Kodėl verta praktikuoti meditaciją?

jura
Meditacija yra įgūdis, skirtas padėti sutelkti savo dėmesį tam, kad būtų pasiektas gilus atsipalaidavimas ir sveikas pasaulėžiūros jausmas. Kitaip tariant, tai yra sąmoningas pasidavimas savo proto ir minčių srautui. Metams bėgant, buvo sukurta daugybė meditacijos formų, tinkančių bet kurio žmogaus gyvenimo būdui ir asmenybei tobulinti.

Meditacija padeda gerinti mūsų psichiką. Atlikti tyrimai rodo, kad nuolatinis meditavimas keičia mūsų kūno reakciją į stresą, padeda sumažinti nerimą ir netgi atsikratyti depresijos, tame tarpe ir pogimdyvinės. Kasdien paklūsdami mūsų veiklą reguliuojančiam itin greitam gyvenimo ritmui, išskiriame kortizolį, kuris, kitais žodžiais tariant, yra streso hormonas. 

Itin svarbu yra pažymėti, kad, reguliariai medituodami, mes galime sumažinti išskiriamo kortizolio kiekį net iki 50% ir taip padidinti savo energijos lygį. Gilus atsipalaidavimas tiesiog yra mūsų pačių gebėjimas skatinti savo organizmą gaminti chemines medžiagas ir reaguoti į tam tikrus smegenų signalus. To pasekoje lėtėja organų veikla ir gerėja kraujo tekėjimas į smegenis.

Yra patvirtinta, kad meditacija padeda mums pasiekti ramaus budrumo ir emocinio stabilumo būseną, taip žymiai sumažindama stresą ir ilgainiui subalansuodama jo lygį. Medituodami mes atsiribojame nuo miesto triukšmo ir bendro šurmulio bei atsikratome nuovargio, nerimo, raumenų įtampos ir netgi galvos skausmo.

Tiems, kuriems stinga motyvacijos tam, kad pasiektų savo užsibrėžtą tikslą, meditacija gali būti puiki alternatyva, padedanti susikaupti ir koncentruotis į savo užduotį. Meditacijos praktikavimas, kita vertus, padeda atsikratyti net emocinio valgymo ir suvaldyti kitus tokio pobūdžio priepuolius.

Meditacija padeda atsikratyti baimių ir nerimo bei tuo pačiu išsiugdyti puikų intuicijos jausmą. Visi pernelyg gerai žinome, kad vien tik loginis mąstymas nesustabdo baimės jausmo. Minčių treniravimas meditacijos pagalba pašalina neigiamus jausmus ir padeda išlikti dabartyje.

Įdomu yra tai, kad meditacija padeda užtikrinti širdies ir smegenų veiklos sinchroniškumą. Medituodami patiriame teigiamas emocijas, ko pasekoje mūsų širdys siunčia unikalų signalą smegenims, taip stiprindamos proto ir kūno ryšį.

Bendrai tariant, meditacija gali nuraminti smegenis ir padėti atsikratyti ankstesnių traumų padarinių. Taip mes jaučiamės mažiau irzlūs, geriau miegame ir galime pozityviai vertinti tarpusavio santykius. Be to, nustojame pykti, atsikratome neigiamų emocijų ir net agresijos.

Šiais laikais jau yra organizuojami įvairūs kursai, padedantys išmokti medituoti. Be to, galima vykti į įvairius centrus, kuriuose ekspertai moko ne tik medituoti, užsiimti joga bei išbandyti įvairias kitas sąmoningumo praktikas. Paskolos internetu gali padėti jums priimti asmenišką sprendimą tam, kad įsigytumėte jums tinkamiausią kelionę ir galėtumėte ją finansuoti.

Mylėti savo kūno įvaizdį yra labai asmeniška ir gana sudėtinga vidinė kelionė. Vėlgi, meditacija yra puikus pirmasis žingsnis: ją praktikuodami mes pašaliname toksiškas mintis, sutelkiame dėmesį į tas savybes, kurios daro mus gražius, ir vėliau įveikiame socialinę izoliaciją.

Ar žinote, kad mokslininkai mano, jog žmogus apdoroja nuo 35 iki 50 minčių per minutę? Jei patiriame didelį streso lygį, tų minčių beveik nėra įmanoma sustabdyti. Jos mus perpildo ir blokuoja mūsų protinį potencialą. Sutelkdami dėmesį vos į vieną mintį ar vaizdą ir medituodami, nukreipiame savo mintis tik į tai, kas išties tikrai svarbu.

Medituodami galime išsaugoti aiškią atmintį ir skaidrų mąstymą. Įdomu yra ir tai, kad būtent meditacija padeda atitolinti demenciją ar Alzheimerio ligą. Kitaip tariant, medituodami mes prisijaukiname savo protą ir galime aiškiai ir kryptingai formuluoti savo mintis. Tai savo ruožtu mums padeda rasti bet kokios problemos sprendimą.

Kaip bebūtų keista, sėkmingiausi ir daug savo gyvenime pasiekę žmonės savo išskirtinius pasiekimus priskiria būtent pozityvaus mąstymo galiai. Medituodami išvalome savo mintis nuo nerimo ir baimių bei išsiugdome teigiamą ilgalaikį mąstymą. To pasekoje atsilaisvina mūsų gyvenimą kryptingai keičiančios galimybės. 

Meditacijos pagalba mes treniruojame savo smegenis ir laviname intuiciją. Be to, išlaisviname didesnę informacijos apdorojimo galią ir kūrybiškumą. Kitaip tariant, mes atskleidžiame savo vidinį potencialą ir galbūt dar neatrastus talentus. Pavyzdžiui, nuolatinių meditacijos praktikų pagalba pasiekiamas sąmoningumas didina vaizdinių ir erdvinių užduočių sprendimo našumą. 

Taigi, išmokus save stebėti, meditacija padeda įgyti proto aiškumą, emocijų kontrolę ir stabilumą. Be to, mes išmokstame spręsti problemas ir įvertinti kitas nerimą keliančias situacijas iš kitos perspektyvos. Tai gerina bendrą suvokimą bei padeda atpažinti pojūčius. Vadinasi, būtent meditacijos pagalba mes tampame beveik atsparūs bet kokiems neigiamiems dirgikliams.


Užs. Nr, 514368