karnizai

Karnizai – itin funkcionalus ir namų interjerą papildantis akcentas. Užuolaidų karnizai ne ką mažiau svarbi interjero detalė nei pačios užuolaidos: nuo karnizų priklauso, kaip tvirtai laikysis pakabintos užuolaidos bei kaip tarpusavyje derės šie dekoro akcentai. Karnizų įvairovė – gausi, todėl svarbu žinoti, ant kokių karnizų reikėtų kabinti tam tikras užuolaidas bei kaip sukurti estetišką kambario vaizdą. UAB „Iks Forma“ specialistai pabrėžia svarbiausius aspektus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis karnizus bei pataria, kuriais atvejais kokį karnizų tipą geriausia pasirinkti.

Užuolaidų karnizai: ką svarbu žinoti renkantis?

Atsižvelgus į norimą karnizų montavimo būdą, užuolaidų karnizai gali būti tvirtinami prie lubų, šoninių sienų arba sienos virš lango. Siekiant sukurti išskirtinę kambario aplinką, svarbu apsvarstyti skirtingų spalvų, stilių, medžiagų ir kt. karnizų bei jų apdailos elementų variantus, kuriuos nesudėtinga priderinti prie kitų interjero dalių.

Renkantis ir montuojant užuolaidų karnizus, verta atkreipti dėmesį į keletą esminių dalykų.

* Tinkamas aukštis ir ilgis. Įvertinkite kambario matmenis, kad su karnizais galėtumėte sukurti didesnės patalpos iliuziją.

* Gamybos medžiaga. Rinkitės tik iš kokybiškų medžiagų pagamintus, tvirtus karnizus, kad būtumėte užtikrinti, jog šie atlaikys net ir sunkias užuolaidas.

* Pilna komplektacija. Karnizų rinkinyje esančios reikalingos detalės užtikrins nesudėtingą jų tvirtinimą.

* Stilistinė darna. Atsižvelgę į patalpos interjerą, apgalvokite, kokius karnizus priderinti: klasikinius, modernius, traukiančius dėmesį, o gal visai nepastebimus.

Lubiniai karnizai sukuria didesnės erdvės įspūdį

Lubiniai karnizai – tai karnizai, kurie yra tvirtinami prie lubų. Vienas pagrindinių tokių karnizų privalumų yra tai, kad jie sukuria didesnės erdvės įspūdį. Dėl šios priežasties lubiniai karnizai – idealus pasirinkimas mažoms patalpoms. Kadangi lubiniai karnizai yra tvirtinami prie lubų, jų praktiškai nesimato. Skirtingai nuo pasirinkto ilgio, lubiniai karnizai gali būti montuojami virš lango arba per visas lubas.

Dar vienas lubinių karnizų privalumas – ant jų labai tinka kabinti sunkias užuolaidas.

Priklausomai nuo norimų kabinti užuolaidų skaičiaus, lubinius karnizus galima rinktis iš skirtingo bėgelių skaičiaus, pvz.: jei kabinama viena užuolaida, užteks viengubo karnizo, o norint pakabinti dienines, naktines ir daugiau užuolaidų, gali prireikti net trigubo karnizo.

karnizai

Sieniniai karnizai – unikalus interjero dizaino akcentas

Sieniniai karnizai yra tvirtinami ant sienos virš lango. Tai – klasikinis, iš mados neišeinantis pasirinkimas, puikiai tinkantis didelėms erdvėms. Sieninių karnizų pasirinkimo spektras – labai platus: nuo klasikinių iki modernių, nuo subtilių iki labai ryškių, todėl kiekvienas savo namams gali atrasti tinkamiausią variantą.

Sieninių karnizų kaina yra šiek tiek didesnė nei lubinių. Vis dėlto, jei karnizą siekiate paversti išskirtiniu kambario akcentu, pravartu pagalvoti apie šią investiciją. Ant sieninių karnizų galima tvirtinti ir įvairius priedus: karnizų laikiklius, antgalius, žiedų segtukus, užuolaidų kablius ir kt.

karnizai

Metaliniai karnizai – kokybiškas, ilgaamžis sprendimas

Ieškantiems kokybiško, ilgaamžio sprendimo, idealus pasirinkimas – metaliniai karnizai. Metaliniai karnizai, priešingai nei, pvz., plastikiniai, puikiai atlaiko storo, sunkaus audinio užuolaidas. Plastikiniai, mediniai karnizai labiau tinkami lengvoms užuolaidoms kabinti, nes nuo svorio gali sulūžti, o patvarūs metaliniai – nepriekaištingai atliks savo funkciją bei nepraras formos.

Metalinius karnizus taip pat nesunku priderinti prie bet kokio bendro kambario stiliaus dizaino, nes galima rinktis iš skirtingų spalvų metalo, įvairių formų ir pan.

Taigi, prieš rinkdamiesi karnizus, gerai apsvarstykite, kokias užuolaidas ant jų norėsite pakabinti, taip pat pagalvokite, kokie karnizai geriausiai derėtų prie Jūsų namų interjero. Visgi, jei nepasitikite savo žiniomis, darbą patikėkite profesionalams – UAB „Iks Forma“ specialistai patars bei padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Užs. Nr. 463939

Dizainas: „Empro Parde“, E. Shubert, užuolaidos: UAB „Iks Forma“ dizainerė Aiva. D. Vaičiulio nuotr.