Kelionės - geriausia jūsų investicija į save

kopos
Ar tikite, kad kelionės yra geriausia, kur jūs galite investuoti savo pinigus? Ar sutinkate, kad keliavimas gali žymiai įtakoti jūsų gyvenimą?

Kelionės, bendrai kalbant, ne tik keičia žmogaus požiūrį į save patį ir aplinkinius, bet ir plečia jo akiratį. Be to, jos leidžia susipažinti su kitomis kultūromis, bendrauti su daugybe skirtingų žmonių, dalintis su jais savo įspūdžiais ir išgyvenimais bei išbandyti įvairias tradicines virtuves. 

Tai yra tik keletas akivaizdžių priežasčių, kodėl kelionės gali būti laikomos geriausia investicija į mus pačius ir mūsų gyvenimo gerovę. Kelionės mus užpildo ir įkvepia. Jei jūs, tarkime, visada svajojote įsitraukti į jogą ir išbandyti sąmoningas jos praktikas, tuomet kelionės į tokią vietą, kurioje galėsite skirti laiko tai praktikuoti, gali reikšti išties daug tolimesnei jūsų pažangai ir tobulėjimui.

Jus domina dar nepažintos kultūros? Kelionės į kitas šalis gali turėti daug įtakos mūsų kūrybiškumui ir padėti atskleisti gabumus ar talentus, apie kuriuos net nenumanėme. Nauji kvapai, vaizdai, garsų junginiai ir skoniai sužadina skirtingas smegenų dalis, kurios yra atsakingos už mūsų kūrybiškumą. 

Vis dažniau sužinome, kad mūsų gyvenimas yra toli gražu ne tiesioginis mūsų užslėptos aistros ar pomėgių atradimas. Tiesą sakant, mūsų gyvenimas savo ruožtu yra mus sulaikančių gniaužtų atleidimas. Svarbiausia, tai lemia mūsų vidinio potencialo išlaisvinimą. Vėliau mes tiesiog jau sąmoningai laviname savo įgūdžius, vertiname naujus pomėgius ir ieškome mus dominančios veiklos.

To proceso metu nesąmoningai suvokiame, kad laimė ir vidinė pilnatvė mus suranda per mūsų smalsumą ir būtent paleidimą. Mes paleidžiame vaikystės traumas ir nuoskaudas, nusivylimą ir savo pačių kažkada užsibrėžtas ribas. Netgi mūsų kažkada išsikelti tikslai galbūt nebetenka prasmės, o anksčiau įdiegtos vertybės taip pat keičiasi.

Kelionės itin stiprina mūsų nepriklausomybės jausmą. Kelionės į kitas šalis, ypač jei pasirenkame keliauti vieni patys, lavina mūsų išradingumą ir gebėjimą prisitaikyti prie nenumatytų aplinkybių. Ekskursijos po svetimą miestą, gebėjimas įsilieti į svetimą kultūrą, susipažinti su nežinomomis tradicijomis ir papročiais kuria įsimintinas akimirkas, keičia mūsų iš anksto nustatytų vertybių skalę ir padeda suvokti ir gerbti kitų pasaulėžiūrą.

Keliaudami į kitas šalis, turėsime įsisavinti pagrindines frazes tam, kad galėtume susikalbėti su vietiniais, išsiaiškinti,  kaip, pavyzdžiui, veikia viešasis transportas, ar susipažinti su tos kultūros, kurioje lankomės, priimtomis nuostatomis. Tai savo ruožtu praplės mūsų bendravimo įgūdžius ir privers išmokti valdyti savo biudžetą. Tiesa, greitas kreditas gali padėti mums priimti sprendimą įsigyti kelionę ir prireikus ją finansuoti.

Kaip jau minėjome, nors ir trumpam įsiliedami į skirtingas kultūras, išmokstame kitaip jas vertinti. Skirtingas čiabuvių gyvenimo būdas iš esmės gali visiškai pakeisti mūsų mąstymą. Tampame sentimentalesni ir labiau užjaučiantys. Be to, išmokstame pažvelgti į pasaulį ir skirtingus žmones per visiškai naują prizmę.

Kelionės padeda atskleisti mūsų sąmoningumą. Sąmoningai priimame sprendimus, todėl galime gyventi laisvai ir sveikai net keliaudami. Tampame daug akylesni, kai matome skirtingus kraštovaizdžius, ir dėmesingesni, kai dalyvaujame skirtinguose pokalbiuose su kitais žmonėmis. Tai iš tikrųjų yra sąmoningas buvimas akimirkoje ir aiškus suvokimas visko, kas vyksta aplinkui. Taip pradedame matyti ir vertinti tikrąjį kultūrinės ar kraštovaizdžio įvairovės grožį.

Kelionės leidžia pasirinkti savo kelią asmenybės tobulėjimo link. Mes galime sąmoningai pasirinkti ar net sukurti savo kelią taip, kaip mums atrodo tinkama konkrečioje situacijoje ar šalyje. Atsiribojimas nuo kasdienio bendravimo ar įprastų mums žmonių leidžia išsilaisvinti iš streso.

Naujos situacijos padeda pamiršti kitų žmonių poreikius ir to pasekoje sutelkti visą dėmesį tik į save ir savo poreikius. Mes išeiname iš komforto zonos, tačiau mus aplanko nepriklausomybės pojūtis. Tada įvaldome pasirinkimo laisvę ir bendrą suvokimą, kad gyvenimas yra toks, kokį mes patys kuriame. 

Reikia visai nedaug, idant taptume laimingi. Mažos smulkmenos ir į atmintį įsirėžusios akimirkos stiprina pasitenkinimo ir vidinės harmonijos jausmą. Kaip kartą sakė Dalai Lama, mes visi turėtume kur nors keliauti bent kartą per metus. Teikite tam pirmenybę, nes tik keliaudami pasieksime asmeninį savęs tobulėjimą.

Užs. Nr. 514367