Kankina depresija? BIOFITUS pataria, kaip įveikti blogą nuotaiką

Autorių nuotr.
Greitas gyvenimo ritmas, stresas, nuovargis – visa tai neigiamai veikia ne tik mūsų sveikatą, bet ir savijautą. Nieko nuostabaus, kad kartais visiškai neturime nuotaikos, tampame apatiški, irzlūs.

Tai visiškai normalu, tačiau labai svarbu tokioje būsenoje ilgai neužsibūti. O sau padėti galima visai paprastai – štai 5 patarimai iš Biofitus, padėsiantys palaikyti gerą nuotaiką.

Palaikykite tvarką!

Nors užklupus prastai nuotaikai tvarkyti namus ir imtis namų ruošos norisi mažiausiai, tai gali būti puikus sprendimas. Netvarkinga aplinka nejučiomis kelia įtampą, o tai gali dar labiau numušti ūpą. Tiek namuose, tiek darbe tvarka aplink mus skatina energingumą, norą veikti. O kai imamės užduočių ir sėkmingai jas įveikiame, tai ir gera nuotaika bemat sugrįžta. Taigi, jei juntate, kad užgula depresyvi nuotaika, apsidairykite aplink – galbūt kaip tik atėjo metas pasirūpinti namais ar pasigaminti ką nors skanaus eksperimentuojant virtuvėje.

Daugiau bendraukite

Ne veltui sakoma, kad gera nuotaika – užkrečiama. Iš tikrųjų būdami tarp kitų žmonių mes nejučiomis prisitaikome, priimame bendrą atmosferą. Taip, tomis dienomis, kai jaučiamės liūdni, išties sunku prisiversti kelti koją iš namų ar ką nors veikti, tačiau tai geras vaistas nuotaikai pagerinti. Aplankykite šeimos narius, susitikite su draugais ar kieme pasišnekučiuokite su kaimynu. Socialiniai kontaktai reikalingi kiekvienam, o bendravimas išties padeda pasijusti daug geriau.

Sveikame kūne, sveika siela

Autorių nuotr.

Šis posakis žinomas tikriausiai visiems, bet jo nereikėtų suprasti labai tiesiogiai. Iš tikrųjų, gerai besijausdami fiziškai, nebūtinai jaučiamės linksmi ir laimingi. Viskas slypi šiek tiek giliau: prastą nuotaiką gali lemti tam tikrų vitaminų ar mikroelementų trūkumas organizme. Ir nors blogų pasekmių fiziškai dar nejaučiame, organizmas apie save juk žino viską!

Gerai nuotaikai ir bendrai savijautai labai svarbus yra B12 vitaminas – jis padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą. O juk nuo nervų ir prasideda stresas bei dirglumas. Be to, B12 vitaminas svarbus energijos apykaitai, padeda mažinti nuovargį ir atlieka svarbią funkciją ląstelių dalijimosi procese. Vitamino B12 galima gauti su maistu – jo yra mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose. Vis dėlto ne visada pavyksta su maistu gauti pakankamą vitaminų kiekį, tad puikus būdas papildyti organizmo atsargas yra maisto papildai. Kokybiškus vitamino B12 maisto papildus siūlo Biofitus: juose naudojamas vitaminas B12, kurio šaltinis yra metilkobalaminas – tai aukščiausios kokybės šio vitamino forma.

Įsigykite augintinį

Žmogaus ir gyvūno ryšys yra unikalus, o turintys namuose augintinį kenčia nuo blogos nuotaikos daug rečiau. Juk pasitikti atbėgantis keturkojis iš karto pataiso nuotaiką po sunkios darbo dienos, ant kelių susirangęs katinas atpalaiduoja savo šiluma ir jaukumu, o papūgėlės čirškėjimas kelia šypseną. Be to, augintinis namuose neleis pasijusti vienišu – gyvūnai, rodos, puikiai jaučia šeimininko emocinę nuotaiką ir tikrai moka ją pataisyti.

Laikykitės režimo

Depresyvią nuotaiką dažnai lemia įtampa, stresas, nuovargis. Visa tai nesubalansuoto režimo pasekmė. Jei norite gerai jaustis ir išlaikyti energingumą, apgalvokite savo dienotvarkę: kada dirbsite, kada ilsėsitės, kiek laiko skirsite miegui. Gali pasirodyti, kad tai nėra svarbu – juk laiko viskam ir taip stinga, tad sukamės, kaip gaunasi. Tame taip pat yra tiesos, tačiau gyvenant be režimo dažniausiai nukenčia poilsio ir miego laikas – o tai juk turėtų būti svarbiausia dienos dalis. Pamėginkite sustyguoti savo gyvenimą ir laikytis režimo: netruksite pastebėti, kad nuotaika geresnė, o kas rytą pabudus užlieja energijos pliūpsnis. O ir visus darbus tikrai spėsite, nes kai yra ūpas, viską darome efektyviau.