KAM NUSITEIKTI IR KO TIKĖTIS PASIRINKUS POILSĮ NIDOJE?

nidos
Nida vis sparčiau tampa viena geidžiamiausių ir populiariausių atostogų bei poilsio krypčių Lietuvoje. Priežasčių, kuo ji ypatinga yra ne viena. Nidos kraštovaizdis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą. Nidos lankytini objektai (pavyzdžiui, Parnidžio kopa ir jos viršūnėje esantis saulės laikrodis, Nidos švyturys ir pan.) yra unikalūs – tokie, kurių nėra jokiame kitame ne tik Lietuvos, bet ir Europos mieste. Nida yra vertingiausias Baltijos kurortas, kasmet pritraukiantis daugiau nei 700 tūkst. svečių. Kadangi Nida sulaukia daug liaupsių ir yra vadinama Lietuvos gamtos stebuklu, atrandamu prie Baltijos jūros, ją tikrai verta pamatyti, susipažinti ir pajausti. Tad ką svarbiausia žinoti apie poilsį Nidoje, kur apsistoti ir kam nusiteikti pasirinkus kelionę į Nidą?

Poilsis Nidoje: ką reikėtų žinoti?

Anksčiau Nida buvo laikoma gana nuošaliu kurortu, kuriame pagrindinė veikla, kuria galima užsiimti atostogų metu – poilsis prie jūros, maudynės ir mėgavimasis saulės voniomis. Tačiau situacija nuolat keitėsi ir dabar Nida turi ką pasiūlyti įvairaus poilsio mėgėjams. Kaip sako ilgus metus Nidoje veikiančių poilsio namų „Nidos gaiva“ įkūrėjas Ričardas Petrikauskas, Nidoje kokybiškai pailsėti gali įvairius atostogų poreikius ir finansines galimybes turintys keliautojai. Šis kraštas tinkamas tiek didelį biudžetą, tiek mažesnį biudžetą atostogoms skiriantiems poilsiautojams. Ką rasite atvykę į Nidą?

Nidos gamta: Kuršių marios, Baltijos jūra, kopos, pušynai ir jaukios gatvelės

Nidos lankytini objektai: muziejai, galerijos, ekspozicijos ir skulptūros bei paminklai

Nidoje vykstantys renginiai: nuo muzikos festivalių iki filmų peržiūrų ir diskusijų įvairiomis temomis

Nidoje siūloma veikla: pasivažinėjimas dviračiu, plaukiojimas laivu, įvairūs užsiėmimai (joga, piešimas ir pan.)

Nidos maitinimo įstaigos: jų pasiūla gana plati – nuo tradicinių lietuviškų patiekalų iki itališkų, meksikietiškų, azijietiškų valgių. Skaniai pavalgyti galės ir greitojo maisto mėgėjai. Tačiau visiems atvykusiems į Nidą siūloma pasimėgauti ir tradiciniu šio krašto patiekalu – žuviene, žuvies valgiais.

Nuoma Nidoje: tinkama tiek mėgstantiems keliauti vieniems, tiek poroms, tiek šeimoms. Šiuo metu šiame mieste galima rasti ir viešbučių, ir poilsio namų, ir privačių kambarių, ir netgi kempingą.

  Kur apsistoti Nidoje?

  Kaip buvo minėta, nuomos Nidoje pasirinkimas nemažas: nuo vienviečių kambarių iki apartamentų; nuo kuklesnių iki prabangesnių nuomos variantų; nuo pavienių asmenų iki šeimos apgyvendinimo. Yra ir tokių nuomos Nidoje pasiūlymų, kur gyvendami jausitės lyg namuose – saugiai, jaukiai ir patogiai. Poilsio namų „Nidos gaiva“ įkūrėjo teigimu, šie poilsio namai buvo kuriami stengiantis išlaikyti paprastumo ir maksimalaus komforto dermę, patinkančią įvairių poreikių keliautojams.

  Kam nusiteikti pasirinkus kelionę į Nidą?

  Vykstant į Nidą, reikėtų nusiteikti ramybei. Nors čia yra nemažai pramogų, lankytinų objektų, siūloma aktyvios veiklos (pasivažinėjimas dviračiu ir kt.), bene kas mėnesį vyksta įvairių renginių, tačiau Nida visuomet išsaugoja ramybės dvelksmą. Galbūt tą ramybę kuria šimtmečius skaičiuojantys pušynų fragmentai, galbūt ją spinduliuoja jaukios ir mažos Nidos gatvelės, o gal – architektūros objektai. Nedideli savo išvaizda išsiskiriantys mėlynos spalvos namukai – dažnai pavadinami Nidos veidu – irgi spinduliuoja kuklumu ir ramybe. Bet R. Petrikausko manymu, norint pajausti visišką ramybę ir visiškai atsipalaiduoti, reikėtų tinkamai pasirinkti ir apgyvendinimą. „Labai svarbu, kad atostogautojai galėtų kokybiškai pailsėti – kad jų netrikdytų kitų gyventojų keliamas triukšmas, netoliese vykstančių renginių šurmulys ar kiti pašaliniai garsai. Mūsų poilsio namai „Nidos gaiva“ visa tai užtikrina, nes čia laikomasi ramybės laiko ir pati namų lokacija yra labai patogi, centre, tačiau gamtos apsuptyje.“, – sakė poilsio namų „Nidos gaiva“ savininkas.

  Poilsio namų „Nidos gaiva“ kambarių ar apartamentų rezervacija kiekvienam patogiu būdu: internetu https://www.nidos-gaiva.lt/rezervacija-internetu/, telefonu (8-633) 12222 arba el. paštu nidos@gaiva.lt.

  https://www.youtube.com/watch?v=zgTb8OV3xIo&t=10s

  nidos

  Užs. Nr. 492870