Kokia yra trąšų nauda augalams?

Autorių nuotr.
Mūsų soduose ir namuose auginami augalai, kaip ir bet kuri kita gyva būtybė, turi augti ir žinoma užaugti didele ir gražia, kad mums teiktų ne tik estetinę, tačiau ir maistinę naudą, tačiau, kad šis augimas būtų maksimaliai efektyvus, tai augalai turi būti tinkamai maitinami.

Trąšos augalų maitinime atlieka pagrindinį vaidmenį, suteikdamos augalams reikalingų maistinių medžiagų ir elementų, kurios skatina jų augimą bei nepriekaištingą išvaizdą. Mūsų prekybos centruose gausus trąšų pasirinkimas, tačiau trąšų kainos kartais neproporcingai skiriasi nuo kitų gamintojų trąšų kainų, todėl išsirinkti reikalingas ir tikrai efektyvias trąšas Jūsų sodui, gali būti labai nelengva užduotis, tačiau jei susidėliosite reikalavimus, ko Jums reikia iš jūsų augalų, tai gali būti labai lengva užduotis išsirinkti tinkamiausias trąšas Jūsų sodui.

Pagrindinė trąšų nauda augalams yra ta, kad jos suteikia būtinąsias maistines medžiagas mūsų augalams, kurios yra labai svarbios augimo procesui. Pagrindinės trąšų sudedamosios dalys yra azotas, fosforas ir kalis, dar kitaip vadinamos NPK. Azotas skatina žalumą ir augalų žaliosios masės augimą, na o Fosforas yra būtinas augalų šaknų formavimuisi ir gėlių vystymuisi, tuo tarpu kalis stiprina augalų audinius, bei padeda jiems išlaikyti vandens balansą ir didina augalų atsparumą kenksmingoms augalų ligoms.

Kita naudinga trąšų savybė yra ta, kad jos gali padėti kompensuoti trūkumus dirvožemyje, taip pagerindamos derlingumą ir padidindamos augalų augimą. Na, o tai ypač svarbu žemės ūkyje, siekiant derlingumo, kuris žinoma priklauso nuo išaugintų produktų kokybės ir kiekio.

Trąšos nuo seno naudojamos ūkiuose, todėl jų nauda ne vienam yra žinoma, tik gal ne visiems gerai žinomos trąšų naudingosios savybės, todėl jei jūs turite abejonių dėl tręšimo ar trąšų pasirinkimo, prieš įsigydami trąšas pasikonsultuokite su konsultantais, kurie dirba su trąšomis, kad galėtumėte išsiaiškinti visus sau rūpimus klausimus. Pavyzdžiui per didelis trąšų kiekis gali būti kenksmingas jūsų augalams ir aplinkai, tačiau saikingas ir atsakingas trąšų naudojimas gali paskatinti gausų ir didelį jūsų derliaus augimą.