KAS LAVINA VAIKŲ KŪRYBINGUMĄ?

kuribingumas
Vaikai sugeba beveik iš nieko, iš į akis nekrintančių smulkmenų sukurti tokius dalykus, kurie suaugusiuosius tiesiog apstulbina. O jeigu jiems dar ateinama į pagalbą, tada galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų.

Kūrybiniai rinkiniai vaikams tai priemonė, kuri vaikui padeda ugdyti vaizduotę ir lavinti kūrybiškumą. Šie rinkiniai vaikams padeda ne tik prasmingai praleisti laisvalaikį, bet ir suteikia malonius išgyvenimus.

Kokią reikšmę asmenybės vystymuisi turi meninis vaikų lavinimas?

Vaikai sugeba beveik iš nieko, iš į akis nekrintančių smulkmenų sukurti tokius dalykus, kurie suaugusiuosius tiesiog apstulbina. O jeigu jiems dar ateinama į pagalbą, tada galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų. Nebūtinai kūrybiškumo ugdymas jūsų vaiką atves į tikrųjų menininkų pasaulį, tačiau padės jam stiprinti protinius sugebėjimus, lavins emocinį intelektą, formuos naujus, iki tol gal nepažintus socialinius įgūdžius. Meniniai žaidimai pagerina vaiko gebėjimą įvertinti bei spręsti jam iškilusias įvairaus pobūdžio problemas, šie įgyti įgūdžiai paskui labai gali praversti ateityje.

Kokios veikloms yra nukreipti kūrybiniai rinkiniai vaikams?

Kūrybiniai rinkiniai įprastai yra skirti visai šeimai, kad ji išmoktų kokybiškai leisti laisvalaikį kartu ir per žaidybinius elementus išmokti ne tik tyrinėti, ieškoti, bet ir atrasti iki tol neatrastas patirtis. Kūrybiniuose rinkiniuose vaikams yra suformuotos veiklos, kurios skatina vaikų pažintinę, muzikinę, kitokią meninę raidą, ugdo kalbinį bei socialinį ir emocinį vystymąsi. Vaikai kartu su tėvais kuria ir improvizuoja, šitaip išlaisvindami savo prigimtyje kūrybiškumą, bendros veiklos metu jie patiria atradimo džiaugsmą. Šios veiklos dėka sustiprėja vaikų ir tėvų tarpusavio ryšys. O jeigu vaikai kartu žaidžia šiuos kūrybinius žaidimus su savo bendraamžiais, tada ugdosi ir jų tarpusavio bendravimo įgūdžiai.

Kokių esama kūrybinių rinkinių, skirtų vaikams?

Mergaites nuo septynių metų ir vyresnes gali sudominti kūrybinis rinkinys, kuriame pristatomos profesionalaus makiažo studijos. Jas domina ir kiti su grožiu bei rankdarbiais susiję kūrybiniai rinkiniai, stebinantys savo spalvingumu ir blizgesiu. Berniukus gali sudominti tokie rinkiniai, kurie susieti su technika, modeliavimu ar lipdymu. Esama ir tokių rinkinių, kurie gali dominti tiek mergaites, tiek berniukus – tai spalvinimo, rankdarbių, medinės dėlionės ir kitokios prekės, padedančios vaikams kurti kūrinius iš pačių skirtingiausių medžiagų.

Kūrybiniai rinkiniai būna ne tik mergaitėms, berniukams, bet ir bendri. Pavyzdžiui, išskirtiniu populiarumu garsėja spalvinimo rinkiniai. Vieni rinkiniai yra tinkami tik mažesniems vaikams, kiti vyresniems. O bendras jų poveikis – tai mąstymo, orientacijos erdvėje, koordinacijos, koncentracijos, smulkiosios motorikos lavinimas, vaiko kūrybinių, meninių polinkių krypties nustatymas. Kūrybinių rinkinių aprašymuose yra nurodytas amžius, nuo kurio vaikas jau gali jais naudotis.

Užs. Nr. 514133