Kasdienis apsipirkimas ar savaitinis pirkinių planavimas: kas padės sutaupyti?

Autorių nuotr.
Apsipirkimo įpročiai turi didžiulę įtaką tiek asmeniniam, tiek šeimos biudžetui. Neretai išleidžiama suma maisto produktams ar kitoms prekėms priklauso nuo to, kaip dažnai lankomės prekybos centruose ir kaip mokame susiplanuoti pirkinius. Dalis žmonių labiau linkę kasdien lankytis parduotuvėse ir įsigyti tik tai, ko reikia tai dienai, bet toks įprotis neretai įtakoja impulsyvius pirkinius ir su tuo atsiradusias didesnes išlaidas.

Kita dalis žmonių mieliau renkasi planuoti pirkinius iš anksto: susidaro savaitinį meniu, pagal tai susirašo produktų sąrašą ir tik tada keliauja į prekybos centrą. Šie asmenys dažnai apsiperka greičiau, nes turi konkretų prekių sąrašą, be to, jiems pakanka apsilankyti parduotuvėje vos kartą per savaitę. Taip pat jie dažniausiai įsivertina, ką siūlo jų mėgstamų prekybos tinklų akcijų leidiniai

Kuris apsipirkimo būdas ekonomiškesnis? Ar dažnesni, bet mažesni apsipirkimai gali padėti geriau kontroliuoti išlaidas, ar vis dėl to konkretus planavimas padeda sutaupyti finansinį biudžetą? Kviečiame susipažinti su kasdienio ir kassavaitinio apsipirkimo privalumais bei trūkumais ir tai, kaip kaininiai leidiniai ir nuolaidų leidiniai gali padėti sutaupyti.

Kasdienio apsipirkimo privalumai ir trūkumai

Kasdienis apsipirkimas yra daugelio žmonių įprotis, kada užsukama į parduotuvę trumpam ir  nusiperkama tik tai, ko prireikė tą dieną. Šis apsipirkimo būdas turi savų privalumų, tačiau taip pat gali tapti ir viena iš priežasčių, kodėl išleidžiama daugiau, nei buvo planuota.

Privalumai:

● Galimybė įsigyti šviežius produktus. Visuomet švieži vaisiai, daržovės, mėsa ir pieno produktai – kas gali būti gardžiau ant kasdienio pietų stalo?

● Lankstumas. Galima pirkti tik tai, ko reikia šiai dienai, ir pasikliauti savo tuometine nuotaika bei poreikiais.

● Nereikia sandėliuoti maisto. Perkant tik tai, ko reikia, galima išvengti maisto gedimo ir bereikalingo jo išmetimo. 

Trūkumai:

● Spontaniški pirkiniai ir dėl to paprastai atsirandančios didesnės išlaidos.

● Didesnės laiko ir transporto ar degalų sąnaudos. 

Savaitinio pirkinių planavimo nauda ir trūkumai

Tie, kas mėgsta sutaupyti ir laiko, ir pinigų, renkasi savaitinį apsipirkimą prekybos centruose ar pamėgtuose prekybos tinkluose. Šis apsipirkimo būdas leidžia geriau suplanuoti pirkinius, išvengti nereikalingų išlaidų ir laiku pasinaudoti nuolaidomis, kurias siūlo prekybos tinklų kainų leidiniai. 

Privalumai:

● Geriau suplanuotas biudžetas. Galima iš anksto galvoti apie savaitės meniu, susirašyti pirkinių sąrašą ir net apytiksliai apskaičiuoti, kiek pinigų reikės išleisti. 

● Mažiau impulsyvių pirkinių. Vadovaujantis pirkinių sąrašu, sumažėja rizika pasiduoti pagundoms ir įsigyti nereikalingų produktų.

● Galimybė išnaudoti prekybos tinklų siūlomas nuolaidas. Parduotuvėse skelbiami akcijų leidiniai leidžia pasirinktus produktus įsigyti pigiau. Taip pat galima planuotis ateinančios savaitės meniu, atsižvelgiant į tuo metu vyraujančias nuolaidas. Tiesa, tam, kad būtų galima įsigyti maisto su akcija, paprastai reikalinga pasirinkto prekybos tinklo lojalumo kortelė. 

● Sutaupomas laikas. Vienas didesnis apsipirkimas per savaitę leis sutaupyti daug laiko ir transporto išlaidų. 

● Efektyvesnis maisto vartojimas. Planuojant pirkinius iš anksto, mažiau išmetama maisto, nes iš karto žinoma, kiek ir ko bus suvalgoma. Tiesa, planuoti reikia taip pat labai atidžiai.

Trūkumai:

● Reikia skirti laiko atidžiam planavimui.

● Kartais gali tekti papildyti maisto atsargas savaitės eigoje, nes ne visi maisto produktai (pavyzdžiui, pienas, šviežia duona, vaisiai ir daržovės) ilgai galioja.

● Mažiau lankstumo pasikeitus savaitėms planams. 

Parduotuvių leidiniai ir akcijų leidiniai – kaip jie padeda sutaupyti?

● Padeda sužinoti apie svarbias nuolaidas. Peržvelgus parduotuvių leidinius, galima iš anksto numatyti, kuriuos produktus verta įsigyti pigiau.

● Leidžia palyginti skirtingų parduotuvių kainas. Kainų leidiniai suteikia galimybę pasirinkti parduotuvę, kurioje jums tuo metu reikalingi maisto produktai parduodami pigiau.

● Padeda suplanuoti apsipirkimą iš anksto. Net jei apsilankymai parduotuvėse itin dažni, vis tiek galima nuspręsti, kada verta pirkti tam tikrus produktus su nuolaida.