Kaip žinoti odos kokybę?

Kaip žinoti, kad jūsų rankose tikros, o ne dirbtinės odos gaminys?
Daugeliui moterų rankinė yra tarsi geriausia draugė, kurioje telpa didelė gyvenimo dalis. Vertinančios praktiškus, patogius bei stilingai atrodančius daiktus, moterys pirmenybę teikia kokybiškoms rankinėms. Tačiau kartais, susižavėjus nuolaidomis, patinkančia spalva ar blizgesiu, įsigyjamos nepatogios, nepraktiškos bei vos po kelių mėnesių nešiojimo plyštančios rankinės. Tam, kad taip neatsitiktų, rekomenduojama žinoti, iš kokių medžiagų pagamintos rankinės pasižymi aukšta kokybe bei ilgaamžiškumu.

Laiko patikrintos ir ilgus metus populiarumo pozicijų neapleidžiančios natūralios odos rankinės jau seniai yra įvardijamos kaip nepavaldžios laikui ir ypač ilgą laiko tarpą išliekančios pirminės prekinės išvaizdos. Tačiau kaip žinoti, kad jūsų rankose tikros, o ne dirbtinės odos gaminys? Dauguma gamintojų odinėse prekėse palieka įspaudą, kuriame, dažnu atveju, būna įrašytas prekinis ženklas. Taip pat kai kurie gamintojai besididžiuodami, jog parduoda natūralios odos prekes, prie šių prisega apdirbtos odos gabalėlį. Jeigu šių skiriamųjų ženklų gaminyje nėra, galite ieškoti lengvai nuklijuojamų lipdukų ar įspaudų, su angliškais žodžiais „real leather“ (liet. natūrali oda) arba „genuine leather“ (liet. tikra oda) ir pan. Jeigu odines rankines, kuprines ar krepšius perkate ne pirmą kartą, turbūt natūraliai jaučiate, kuri prekė yra pagaminta iš tvirtos ir natūralios odos. Odiniai gaminiai yra malonūs liesti, jų užsegimo sistemos, pavyzdžiui, užtrauktukai, yra kokybiški bei lengvai reguliuojami.

Jeigu į jūsų rankas pateko dirbtinės odos rankinė, šią nešiojant, netrukus galite pastebėti sutrūkinėjimus, paviršiaus spalvos pakitimus, nusilupimo žymes. O dar anksčiau negu rankinės paviršius ims keistis, gali sugesti nekokybiškas užtrauktukas ar kita rankinės užsegimo sistema. Taip atsitinka todėl, kad dirbtinė oda yra pagaminta naudojant sintetinį sluoksnį ir tekstilės pagrindą. Šios medžiagos nėra ypač patvarios ir ilgaamžės. Stilistai bei mados dizaineriai rekomenduoja vadovautis auksine taisykle, jog mažiau yra daugiau ir investuoti į vieną kokybišką daiktą, negu pirkti dešimtis prastesnių. Šiuo atveju gali būti išleidžiama panaši pinigų suma, tačiau nebūsite apsikrovę nereikalingais daiktais, kuriuos vėliau reikės tiesiog išmesti. Ypač platus kokybiškų, iš natūralios ir tvirtos odos pagamintų rankinių asortimentas jau seniai yra tapęs prieinamu apžiūrėti kiekvienam norinčiam, kadangi tiek moteriški, tiek vyriški krepšiai, portfeliai, kuprinės, delninės, rankinės bei kitos odinės prekės yra parduodamos internetu. BalticDomini, esantis oficialus prekinio ženklo atstovas Lietuvoje, internetinėje parduotuvėje parduoda daugiau nei 300 skirtingų rankinių modelių, turinčių įvairias spalvas, dydžius, todėl visi, ieškantys kokybiškos rankinės, tinkamos dėvėti bet kokiu metų laiku, sau patinkančią gali atrasti internetu.

Dar vienas patarimas, norintiems atskirti kokybišką, natūralią odą nuo netikros, yra jos kvapas. Netikra oda gali skleisti nemalonų, tarsi gumos kvapą, tuo tarpu tikra oda skleidžia malonų žemišką kvapą, kurio nesupainiosime su niekuo kitu. Odinėje rankinėje esantis užtrauktukas įprastai brėžiasi ypač lengvai, taip pat yra gaminamas iš tvirto metalo, žalvario ar kitos žaliavos. Verstos odos kuprinės, krepšiai ar rankinės taip pat gali būti ypač malonios liesti ir patogios nešioti, tačiau atkreipkite dėmesį, kad šiomis reikės rūpintis ir valyti kur kas dažniau negu natūralios odos. Jeigu to nedarysite, vos po kelių mėnesių rankinę beliks išmesti. Taigi, jeigu vertinate kokybiškas prekes, išskirtinumą, ilgaamžiškumą, patvarumą ir nepavaldumą laikui, turite žinote, jog šiomis savybėmis pasižymi natūralios odos gaminiai. Odinis krepšys, portfelis, kuprinė, rankinė ar delninė kiekvienam iš mūsų gali tarnauti dešimtmečius, tereikia atpažinti, kuri oda yra tikra ir kokybiška.

Užs. Nr. 431253

 

Komentarai

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.