Kavos aparatas – puiki kava tiek namuose, tiek darbe

Unsplash.com nuotr.
kavos
Pasitaiko tokių rytų, kai vienintelis iš šiltos lovos išlipti motyvuojantis dalykas yra kava. Labai daug žmonių ją mėgsta ir didelė dalis jų net negali įsivaizduoti savo ryto be gardžios kavos puodelio. Sakoma, kad gerti kelis kavos puodelius per dieną nėra sveika, todėl norisi, kad pirmas puodelis ryte būtų ypatingas.

O kokia kava yra ypatinga? Dažnai kavos paruošimas yra labai paprastas – pora pilnų šaukštelių kavos ir verdantis vanduo. Tačiau tai tikrai nepagamins nepriekaištingos kavos, kadangi tikras paruošimas reikalauja šviežiai maltų kavos pupelių, itin tyro vandens ir švaros. Savaime suprantama, kad toks ruošimas kasdien reikalautų daug laiko, todėl kavos mėgėjai, kurie taupo laiką, renkasi kavos aparatus. Bet net ir pats brangiausias kavos aparatas nesuteiks aukščiausios kokybės, jeigu juo naudositės netinkamai.

Pradėkime nuo pagrindų – tikros kavos ruošimo procesas

Kaip jau minėjome, kokybiška kava nėra kavos milteliai, užpilami verdančiu vandeniu. Pirmą kartą kava istorijoje buvo minima dar 15 amžiuje, o kavos ruošimo proceso pagrindai dar ir šiandien yra išlikę tie patys:

1. Užvirinkite vandenį.

2. Sumalkite kavos pupeles į miltelius, kurių konsistencija būtų panaši į cukraus.

3. Įstatykite filtrą į kavinuką ir perpilkite jį karštu vandeniu – taip praskalausite filtrą ir apšildysite kavinuką, todėl kava išliks šilta ilgiau.

4. Suberkite maltas kavos pupeles į filtrą ir lėtai bei tolygiai pilkite 90-96°C temperatūros vandenį. Pilkite tol, kol vanduo pradės skverbtis pro miltelius, bet neapsemkite jų visiškai.

5. Truputį luktelėję, įpilkite dar truputį vandens ir kava bus paruošta.

Gaminant kavą, labai svarbu, kad kavos pupelės būtų šviežios ir ka tik sumaltos. Taip pat didelę įtaką skoniui turi ir kavos filtras – tai yra viena svarbiausių kavos ruošimo dalių, todėl venkite prastos kokybės, pigių filtrų.

Kavos aparatas gali viską atlikti už jus

Šiuo metu prekyboje yra trys populiariausios kavos aparatų rūšys – kapsuliniai, pusiau automatiniai ir automatiniai aparatai. Kapsuliniai yra patys pigiausi ir reikalauja mažiausiai laiko, tačiau gamybai naudojamos specialios kapsulės, kurias rasite šioje svetainėje. Automatiniai nuo pusiau automatinių skiriasi tuo, kad pastarųjų savininkai turi sumalti kavos pupeles savarankiškai.

Automatiniai kavos aparatai dažnai pasirūpina viskuo – jums reikia tik paspausti mygtuką ir netrukus puodelis prisipildys espresso ar įprasta kava. Pilnai automatinis kavos aparatas gali prilygti asmeniniam baristai jūsų namuose, tačiau tokio prietaiso kaina yra ganėtinai aukšta.

Valykite kavos aparatą reguliariai

Yra nemažai priežasčių, dėl ko kavos skonis gali būti prastas, tačiau didelė dalis priežasčių yra susijusi su netinkama kavos aparato priežiūra.

Nesvarbu, ar jūsų kavos aparatas turi savaiminio išsivalymo funkciją – jį valyti reikia reguliariai.

Kiekvieną dieną rekomenduojama nuplauti lengvai nuimamas dalis po tekančia vandens srove, o kitas lengvai pasiekiamas dalis nuvalyti drėgna servetėle. Tai padės išvengti riebalų ir dulkių kaupimosi.

Kiekvieną mėnesį kavos aparatą būtina nukalkinti, nes vandenyje esančios dalelės ir mineralai nusėsta ant aparato sienelių, todėl kenčia ne tik skonis, bet ir aparato efektyvumas. Nukalkinimo procesas gana paprastas, bet veiksmingas – pripilkite acto ir vandens mišinio į rezervuarą ir įjunkite aparatą. Įpusėjus procesui, sustabdykite jį ir leiskite actui „įsigerti“ į nešvarumus bent 20-30 minučių. Tada užbaikite procesą, išpilkite actą ir porą kartų aktyvuokite aparatą su švariu vandeniu viduje, kad dingtų acto kvapas.

kavos
Foto: Unsplash.com

Venkite klaidų

Dažnai kavos kokybė kenčia dėl paprasčiausių klaidų, kurios yra ignoruojamos. Du svarbiausi dalykai kavos ruošime yra vanduo ir kava – pasirūpinkite, kad kavos pupelės būtų kuo šviežesnės, o vanduo turi būti tyras bei filtruotas, nes į šiuos dalykus negalima žiūrėti pro pirštus, jeigu kavos kokybė jums rūpi.

Jeigu ruošiatės pirkti naują kavos aparatą arba ieškote specialių valymo priemonių, kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – čia siūlomas didelis kavos aparatų pasirinkimas, nukalkinimo priemonės, kavos kapsulės ir viskas, ko reikia gardžiai kavai!

Užs. Nr. 467574