Kamino valymas – saugesniam gyvenimui

kaminovalymas
Prasidėjus šildymo sezonui vis daugiau žmonių sukluso – ar jų šildymo sistema yra paruošta naudojimui? Tikrai ne kiekviena reikia atidžiai rūpintis, tačiau kieto kuro katilai yra vienos tų įrangų, kurioms reikia reguliaraus dėmesio. Atvira ugnis – kelia pavojų. Žinoma, tik tokiu atveju, kai sistema nėra tinkamai pasirūpinama.

Iš visos sistemos nemažai dėmesio reikia skirti kaminui. Kadangi šiuo metu kamino valymas paliekamas specialistų rankose – būsto savininkui nereikia dėl nieko sukti galvos.

Tačiau ar tai tikrai būtinas darbas, kurį reikia atlikti minimum kelis kartus per metus?

Kodėl reikia valyti kaminą?

Kamino valymas yra būtinas darbas, kurio metu pašalinami suodžiai, purvas, šiukšlės bei kiti nešvarumai, kreozotas iš kamino įdėklo ir t.t. Visa tai gali padėti išvengti gaisro pavojaus, taip pat – nemalonaus kvapo, kuris pasklinda po namus, kai kaminas yra apsinešęs.

Galiausiai, po valymo sistema veikia kur kas efektyviau, galima džiaugtis malonesne ir amžiau sąnaudų reikalaujančia šiluma.

Ar dažnai yra reikalingas kamino valymas?

Drąsiai galima pabrėžti, kad kuo dažniau – tuo geriau.  Specialistai dažniausiai siūlo valyti minimum bent vieną kartą prieš sezoną, ir po jo. Priklausomai nuo sistemos galima valyti dar dažniau, tai yra, sezono metu. Kiekvienas žmogus turi pats įvertinti savo degimo sistemos būklę, kuri priklauso nuo kūrenamos medžiagos.

Galiausiai, valyti užsukę kaminkrėčiai taip pat pateikia rekomendacijas. Pagal tai, kaip seniai kaminas yra valytas ir koks yra jo užsinešimo lygis, galima įsivertinti – kada reikėtų pakartotinio valymo.

Taip pat kai kurie žmonės galvoja, kad valyti reikia tik tuos kaminus prie kurių yra prijungtas kieto kuro katilus. Tai nėra visiškai tiesa. Dujiniai katilai taip pat reikalauja priežiūros ir būtina jos skirti tiek, kiek reikia. Taigi, dujiniai katilų kaminai taip pat turi būti reguliariai valomi.

Išvalius kaminą matoma – kokia jo būklė. Pasitaiko atvejų, kad po valymo specialistai pataria tvarkyti pažeidimus, kurie ateityje gali sukelti rimtų problemų. O kuo defektai yra mažesni – tuo jų tvarkymas yra greitesnis.

Požymiai, kurie rodo, kad būtinas kamino valymas čia ir dabar

Reguliarumas – būtinas. Tačiau tam tikri požymiai rodo, kad kaminą reikia valyti kuo greičiau. Žemiau nurodysime juos.

1. Jeigu degimo metu labai sumažėja trauka.

2. Tokiu atveju, kai kuras nesudega iki galo.

3. Valyti nedelsiant reikia ir tokiu atveju, kai namuose juntamas dūmų kvapas.

4. Žinoma, jeigu įsijungė anglies monoksido įspėjamasis detektorius.

5. Jeigu kamine lizdą suka paukščiai.

6. Žinoma, kai kaminas dega.

Svarbiausia darbus yra palikti specialistams. Jie ne tik  naudoja profesionalias priemones, tačiau ir žino valymo techniką, kuri padeda pasiekti geriausią rezultatą. Sutarkite su specialistais dėl reguliaraus apsilankymo ir gyvenkite ramiai, šildykitės saugiai.

Užs. Nr. 518859