ GRAŽIAI?

Autorių nuotr.
Jei neduoda ramybės klausimas, kokias plyteles rinktis virtuvei, pirmiausiai pagalvokite, kas jums svarbiausia: ar kad virtuvėje vyrautų įspūdingas, į akis net pačiam nepastabiausiam žmogui krentantis dekoras, ar kad sienas dengtų tokios plytelės, kurios šeimininkei palengvintų papildomus rūpesčius ir tuo pačiu būtų ilgaamžės.

Kokios plytelės labiausiai tinka virtuvės grindų dangai?

Jei norite, kad virtuvėje grindų plytelių paviršius būtų atsparus mechaniniam poveikiui ir keltų mažiau rūpesčių, tada verta rinktis akmens masės plyteles. Kaip mano dizaino specialistai, virtuvėje grindų dangai neverta naudoti labai įmantrių, akį rėžiančių dekoro elementų. Tam geriausia naudoti neslidžias ir netepias plyteles. Svarbiausia, kad jos būtų lengvai valomos.

Kokias plyteles rinktis virtuvei, jos sienų dekorui?

Virtuvės sienų dekorui taip pat kuo puikiausiai tinka akmens masės arba keraminės plytelės. Ant sienų gražiausiai atrodytų bičių korio forma suklijuotos penkiakampės plytelės, taip pat įspūdingai ant sienų atrodytų ir rombo arba trapecijos formų plytelės. Tiktų ir paprastos, dviejų skirtingų  spalvų kvadrato formos plytelės, juk ir iš jų įmanoma sudėlioti įvairius ryškius, iš tolo pastebimus ornamentus. Aišku, virtuvės sienų plytelės turi nebijoti drėgmės, nepritraukti nešvarumų, kad prireikus juos būtų įmanoma lengvai nušluostyti paprasta šluoste.

Kaip kuo išradingiau su bendra aplinka derinti virtuvės sienų plyteles?

Dizaino specialistai pataria sienų plyteles derinti su stalviršio spalva. Pavyzdžiui, jei virtuvės stalo paviršius yra sodriai tamsios spalvos, tada šios patalpos sienas galima išklijuoti šampano, dramblio kaulo arba baltos spalvos plytelėmis. Taip pat siūloma virtuvės sienų plyteles derinti ir su grindis dengiančių plytelių spalva, jei grindys tamsios, tai sienos turėtų būti šviesios.

Kaip pasirinkti patį tinkamiausią spalvinį virtuvės plytelių variantą?

Jei šalia viryklės esanti siena yra per daug šviesios spalvos, tada po kiekvieno maisto gaminimo momento ją tektų tuoj pat nuvalyti nuo užtiškusių riebalų ar kitokių teršalų. Tokiu atveju geriausia rinktis margų raštų arba rudos, geltonos ar oranžinės spalvos plyteles. Pastaroji spalva, anot psichologų, ne tik nuteikia energingai, bet ir neišpasakytai sužadina apetitą.  Manoma, jog žalia spalva virtuvėje patraukia valgyti kuo daugiau daržovių. Tad belieka pasirinkti, koks spalvinis plytelių variantas yra arčiausiai jūsų norimo pasiekti rezultato.