Kodėl namuose nebėga vanduo? Keli galimi atsakymai

boileriai
Ko gero kiekvieni namai susiduria su situacija, kada staiga dingsta vanduo ir nėra aišku, kodėl taip nutiko. Tai ypač neraminti gali ką tik gyvenamąja vietą pakeitusius ar pirmą kartą savarankiškai gyventi pradėjusius asmenis. Dėl to mes ir paruošėme šį straipsnį. Norime jus supažindinti su tais faktoriais, dėl kurių dažniausiai dingsta vanduo. Kai kuriuos iš jų reikia spręsti patiems, kiti gi, nėra jūsų atsakomybė ir likusi eiga priklausys tik nuo specialistų operatyvumo. Pradėkime.

Planinis atjungimas

Planiniai atjungimai yra be galo dažna priežastis, kodėl namuose nustoja bėgti vanduo, ypač – karštas vanduo. Planiniai atjungimai yra susiję su infrastruktūros gerinimu, kelio arba požeminių trasų darbais, patikromis ir panašiais dalykais. Apie juos jus turi informuoti vandenį tiekianti bendrovė ir pakabinti skelbimą, atsiųsti pranešimą arba patalpinti informaciją kažkur internete ir pasidalinti nuoroda.

Paprastai dėl planinio atjungimo vandens namuose nebus darbo valandomis, tačiau tai gali tęstis ir ilgiau. Ypač opus – karšto vandens nebuvimas tuose namuose, kur nėra boilerio.

Planiniai atjungimai gali tęstis net gi ištisą savaitę, o tuo metu nepavyks nei nusimaudyti, nei tualetu pasinaudoti, tad nemažai kas glaudžiasi pas artimuosius ar išvyksta atostogų.

Neplanuotas atjungimas

Neplanuoti atjungimai yra patys nemaloniausi ir sunkiausiai nuspėjami. Jų atsiradimas yra nenuspėjamas, o sutvarkymas taip pat gali trukti ganėtinai ilgai. Apie neplanuotą atjungimą nebūsite informuoti ir dėl jo dažniausiai kaltos vandentiekio avarijos, kurios kyla dėl įvairiausių priežasčių. Jos gali kilti dėl savaime trūkusio vamzdžio arba tuomet, kai tvarkydami kelią ar tiesdami kitas trasas, vandentiekį pažeidė darbininkai.

Atsitikus tokioms problemoms, padarinius likviduoti gali tik vandentiekio specialistai. Jie vyksta į vietą, ištiria žalą ir nusprendžia dėl to, kaip viskas bus išspręsta. Jeigu pažeidžiami vandentiekio vamzdžiai, jų keitimas gali užtrukti kelias dienas.

Kitos problemos

Įvadą užsuko kaimynai – jeigu kaimynai darė kokį nors remontą ar darbus savo bute, susijusius su vandentiekiu, jie galimai užsuko viso aukšto, visos laiptinės ar viso namo vandentiekio įvadą. Palaukite iki darbo dienos galo ir, jei vanduo neatsirado – paklauskite, kodėl. Paprastai nerašyta taisyklė tokia, kad vanduo po darbo turėtų būti grąžinamas ir santechnikos darbai būtų atliekami dienos metu.

Kažkas užsuko jūsų vandentiekį – galbūt netyčia atliekant darbus kažkas užsuko ir jūsų vandentiekį? Verta nueiti į rūsį arba į vietą, kur reguliuojamas vandentiekis ir patikrinti.

Nebėga karštas vanduo (kai yra boileris) – jeigu jokių remontų nebuvo numatyta, o namuose nebėga karštas vanduo, galite turėti rimtų problemų. Pirmasis dalykas, kurį reikėtų patikrinti – vandens šildytuvas. Jeigu jis nebeveikia, yra užkalkėjęs arba kitaip pažeistas, vanduo tikrai neįšils. Bet kokiu atveju gali būti, kad boilerį reikės keisti. Tai pareikalaus laiko ir piniginių išlaidų. Kiek kainuoja šildytuvai? Spauskite ant šios nuorodos - https://www.varle.lt/vandens-sildytuvai/ ir sužinosite. Mes patariame tuo pačiu užsisakyti ir vandens šildytuvo įrengimo paslaugą, jeigu nuspręsite jį keisti. Jeigu šildytuvo veikimo neįmanoma nustatyti, reikėtų išsikviesti santechnikus.

Vanduo ėmė bėgti labai silpnai – silpnai vanduo bėga dėl prisukto arba užkimšto vamzdžio. Vamzdyną reikėtų atkimšti, tačiau tam reikės visiškai atjungti vandentiekį, ateinantį į jūsų įvadą ir ištuštinti vamzdį. Patiems, be santechniko tai atlikti yra labai pavojinga, todėl rekomenduojame geriau kviesti specialistus, jeigu su tokia problema susiduriate. Perspėjame ir tai, kad susikaupusios šiukšlės gali skleisti labai nemalonius kvapus. Būkite pasiruošę, jas reikės ištraukti ir utilizuoti.

Bėga nešvarus arba smirdintis vanduo – vandentiekiu tekantis vanduo nėra tyrut tyrutėlis, it iš šaltinėlio, bet jis tikrai turėtų būti geriamas ir pakankamai švarus. Vanduo turi būti skaidrus, permatomas, bekvapis. Jeigu užuodžiate kvapą arba iš čiaupo bėga nešvarus vanduo, įtarimai turėtų krypti į užneštą vandens filtrą. Pakeiskite jį nauju. Įprastai vandens filtrus reikia keisti kas keletą metų, todėl pakeitimas tikrai nėra dažna procedūra ir tikrai nevargina. Filtro kasetes galite įsigyti čia ir vėl mėgautis švariu bei gaiviu vandeniu.

Užs. Nr. 467600