
Naujausios
Todėl padangų priežiūra ir tvarkymas yra be galo svarbūs veiksniai, nuo kurių priklauso ne tik pačių padangų ilgaamžiškumas, bet ir kelionės saugumas bei komfortas. Tinkamai prižiūrimos padangos gali tarnauti žymiai ilgiau. Be to, puikios būklės padangos padeda sumažinti degalų sąnaudas ir leidžia išvengti tam tikrų automobilio gedimų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip prižiūrėti padangas, kad jos tarnautų ilgai ir patikimai.
Padangų slėgio tikrinimas
Vienas iš pagrindinių faktorių, turinčių įtakos padangų ilgaamžiškumui, yra tinkami oro slėgio rodikliai. Tiek per mažas, tiek per didelis oro slėgis gali sukelti spartesnį padangų dėvėjimąsi bei didesnį kuro sąnaudų sunaudojimą. Dėl netinkamų oro slėgio rodiklių gali suprastėti ir padangų sukibimas su kelio danga. Padangų slėgį rekomenduojama tikrinti bent kartą kartą per mėnesį. Taip pat jį reikėtų patikrinti prieš kiekvieną tolimesnę kelionę.
Padangų balansavimas ir suvedimas
Tinkamai subalansuotos padangos užtikrina tolygų dėvėjimąsi ir geresnį sukibimą su keliu. Jei padangos nėra tinkamai subalansuotos, gali atsirasti vibracija. Taip pat tai gali paskatinti greitesnį padangų susidėvėjimą. Svarbu reguliariai atlikti ir suvedimo patikrą. Netinkamas suvedimas gali sukelti greitesnį vienos ar kitos padangos dėvėjimąsi, o tai gali sutrumpinti viso padangų komplekto tarnavimo laiką. Laiku atliekami balansavimo ir suvedimo darbai taip pat leidžia sumažinti padangų remonto poreikį.
Padangų apsauga nuo saulės ir karščio
Padangų ilgaamžiškumui bei funkcionalumui gali pakenkti ir ilgalaikis saulės bei šilumos poveikis. UV spinduliai ir aukšta temperatūra gali sukelti padangų gumos oksidaciją. Dėl šios priežasties, padangos tampa trapios, greičiau dėvisi. Norint to išvengti, karštuoju metų laikų automobilį rekomenduojama laikyti pavėsyje. Jeigu automobilis lauke stovi labai ilgą laiką, galima naudoti ir specialus padangų uždangalus.
Padangų būklės stebėjimas ir laiku atliekami remonto darbai
Nepaisant nepriekaištingos padangų priežiūros, kartais nepavyksta išvengti ir tam tikrų pažeidimų. Padangos gali susidurti su įvairaus pobūdžio pažeidimais – plyšiais, įpjovomis, įstrigusiais akmenukais ir pan. Jei pastebite, kad padanga greičiau praranda orą arba jos paviršiuje įžvelgiate kažkokius pažeidimus, reikėtų kuo skubiau vykti į autoservisą ir atlikti padangų remontą. Smulkūs pažeidimai, tokie kaip mažos įpjovos, gali būti pataisomi naudojant specialias medžiagas. Gilesni pažeidimai, kurie pažeidžia padangos struktūrą, gali pareikalauti ir padangos keitimo. Priklausomai nuo pažeidimų pobūdžio, padangų remontas gali būti atliekamas įvairias būdais. Smulkios skylės gali būti užtaisomos naudojant specialias guminių kištukų sistemas. Deja, tačiau didesnių pažeidimų tokios priemonės nepašalina. Gilūs įpjovimai ar įtrūkimai šoninėje dalyje, įprastai yra nepataisomi pažeidimai, kurie reikalauja padangos keitimo darbų. Visgi, su padangų keitimo poreikiu dažniau susiduria vairuotojai, kurie tinkamai nesirūpina savo padangomis ir jų neprižiūri. Reguliarus tikrinimas ir laiku atliktas pažeistų padangų remontas dažniausiai padeda išvengti rimtesnių pažeidimų.
Tinkamas vairavimo stilius ir sąlygos
Vairavimo stilius ir kelio sąlygos taip pat daro didelę įtaką padangų ilgaamžiškumui. Greiti greičio pedalo paspaudimai, aštrūs posūkiai ir pernelyg staigus stabdymas gali paskatinti spartesnį padangų dėvėjimąsi. Taip pat svarbu vengti važinėjimo dideliu greičiu, ypač prastos kokybės keliais, nes tai gali sukelti padangoms papildomą spaudimą.
Reguliari padangų priežiūra ir patikra yra efektyvūs būdas, norint prailginti jų tarnavimo trukmę. Tad tinkamai jas prižiūrėkite, laiku pasirūpinkite remonto darbais ir džiaukitės ilgai tarnaujančiomis ir funkcionalumo neprarandančiomis padangomis.
Užs. Nr. 569762