Per Kalėdas gavote naują išmanųjį: ką daryti, kad šio telefono nereikėtų keisti bent keletą metų?

Naujas išmanusis telefonas po kalėdine eglute daugeliui mūsų – didelė ir ypatinga dovana. Vos nuplėšę apsauginę plėvelę, tikimės juo džiaugtis bent keletą metų, bet neretai šiuos planus sugriauna vienas ar kitas „grinčas“. „Telia“ dalinasi penkiais patarimais, kaip su tuo pačiu įrenginiu sutikti kuo daugiau ateinančių Kalėdų.

1. Investuokite į apsaugines priemones. Išmaniųjų gamintojai kasmet naudoja vis tvirtesnes korpusų medžiagas, bet nė viena jų vis dar nėra tokia efektyvi, kaip nebrangus dėklas ar apsauginė plėvelė. Šios priemonės padės išvengti brangaus remonto ir išlaikys estetišką telefono išvaizdą, kad juo būtų malonu naudotis net ir po kelerių metų.

2. Tausokite prietaiso bateriją. Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose montuojami ličio akumuliatoriai gali būti labai ilgaamžiai ir sėkmingai tarnauti visą įrenginio turėjimo laikotarpį. Tačiau tai galioja tik tuo atveju, kai baterijos dažnai neiškrauname žemiau 20 proc. ribos ir neviršijame 80 proc. įkrovos. Palaikyti teisingą įkrovimo higieną gali padėti „iPhone“ ir daugelyje „Android“ modelių randamos baterijos apsaugos funkcijos, neleidžiančios viršyti saugios įkrovos ribos.

3. Atsikratykite „balasto“. Daugybė didelės apimties failų, nenaudojamų programėlių ir nebeaktualių nuotraukų, bėgant metams, apkrauna telefoną ir lėtina jo veikimą. Jų pašalinimas ar patalpinimas debesijos talpykloje įrenginiui gali suteikti „antrą kvėpavimą“. Ypač naudingas gali būti ir reguliarus prietaiso perkrovimas – jis išvalo prietaiso operatyviąją atmintį ir sustabdo bereikalingai resursus eikvojančius procesus.

4. Neignoruokite atnaujinimų. Daugelis išmaniųjų gamintojų savo įrenginiams įsipareigoja siųsti atnaujinimus bent trejus metus, bet vartotojai ne visada jais pasinaudoja. Atnaujinta programinė įranga ne tik geriau apsaugo mūsų duomenis, bet ir neretai suteikia naujesniuose modeliuose debiutavusių funkcijų. Ne ką mažiau svarbūs ir atskirų programėlių atnaujinimai – jie padeda išvengti veikimo sutrikimų ir išaugusių baterijos sąnaudų.

5. Nevenkite smulkaus remonto. Neretai sprendimą keisti įrenginį nulemia tam tikrų dalių nusidėvėjimas, kurį nesunkiai galima pašalinti. Įkrovimo jungties remontas, baterijos keitimas, dužusio kameros stikliuko taisymas ir kiti panašūs darbai serviso centruose nėra labai brangūs, o seną išmanųjį gali leisti komfortiškai naudoti papildomus dvejus–trejus metus.

„Žinoma, joks išmanusis telefonas nėra amžinas. Šie įrenginiai dėvisi, sensta technologiškai ir pradeda atsilikti nuo mūsų gyvenimo ritmo, todėl jų keitimas galiausiai tampa neišvengiamas. Atėjus tokiam laikui, puikiu pasirinkimu gali tapti atnaujinti telefonai. Ne retai mokėdamas tą pačią arba mažesnę sumą vartotojas taip gali įsigyti aukštesnės klasės išmanųjį ir kartu gauti naujam įrenginiui būdingas garantijas“, – gerą darbą padaryti kviečia „Telia“ tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun.

Užs. Nr. 543772