Kavos aparatai – koks tinkamiausias naudoti namuose?

Asmyliukava.lt nuotr.
Nepriekaištingai paruoštas kavos puodelis gali reikšti kur kas daugiau nei tik kasdienį gėrimą – tai ir energinga ryto pradžia, pasilepinimo pertraukėlė ar puikiai praleistas laikas kartu su artimaisiais. Todėl tikrai suprantame, kad kavos aparato pasirinkimas namams – itin svarbus sprendimas.

Kadangi kavos aparatai gali skirtis ne tik savo tipu, bet ir prekės ženklu, pradėjus gilintis, toks uždavinys gali būti sudėtingesnis nei atrodė iš pradžių. Šiame straipsnyje pirmiausia aptarsime pagrindinius kavos aparatų tipus, tinkamus namų naudojimui. Taip pat patarsime, į kokius prekės ženklus atkreipti dėmesį. Ir, galiausiai, priminsime, kad profesionaliai paruoštai kavai svarbu tinkamai pasirinkti ne tik kavos aparatą, bet ir kavos pupeles.

Kavos aparatai namams – tipai

Kai biuruose dažniausiai dominuoja automatiniai kavos aparatai, namų reikmėms galima rinktis ir iš kitų tipų, pavyzdžiui, pusiau automatinių, filtrinių ar kapsulinių kavos aparatų. Toliau trumpai apžvelgsime kiekvieno iš šių pasirinkimų privalumus ir trūkumus.

Automatiniai kavos aparatai

kavos aparatas

Nuotrauka: Asmyliukava.lt

Šie kavos aparatai – tai modernios technologijos įrenginiai, kurie sujungia patogumą, efektyvumą ir skonio subtilumą. Visas kavos gaminimo procesas yra pilnai automatizuotas, todėl jums teliks mėgautis nuostabiai paruošta kava. Kavos aparatas veikia pagal iš anksto nustatytus parametrus ir programavimą, suteikdamas maksimalų patogumą ir galimybę reguliuoti esminius kavos ruošimo aspektus.

Privalumai:
● Patogus ir greitas būdas paruošti didelį kiekį kavos.
● Galimybė reguliuoti kavos stiprumą, kiekį, temperatūrą ir kitus parametrus.
● Paprastas valdymas su aiškiomis ir lengvai suprantamomis funkcijomis.
● Galimybė paruošti įvairias pieno kavos rūšis.

Trūkumai:
● Aukštesnė rinkos kaina.
● Sudėtingas priežiūros ir valymo procesas.
● Dėl dydžio gali pareikalauti daugiau vietos virtuvėje.

Nusprendus rinktis būtent automatinį kavos aparatą, viena dažniausių rekomendacijų – „Jura“ kavos aparatai. Šis prekės ženklas išsiskiria nepriekaištinga šveicariška kokybe. Tiesa, norintiems kiek ekonomiškesnio varianto, puikus pasirinkimas ir „Phillips“ kavos aparatai.

Pusiau automatiniai kavos aparatai

kavos aparatas

Nuotrauka: Asmyliukava.lt

Tai geriausi kavos aparatai, norintiems daugiau lankstumo ir aktyvesnio dalyvavimo kavos ruošimo procese. Pusiau automatinius kavos aparatus tikrai būsite matę specializuotose kavinėse, kur kavą ruošia baristos.

Privalumai:
● Galimybė patiems kontroliuoti kavos stiprumą, pupelių sumalimo laipsnį ir kitus delikačius parametrus.
● Galimybė naudoti šviežiai maltas kavos pupeles.
● Galimybė gaminti kavas su pienu.

Trūkumai:
● Reikalauja daugiau įgūdžių ir žinių.
● Ilgesnis kavos ruošimo laikas.
● Sudėtingas priežiūros ir valymo procesas.


Vieni iš populiariausių šio tipo kavos aparatų – tai „Sage“. Šio prekės ženklo įrenginiai išsiskiria stilingu šiuolaikišku dizainu, kuris yra ne tik praktiškas, bet ir suteikiantis kiekvienai virtuvei ypatingo žavesio.

Filtriniai kavos aparatai

Filtriniai kavos aparatai yra populiari kavos ruošimo priemonė, kurios veikimo principas grindžiamas vandens praeiga per filtrą su kava. Dėl savo paprastumo naudoti šie aparatai dažnai pasirenkami namams.

Privalumai:
● Paprastas ir greitas paruošimo procesas net ir dideliam kavos kiekiui.
● Galimybė išlaikyti kavą šiltą ant šildymo plokštės arba termoso tipo inde.
● Dėl nesudėtingo kavos ruošimo proceso prieinama kaina.

Trūkumai:
● Ribotos galimybės kontroliuoti ir reguliuoti kavos ruošimą.
● Nėra galimybės ruošti kavas su pienu.
● Netinka „espresso“ kavos mėgėjams.

Rekomenduojame atkreipti dėmesį į prekių ženklų „Sage“ ir „Stolar“ filtrinius kavos aparatus. Jie pasižymi ne tik delikačiai pagaminta kava, bet ir dailiu, aukštos kokybės dizainu.

Kapsuliniai kavos aparatai

kavos aparatas

Nuotrauka: Asmyliukava.lt

Kapsuliniai kavos aparatai yra skirti greitam, paprastam ir kokybiškam kavos gaminimui. Pagrindinis jų veikimo principas – specialių, iš anksto kava užpildytų kapsulių naudojimas. Dėl tų pačių kapsulių, toks kavos ruošimas pasižymi ne tik greičiu, bet ir švarumu.

Privalumai:
● Itin paprasta ir nesudėtinga naudoti kiekvienam.
● Kompaktiškas, daug vietos nereikalaujantis dizainas.
● Paprasta ir nesudėtinga priežiūra.

Trūkumai:
● Kavos kokybė šiek tiek nusileidžia šviežiai sumaltai kavai.
● Nėra tvariausias kavos ruošimo būdas.
● Mažesnis kavos rūšių pasirinkimas.

Šios kategorijos kavos aparatų vieni populiariausių prekės ženklų yra „Illy“ ir „Nespresso“, per ilgus metus užsitarnavę vartotojų meilę ne tik dėl funkcionalumo, bet ir dėl dailių dizaino sprendimų.

Kavos pupelės – taip pat svarbus pasirinkimas

Siekdami pasimėgauti kava, nepamirškime tinkamai pasirinkti kavos pupeles. Skiriami du populiariausi kavos pupelių tipai: arabika ir robusta. Svarbu žinoti, kad arabika pupelės yra aromatingesnės ir suteikia švelnesnį skonį. Jos dažnai laikomos kokybiškesnėmis ir prabangesnėmis. O štai robusta pupelės pasižymi didesniu kofeino kiekiu, turi stipresnį ir kartesnį skonį.

Pasirinkdami tokių gamintojų, kaip „Lavazza“, kavos pupeles – mėgausitės aukštos kokybės komercinio tipo kava. Tačiau, jeigu norite atrasti daugiau įdomesnių ir subtilesnių kavos skonių, ieškokite rūšinės kavos. Tai kava, kurią galite atrasti specializuotose parduotuvėse, tokiose kaip mūsų arba „Kavos pirklys“.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo daugiau suprasti, kokie kavos aparatai, jų tipai ir prekės ženklai dominuoja rinkoje. Dabar svarbu išmintingai įsivertinti savo poreikius, užsukti į Asmyliukava.lt parduotuvę ir išsirinkti sau tinkamiausią įrenginį, nepamirštant ir pačios kavos.

Užs. Nr. 547355