Kapsulinė spinta rudenį – ką reikia atminti ir kokius elementus turėti?

Autorių nuotr.
Ar ir vėl atėjus šaltiesiems metų mėnesiams kuičiatės drabužinėje ir aksesuarų stalčiuje, bet nesugebate rasti jokių akiai mielų derinių? Taip atsitinka tada, kai perkame rūbus negalvodami, kaip jie atrodys prie jau turimų komponentų. Kapsulinės spintos konceptas padeda dažnam susitvarkyti spintos turinį ir nebesukti galvos dėl kasdienio  įvaizdžio kūrimo. Ką reikia žinoti, ruošiantis rudens sezonui?

 

Kas ta kapsulinė spinta ir kokia jos nauda?

Vis labiau plintančią idėją kurti savo kapsulinę spintą galima interpretuoti kaip minimalizmo apraišką, padedančią kontroliuoti chaosą tiek mūsų drabužinėse, tiek galvose. Artėjant naujam sezonui (dažniausiai skiriamas šaltasis ir šiltasis, bet galima galvoti ir apie atskirus metų laikus), žmonės peržiūri savo rūbus, apgalvoja, kokių vienetų jiems trūksta. Tuomet galvojama, ar derinant turimus ir pirkinių sąraše esančius drabužius įmanoma sukurti pakankamai įvaizdžių, tarkim, darbo savaitei. Naudojant kapsulinės spintos principus, kasdien užtrunkama mažiau laiko renkantis aprangą, ugdomi sąmoningi ir ekologiški pirkimo įpročiai.

Kapsulinė spinta ir rudens sezonas

Pastebėta, kad didelė dalis rūbų, kuriuos nešiojama vasarą, gali tikti ir pereinant į šaltesnį laikotarpį. Visgi, atėjęs ruduo kartu atsiveda ir lietų, ir vėją, ir, apskritai, vėsesnę temperatūrą. Prisitaikyti prie tokių sąlygų padeda rūbų sluoksniavimas, kas yra rudens stiliaus kūrimo pagrindas. Neretai į kapsulinę spintą galima įtraukti iš vasaros užsilikusią ilgą suknelę, tačiau būtina apgalvoti, koks megztinis tiktų ant jos šaltą rudens vakarą. Kalbant apie spalvas, dažnai tiek moterys, tiek vyrai renkasi pastelinių atspalvių rūbus. Tai gudrus žingsnis, kadangi tokie rūbai yra lengvai derinami tarpusavyje, bet kartu pabrėžia ir rudens dvasią. Rudeninis asortimentas jau ir prekybos centre “CUP”, o šioje nuorodoje rasite visas rūbų parduotuves: https://cup.lt/lt/parduotuves/drabuziai

Ką spintoje rudenį turėti būtina ir kodėl?

Nors pažengę kapsulinės spintos idėjos pasekėjai konkuruoja dėl mažiausio panaudotų rūbų kiekio apdovanojimo, tai tikrai nėra būtina. Svarbiausia yra suvokti, kad daugumą drabužių ir aksesuarų mes perkame spontaniškai, o prieš perkant geriausia yra apmąstyti, kiek tas rūbas iš tiesų pasitarnaus. Rudenį bet kokiu atveju pravartu turėti šiltą paltą, kurio kokybiškumą dažnai atliepia puiki sudėtis (idealiausios yra tokios natūralios medžiagos kaip vilna). Lietpaltis – dabartinės mados diktuojamas atributas. Turėti tokį drabužį pravartu ne tik iš stilistinės, bet ir praktinės pusės, kadangi nuo rudens lietaus pasislėpti nėra visada paprasta. Avalynės pagrindas turėtų būti patogūs ir lengvi sportbačiai saulėtoms dienoms bei aulinukai, šildantys vėsiu laikotarpiu. Natūralu, kad turint reikiamų drabužių ir avalynės sąrašą belieka keliauti į prekybos centrą, kuriame visos parduotuvės šalia. “CUP” pateikia savo avalynės prekinių ženklų asortimentą šioje nuorodoje: https://cup.lt/lt/parduotuves/avalynes-parduotuves/moteriski-batai.