Kasos programos prekybininkams: kas tai ir kodėl verta naudoti?

Freepik.com nuotr.
Nors kasos aparatus dar naudoja tikrai daug įmonių, tačiau vis labiau populiarėja kasos programos prekybininkams, kurios, panašu, ilgainiui visiškai gali pakeisti kasos aparatus. Plačiau aptarkime kokia tai programa, kam ji tinkama ir kodėl ją verta naudoti.

Išmokstama naudotis vos per pusę valandos

Iš verslo valdymo sistemos programų pasiūlos, sparčiai populiarėjanti yra kasos programa prekybininkams. Programa atlieka visas reikalingas kasos aparato darbo funkcijas: pinigų įdėjimą, išėmimą, prekių pardavimą, grąžinimą arba supirkimą bei talpina puikiai išvystytas lojalumo bei nuolaidų sistemas. Kasos programa prekybininkams taip pat turi mišraus atsiskaitymo galimybes – galima atsiskaityti grynais, banko kortelėmis, dovanų čekiais. Programa įgalina pateikti ir visas fiskalines ataskaitas.

Kaip pavyzdį paimkime ir paanalizuokime įmonės "Dineta" kurtą kasos programą DINETA.pos. Be išvardintų privalumų, programa yra suderinama su visais fiskaliniais blokais, svarstyklėmis ar brūkšninių kodų skaitytuvais.

DINETA.pos naudotojo sąsaja yra labai paprasta, intuityvi, kuria išmokstama naudotis vos per 30 minučių. Kasos programa duomenimis apsikeičia realiuoju laiku, todėl su bet kuria kita suderinta IS, duomenys gaunami iš karto, o ne dienos pabaigoje, tad ataskaitas ar užsakymus tiekėjams galima pateikti iš karto, nelaukiant 24 valandų.

Minima programa turi ir kvito atidėjimo funkciją, mokesčių už komunalines paslaugas rinkimo funkciją, skirtingų teisių priskyrimą bei kitų funkcijų.

Įmonė "Dineta" yra integravusi PaySera atsiskaitymo sistemą, pritaikiusi kasos programą taromatų sistemai. DINETA.pos gali būti lengvai integruojama ir su internetine buhalterine programa DINETA.web. Dar vienas privalumas, kuris iškelia programą į populiariausių sąrašą, jog programos atnaujinimai yra nemokami, o su jais gaunamas visas kasos programos funkcionalumas.

Įprastus kasos aparatus ims keisti kasos programos

Natūralu, kad tiek privalumų turinčios kasos programos prekybininkams po truputį ims keisti senuosius kasos aparatus. Taip nutikti gali ir todėl, kad Lietuvoje pradedamas įgyvendinti projektas dėl išmaniųjų elektroninių kasų sistemų diegimo, kuris kol kas neramina smulkiojo verslo atstovus.

Specialiai šiam projektui sukurtos verslo ekspertų darbo grupės nario ir "Dineta" produkto vadovo Giedriaus Židonio teigimu, efektyvi prekybos tiekimo grandinės valdymo sistema gali padidinti įmonės apyvartą maždaug 10–15, o pelną – 10–20 procentų, tad modernizacija smulkiajam verslui taps galimybe, jokiu būdu ne kliūtimi.

"Šiais laikais jau turbūt mažai kas prekiauja be kompiuterio, bet tikrai yra vietų, kur, ypač smulkesnis verslas, vis dar prekes muša į kasos aparatą ir čekyje matome bendrą sumą. Tokiu būdu tiesiog prarandama informacija, tiksliai kiek ir ko buvo parduota, tuomet reikia kompiuteryje ar popieriuje žymėtis parduotas prekes. Taip tiesiog susikuriamas papildomas darbas. Kasos programos pagalba galima pardavimo metu nurodyti prekę. Vyksta žymiai efektyvesnis ir paprastesnis darbas. Nebereikia prisiminti, atskirai žymėtis ir vėliau susivesti duomenų. Atsiranda papildoma galimybė analizuoti duomenis – už kiek parduota, kada parduota, kiek uždirbta ir panašiai", – privalumus net ir labai mažam verslui vardija verslo sistemas kuriančios įmonės "Dineta" atstovas Giedrius Židonis.

Pašnekovas sako, kad jei programą galima išsinuomoti, smulkusis verslas tuo sėkmingai gali naudotis be didelės finansinės naštos.

"Smulkiajam verslui tikrai ši programa yra naudinga, bet dažnai būna, kad reikia įsigyti dar kompiuterį, čekių spausdintuvą, pinigų stalčių, fiskalinį bloką, tad kartais ta kompiuterinės įrangos kaina yra per didelė, verslui neapsimoka. Ypač jei prekės nėra skirtingos, pavyzdžiui, prekiaujama tik batais ir jų per dieną parduodama nedaug. Bet jei papildomą įrangą įmonė jau turi, tuomet programa tikrai naudinga ir reikalinga", – sako Giedrius Židonis.

Užs. Nr. 532761