Kaip valyti ir poliruoti auksinius papuošalus, kad jie neprarastų savo grožio?

Auksas ne tik dėl savo spindesio gražiai papildo bet kokią papuošalų kolekciją. Auksas taip pat yra labai vertinamas metalas ir tinkamai prižiūrint aukso papuošalus, jais galėsite džiaugtis daugelį metų. Vadovaukitės šiais patarimais, kaip valyti ir poliruoti auksinius papuošalus, kad išryškintumėte jų spindesį ir apsaugotumėte juos nuo pažeidimų.

Ko reikia norint pasirūpinti savo papuošalais?

Minkštas audinys - jis gali būti medvilninis, šilkinis arba nuo nusidėvėjimo apsaugantis audinys. Būtinai nenaudokite šluostės, pagamintos iš sintetinio pluošto.

Minkštas dantų šepetėlis - dantų šepetėlis turi minkštą, pluoštinę galvutę, kuri yra pakankamai švelni, kad nesubraižytų jūsų papuošalų.

Neabrazyvinis valymo tirpalas - gerai tinka švelnus muilo tirpalas arba juvelyrinių dirbinių valiklis, skirtas aukso papuošalams valyti.

Minkšta poliravimo šluostė - Venkite naudoti valomąją ar šveičiamąją šluostę.

Juvelyrinių dirbinių dėžutė - Juvelyrinių dirbinių dėžutė puikiai tinka aukso papuošalams laikyti tarp dėvėjimų.

   Kaip valyti auksinius papuošalus?

  Pirmiausia minkšta šluoste nuvalykite nuo aukso papuošalų visus laisvus nešvarumus. Tada minkštu dantų šepetėliu švelniai valykite aukso papuošalus švelniu valymo tirpalu. Būtinai naudokite neabrazyvinį tirpalą. Valomąjį tirpalą užtepkite ant dantų šepetėlio. Švelniai nušveiskite nuo papuošalų nešvarumus ar patamsėjimus. Nuplaukite papuošalus vandeniu, kad nuplautumėte valymo tirpalą. Jei papuošale yra oksidacijos vietų, švelniai patrinkite dantų šepetėliu arba minkštos šluostės šereliais tas vietas, kad jas pašalintumėte.

   Kaip poliruoti aukso papuošalus?

  Naudokite minkštą poliravimo šluostę, kad auksiniai juvelyriniai dirbiniai įgautų blizgesį. Pirmiausia padėkite aukso papuošalus ant šluostės ir švelniai patrinkite juos poliravimo šluoste. Taip pašalinsite visus likusius purvo ar valymo tirpalo pėdsakus. Tada viena ranka laikykite aukso papuošalus ir poliravimo šluoste sukamaisiais judesiais švelniai patrinkite papuošalus. Taip išryškinsite aukso blizgesį. Nustokite poliruoti, kai aukso papuošalai pradės blizgėti.

   Patarimai, kaip prižiūrėti aukso papuošalus

  - Venkite aukso papuošalų poveikio aštrioms cheminėms medžiagoms ar tirpikliams. Jie gali sugadinti papuošalų apdailą.

  - Venkite nešioti aukso papuošalus plaukiodami, sportuodami ar prausdamiesi duše. Dėl šios veiklos papuošalai gali būti pažeisti arba sutepti.

  - Venkite laikyti aukso papuošalus plastikiniame maišelyje. Plastikas gali sulaikyti drėgmę, dėl to jie gali pradėti rūdyti.

  - Nelaikykite aukso papuošalų dėžutėje, kurioje yra kitų papuošalų. Juvelyrinių dirbinių dėžutės skirtos atskiriems dirbiniams ir nėra sandarios talpyklos, kuriose gali užsilaikyti drėgmė ir sukelti koroziją.

  - Auksinius papuošalus būtinai laikykite tokioje vietoje, kur jų nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.

   Auksinių papuošalų valymas ir poliravimas yra svarbi jūsų kolekcijos priežiūros dalis. Naudokitės šiame straipsnyje pateiktais patarimais, kad išvalytumėte savo aukso papuošalus ir išryškintumėte jų blizgesį. Išvalytus ir nupoliruotus aukso papuošalus būtinai kruopščiai laikykite, kad apsaugotumėte juos nuo pažeidimų. Džiaukitės savo gražiais aukso papuošalais ir puoškitės jais daugelį metų.

  Užs. Nr. 514829