Kankina išangės skausmai tuštinantis? Jie signalizuoja apie ligą

Autorių nuotr.
Kai pradeda skaudėti dantį arba ranką – dažniausiai net nedvejodami skubame pas specialistą, kuris galėtų identifikuoti problemą ir tam tikrų priemonių pagalba – nugalėti skausmą. Tačiau kai suskausta išangę – daugelis nuleidžia akis, bando gydytis natūraliais metodais, ieško vaistų, kurie nėra sertifikuoti arba laukia, kol problema išnyks pati be jokių pastangų.

Taip, išangės skausmai – nėra malonūs. Taip pat daugeliui nėra malonu lankytis pas šios sferos specialistą, kuris apžiūrėjęs bei atlikęs tyrimus gali padėti nustatyti problemą. Tačiau drovėtis nėra ko, kuo greičiau rasite specialistą, kuris gali Jums padėti – tuo greičiau gyvenimas grįš į įprastas vėžes.

Svarbiausia yra neužsiimti savigyda

Lietuvoje žmonės labai dažnai linkę ignoruoti simptomus arba bandyti juos spręsti patys. Taip močiučių patarimų internete yra labai daug, tačiau problema, kad dalis jų ne tik kad gali nepanaikinti skausmų, tačiau kaip tik juos padidinti. Dar blogiau, kai netinkamai gydomi išangės skausmai galiausiai virsta didelėmis, opiomis problemomis, rimtomis ligomis, kurias nugalėti jau ne visada tampa įmanoma.

Tik tokiu atveju, kai yra tiksliai žinoma, kodėl kankina išangės skausmai – galima imtis priemonių, kurios padės ligą nugalėti. Tai reiškia, kad gydyti tik skausmus – nėra prasmės. Tiksliau, jie nėra gydomi, tik slopinami. O to rezultatas gali būti ligos vešėjimas. Juk nugalėti skausmui, sumažinti jam yra ne vienas metodas. Tačiau daugelis jų tikrai nereiškia, kad kartu su skausmu bus mažinama ir liga. Daugelių atveju – ji plečiasi toliau, tik žmogus nejaučia skausmo. Tai, žinoma, yra ne išeitis.

Dažnai pasitaikanti įplėša

Gana dažnai skausmai kyla dėl to, kad kankina išangės įplėša. Tai nėra labai didelė problema, gana greitai sutvarkoma, tačiau ir jos atveju svarbiausia yra tartis su medikais, o ne bandyti problemą glaistyti su turgeliuose rastais vaistais. Dažniausiai įplėša ne tik sukelia skausmą, tačiau taip pat yra matomas kraujas, kuris signalizuoja, kad problema yra. Tiesa, daugelis pirmiausia galvoja apie hemorojų, kurias pasireiškia gana panašiais simptomais, tad geriausia tartis su mediku apžiūrai ir jis patikslins diagnozę.

Po apžiūros ir nustačius ligą – medikas paskiria vaistus. Jeigu tai tikrai yra įplėša – gydymas dažniausiai trunka porą savaičių. Tam dažniausiai yra naudojami vaistai, kurie paprasčiausiai gydo žaizdą, taip pat ją ir ramina, tad pamirštamas varginantis diskomfortas.

Privačios klinikos

Kad ir kokia sveikatos problema kankina – visada geriausia yra ieškoti privačios klinikos, kurioje gausite tikrai gana greitą bei profesionalų aptarnavimą. Tai svarbu ne tik dėl to, kad skausmai labai blogina žmogaus gyvenimo kokybę, tačiau ir dėl to, kad apžiūros metu galima nustatyti ligas, kurios yra dar labai ankstyvoje stadijoje, tad kuo greičiau jos bus rastos – tuo efektyviau bus jas galima nugalėti ir vėl gyventi laimingai, be skausmų.