Kapų tvarkymas – pagarba ir atsakomybė

paminkl
Daugelis iš mūsų ieško praktiškų ir ilgalaikių sprendimų, svarsto, kaip tinkamai sutvarkyti kapus. Kapavietės uždengimas granito plokšte yra tinkamiausias pasirinkimas tiems, kas nori estetiškai ir skoningai sutvarkyti šeimos kapus. Uždengus granito plokšte, kapavietės nereikės tvarkyti 10, 20 metų, o artimieji bus visada ramūs, kad šeimos kapai neatrodys neprižiūrėti ir apleisti.

Pagarba mirusiajam

Mirusiojo poilsio, įamžinimo vieta yra kuriama ne vieneriems metams. Ji turi būti patvari, laikyti dešimtmečius, todėl svarbu pasirinkti aukštos kokybės natūralų akmenį iš patikimų akmens karjerų. Kapinės yra svarbus kultūros paminklas ir archeologinių, istorinių, kultūrinių religinių tyrinėjimų vieta. Antkapio užrašai saugo biografijos duomenis, yra puikus šaltinis žmogaus genealogijos tyrinėjimams. Artimieji nusipelno gražios ir prižiūrėtos amžinojo poilsio vietos. Tvarkinga kapavietė – tai yra būdas pagerbti brangaus žmogaus atminimą, parodyti jam pagarbą, išsaugoti šeimos prisiminimus. Štai kodėl kapai turėtų būti tvarkomi ypač atsakingai.

Apipavidalinimo klasika

Granito plokštės – kapavietės apipavidalinimo klasika. Šiuo atveju kapavietės tvarkymo darbai gali užtrukti ilgiau, tačiau tai daryti tikrai verta, nes solidus akmuo suteikia išties prabangų vaizdą. Granito plokštė kuria jaukią ramybės, apmąstymo vietą. Granito plokštėmis neuždengtas kapas reikalauja papildomų darbų ir priežiūros (augalų sodinimas, jų priežiūra ir laistymas ir kt.). Tai ypač nepatogu, jei tėvų kapai yra Lietuvoje, o vaikai, ar anūkai gyvena kitose pasaulio šalyse, susiburia tik per didžiąsias šventes. Kad kapavietė atrodytų tvarkinga, rekomenduojama vengti lengvabūdiškų sprendimų. Juk šeimos kapų tvarkymas – tai pagarbos ženklas išėjusiems artimiesiems, pagarba ir atsakomybė.

Atsargiai rinktis meistrus

Žmonės yra labai skirtingi – vieniems pakelti artimųjų netektį padeda prabangus akmuo, masyvus paminklas, kitiems – užtenka to, kad atsispindi vardas, pavardė, data. Vyresnieji žmonės, kurie renkasi uždengti kapavietę granito plokšte, prašo joje palikti kamputį gėlytei ar kitam augalui pasodinti. Jaunimas, šį nedidelį kamputį gali užsidengti skaldele, jei nėra laiko augalams prižiūrėti. Paprastai antkapiai įrengiami ne anksčiau kaip po metų nuo laidotuvių, nes dirvai reikia laiko susistovėti. Pamatus geriausia lieti tada, kai iš žemės jau išėjęs pašalas. Betonavimo darbams būtina pliusinė temperatūra. Tai jau galima daryti kovo, balandžio mėnesį. Statant suolelį, reikia gerai apgalvoti, kad jis netaptų kliūtimi, trukdančia praeiti tarp kapų. Neatsitiktinai dabar daugelis renkasi nebrangius, bet labai funkcionalius atlenkiamus plastikinius suolelius. Pasirinkus netinkamus meistrus, įsigijus netinkamai apdirbtą granitą, rezultatas gali būti trumpalaikis, dažnai ir nuviliantis. Svarbu atsakingai pasirinkti specialistus kurie padės tinkamai sutvarkyti kapavietę, kurie patars, pakonsultuos, rekomenduos geriausius sprendimus.

Ilgalaikė investicija

Kapavietės dengimas granito  plokštėmis yra ilgalaikė investicija, į savo ir artimųjų ramybę. Šeimos atminimo vieta atrodys prabangiai, nereikės rūpintis gėlių priežiūra, nuolat stebėti, ar neišlindo piktžolės. Kapą paprastai lanko daug žmonių, kurių skoniai, grožio supratimas skiriasi. Čia nedera tuštybės apakintas noras išsiskirti. Renkantis paminklą, svarbu suvokti, kad kapavietei nereikia perdėto margumyno, gražiausiai atrodo vientisa spalvinė gama. Sumaišius 2-3 tarpusavyje nederančias spalvas – prarandama darna, harmonija ir ramybė. Dažnai žmonės susižavi trumpalaikiais sprendimais, gaminiai iš medžio ar kitų medžiagų. Iš pirmo žvilgsnio, tai atrodo gražiai, bet ilgalaikėje perspektyvoje visa tai ateityje teks dar kartą atnaujinti, tvarkyti iš naujo, pareikalaus nemažų investicijų. Natūralus akmuo, vientisa kapo spalvinė gama – tai ilgalaikė investicija į šeimos atminimo vietą. Granito plokštės yra patvarios, atsparios nepalankioms mūsų klimatinėms sąlygoms, atrodo prabangiai, skoningai, o svarbiausia – nekinta keletą dešimtmečių.

Kampelis atgailai, susitaikymui, prisiminimams

Sutvarkytas artimojo kapas tai vieta atgailai, kampelis susitaikymui, šeimos susibūrimo vieta, kuomet nebelieka prasmės dėl ko ginčytis, pykti, pavydėti, rūstauti. Kapinėse prisimenama šeimos istorija, pagerbiami žmonės buvę ir likę atmintyje. Čia atgyja dvasinis ryšys su šį pasaulį palikusiu artimu žmogumi. Kapas yra mirusiojo poilsio vieta, čia jis randa ramybę, jam skiriamos gyvųjų maldos, uždegamos prisiminimo žvakelės. Čia mąstoma apie gyvenimo trapumą, žemiškojo gyvenimo laikinumą ir amžinąjį gyvenimą. Svarbu, kad kapavietė būtų sutvarkyta estetiškai, skoningai, neišsiskirtų iš ją supančios visumos.

Jei turite klausimų ar norite užsisakyti paminklą skambinkite tel. 8 673 13301. Pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus, pakonsultuosime paminklo pasirinkime, suprojektuosime ir pagaminsime norimą paminklą. Pasirūpinsime kitomis detalėmis.; El. paštas info@paminklai-kapams.lt

https://paminklai-kapams.lt

Užs. Nr. 474441

paminkl