Kaip tinkamai prižiūrėti virtuvinius nerūdijančio plieno puodus?

Autorių nuotr.
Kiek per gyvenimą teko išmesti virtuvinių puodų? Ar kada nors susimąstėte kodėl? Čia gali būti keletas to priežasčių. Pirmiausia, kadaise įsigijote pigių, tačiau prastos kokybės prekių. Antra, galbūt virtuvinius puodus naudojote ne pagal paskirtį, todėl jie buvo išmest į šiukšlių kibirą anksčiau laiko. Na ir paskutinė, kuri labiausiai tikėtina, tai netinkamai juos prižiūrėjote.

Pastaraisiais metais namų šeimininkių ir šeimininkų širdis užkariavo nerūdijančio plieno produkcija. Universalūs ir nesenstantys nerūdijančio plieno puodai yra būtini daiktai kone kiekvienoje virtuvėje, kurioje karštas naminis maistas garuoja kasdien. https://gerduva.lt/maisto-ruosa/puodaičia galite įsigyti bet kokio tūrio nerūdijančio plieno puodų už patrauklią kainą. Jie yra patvarūs ir gali būti naudojami metų metus. Tačiau norint juose virti maistą kuo ilgiau, reikia jais teisingai rūpintis.

Aukšta gaminio kokybė ir atsparumas pažeidimams neatleidžia jūsų nuo atsakomybės tinkamai prižiūrėti tokius indus, ypač tuos, kurie yra naudojami kasdien. Todėl šiame straipsnyje supažindinsime skaitytojus su nerūdijančio plieno gaminių priežiūra namuose.

Pirmas maisto gaminimas nerūdijančio plieno puoduose

Kiekvieną naują virtuvinį indą ar įrankį reikia išplauti prieš pirmą jo naudojimą. Viskas, ko jums reikia, tai tik šiltas vanduo su trupučiu jūsų naudojamo indų ploviklio. Po plovimo būtina gerai nusausinti. Šiai užduočiai geriausiai tinka medvilniniai rankšluostukai.

Pradėdami gaminti maistą, nepamirškite puodo pastatyti tiesiai ant kaitinamos vietos, kad šis kaistų tolygiai. Ir atminkite, tuščio puodo negalima kaitinti. Jei planuojate virinti vandenį, druską berkite tik tada, kai vanduo jau bus sušilęs. Kitu atveju, puodo dugne išvysite ne itin gražių dėmių, kurios nenusivalo.

Nerūdijančio plieno puodų priežiūra

Būkite atsargūs šildydami maistą ir lėtai šildykite iki optimalios temperatūros, nes ženklūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia ir maistą, ir patį indą. Dažnai maišykite puodo turinį, tačiau naudokite medinį arba silikoninį įrankį.

Visada atkreipkite dėmesį į kaitinamos vietos skersmenį. Nesvarbu, ar gaminate ant dujinės viryklės ar konvekcinės, įsitikinkite, kad įkaitinta vieta nėra didesnė už puodo dugno skersmenį.

Nerūdijančio plieno puodų valymas

Po kiekvieno naudojimo išplaukite puodus rankomis šiltu muiluotu vandeniu arba indaplovėje, jei tai leidžia pats puodo gamintojas. Informaciją šia tema rasite ant pakuotės ir/arba gamintojo internetinėje svetainėje.

Nenaudokite stiprių šarminių medžiagų ir metalinių kempinėlių, šveistukų ar vielinių šepečių, kurie gali sugadinti, t. y., subraižyti jūsų puodus. Jei ant dugno yra įsisenėjusių maisto likučių, į puodą įpilkite šilto vandens bei ploviklio ir palaukite kelias minutes. Po mirkymo visi likučiai turi lengvai nusivalyti nuo paviršiaus. Kalkėto vandens paliekamų balkšvų dėmių išvengsite, jei po indų plovimo juos iškart gerai nusausinsite medvilniniu ar lininiu rankšluostėliu.

Dėmesio!

Išimtiniais atvejais ant nerūdijančio plieno puodų gali atsirasti spalvotų dėmių. Tačiau tai neturėtų jums kelti nerimo – tai vandenyje esančių mineralų nusėdimo ant indo paviršiaus rezultatas. Dėmės visiškai nėra kenksmingos, jas galite lengvai pašalinti, pvz., naudojant vandenį su actu arba citrinos rūgštį.

Nerūdijančio plieno puodų priežiūra yra labai svarbi, ypač jei norite jais džiaugtis ilgus metus. WMF puodai – tai nerūdijančio plieno virtuvės indai, tarnaujantys daugelį metų ir keliantys malonumą gaminant namuose!