Iš ko yra sudarytas VIN numeris

vin numeris
Ar kada nors girdėjote kitus kalbant apie automobilio VIN numerį ir nesupratote, apie ką jie kalba? Mes papasakosime jums viską – pradedant tuo, ką apie jūsų automobilį gali pasakyti jūsų VIN numeris, ir baigiant patarimais, kaip greitai iššifruoti savo VIN.

Kas yra VIN numeris?

VIN – tai automobilio identifikavimo numerio akronimas, kuris nedaug ką pasako, nebent jau žinote, ką reiškia jūsų VIN.

Iš esmės VIN yra automobilio socialinio draudimo numeris.

Tačiau, skirtingai nei socialinio draudimo numeris, kiekvienas transporto priemonės VIN skaičius kažką reiškia. Taigi, jei turite transporto priemonės VIN, galite sužinoti beveik visą informaciją, susijusią su gamintojo pirminėmis specifikacijomis – pradedant automobilio pagaminimo vieta ir baigiant gamintojo sumontuoto variklio dydžiu – VIN padės jums išsiaiškinti visus šiuos duomenis.

Tačiau VIN jums nepasakys nieko apie transporto priemonės patobulinimus ar panašius dalykus, kurie nebuvo atlikti gamintojų, nes VIN, su kuriuo transporto priemonė nuvažiuoja nuo surinkimo linijos, yra numeris, kuris ją lydės visą likusį jos gyvavimo laiką. Daugeliu atveju tai reiškia, kad seno ar intensyviai eksploatuoto automobilio VIN jums mažai ką pasakys.

Kur galite rasti savo VIN numerį?

Nors iš savo automobilio VIN numerio galite sužinoti įvairios naudingos informacijos, iš to neturėsite jokios naudos, jei nežinosite, kur yra jūsų VIN!

Dažniausiai gamintojas VIN numerį štampuoja ant vairuotojo pusėje esančio prietaisų skydelio. Būdami automobilio viduje jo nematysite, nebent naudosite veidrodėlį, kuris telpa prie priekinio stiklo, todėl jums reikės žiūrėti iš lauko.

Jei VIN numerio ten nerasite, ieškokite jo ant rėmo vairuotojo pusėje šalia durų vyrio, taip pat patikrinkite duris iš keleivio pusės. Tačiau dabar VIN numerio ieškokite ne durų šone, kur gamintojas numerį pateikia vairuotojo pusėje, o staktos šone. Jei VIN numeris yra ten, dažniausiai jis bus pateiktas ant lipduko.

Jei patikrinę visas šias vietas VIN neradote, apeikite automobilį ir patikrinkite bagažinę, prieš pereidami prie variklio bloko. Jei patikrinę visas šias vietas vis dar neradote VIN, paprašykite pagalbos, nes gali būti, kad tiesioj jo nepastebėjote.

Ką galite sužinoti iš savo automobilio VIN numerio?

Pirmiausia iš VIN numerio galite sužinoti įvairių dalykų apie automobilio markę ir modelį, o taip pat specifinės informacijos apie patį automobilį. O jei planuojate įsigyti automobilį, VIN gali jums suteikti ir dar vertingesnės informacijos.

Atlikę automobilio VIN patikrą, galite sužinoti daug dalykų apie jo praeitį. Kadangi kiekvieno automobilio VIN yra unikalus, naudojant VIN numerį apie kiekvieną transporto priemonę Transporto departamentui ir kitoms organizacijoms pranešama daug įvairios informacijos.

Suradę tokią informaciją, sužinosite apie savo automobilį, t.y. apie jo autoįvykių istoriją, informaciją apie automobilio atkūrimą po avarijų (jei taikoma), ar transporto priemonė buvo nuomojama ar naudojama prekėms gabenti, ir net apie tai, ar transporto priemonė buvo arba yra ieškoma.

Kai galima sužinoti tiek daug informacijos, prieš pirkdami automobilį, atlikite jo VIN patikrą.

Ką reiškia visi simboliai, iš kurių sudarytas VIN?

Kaip minėjome, kiekvienas VIN sudarantis simbolis kažką reiškia. Ką gi iš tikrųjų reiškia kiekvienas simbolis? Su malonumu jums tai paaiškinsime.

Pirmieji trys VIN numerio simboliai žymi transporto priemonės pagaminimo šalį, markę ir tipą (pvz., vilkikas, sedanas ir kt.).

Kitas simbolis žymi gamintoją, tačiau be trečiojo simbolio tiksliai nežinosite, kokį gamintoją tas simbolis nurodo. Trečiasis simbolis yra naudojamas nurodyti transporto priemonės tipą, nesvarbu, ar tai sunkvežimis, motociklas, ar bet kuri kita transporto priemonė. Kartu su dviem pirmais simboliais, šis simbolis reiškia transporto priemonės markę, rūšį ir kilmės šalį.

4–8 simboliai suteikia specifinės informacijos apie automobilį – nuo jo modelio iki variklio dydžio. Devintasis simbolis užtikrina, kad VIN yra galiojantis. Tai Transporto departamento ir gamintojų naudojama formulė, užtikrinanti VIN numerio apsaugą nuo suklastojimo.

Dešimtasis simbolis žymi transporto priemonės metus. Tai gali būti raidė arba skaičius, priklausomai nuo metų. Vienuoliktasis simbolis nurodo, kokioje gamykloje transporto priemonė buvo pagaminta. Taigi, galite ne tik nustatyti kilmės šalį, bet ir konkrečią gamyklą, kurioje automobilis buvo surinktas.

Paskutiniai šeši skaičiai yra vieninteliai VIN numerio sudėtyje, kurie pasikeičia transporto priemonei nuriedėjus nuo surinkimo linijos tam, kad būtų galima identifikuoti kiekvieną transporto priemonę. Paskutinis skaičius apibūdina gamyklą, kurioje pagamintas automobilis.

Kokie yra populiariausi VIN iššifravimo paslaugų teikėjai?

Iki šiol geriausias VIN dekoderis Jungtinėse Amerikos Valstijose yra NHTSA vyriausybės tinklalapis, kitaip dar vadinamas. Jie jums iššifruos bet kurį VIN numerį, o jūs tikrai žinosite, kad informacija visada bus tiksli! Kaip galite būti tokie tikri? 1981 m. Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija standartizavo VIN!

Tačiau jei nenorite naudoti vyriausybės VIN dekoderio, gali pasinaudoti ir kitomis galimybėmis Tiek www.bestvindecoder.com, tiek www.carvertical.com/lt/ siūlo VIN patikros paslaugas be jokio galvos skausmo. Jums nereikia užregistruoti savo paskyros ar atlikti kitų veiksmų.

CARFAX taip pat siūlo patikrą, tačiau jie prašo užsiregistruoti sistemoje ir ne visada pateikia visus duomenis.

Išvada

VIN numeriai yra galingi įrankiai, kurie padeda sužinoti viską, ką turite žinoti apie savo automobilį, todėl nepraleiskite progos pasinaudoti informacija, kuri jums siūloma nemokamai!

Užs. Nr. 454594