Kaip pasirinkti efektyviausią elektrinę šluotą siurblį?

Pexels (MART Production) nuotr.
Įvairūs namų valymo prietaisai palengvina kasdienius buities darbus. Dulkių siurblys šluota – vienas iš tų prietaisų. Itin manevringi, kompaktiški šluotos siurbliai leidžia patogiai išsiurbti dulkes ar kitus nešvarumus tiek nuo grindų, tiek kiliminės dangos. Šiame straipsnyje aptarsime aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti norint įsigyti tinkamiausią siurblį šluotą savo namams.

Patalpos plotas

Ieškodami siurblio šluotos, atsižvelkite į gyvenamųjų patalpų plotą. Nuo to priklausys akumuliatoriaus veikimo laikas. Kuo šis yra ilgesnis, tuo daugiau grindų ploto išvalysite iki akumuliatoriaus išsikrovimo. Belaidžiai dulkių siurbliai šluotos gali veikti nuo 20 iki 90 minučių, o prietaisų, prijungiamų prie elektros lizdo, veikimo laikas yra neribotas.

Grindų danga

Šiuolaikinės šluotos siurbliai gali ne tik siurbti, bet ir plauti, todėl svarbu atsižvelgti ir grindų dangą. Jeigu namuose yra laminatas, parketas ar plytelės, galite rinktis drėgno valymo siurblius. Kitu atveju, jeigu vyrauja kiliminė danga, puikiai tiks sauso valymo prietaisai. Žinoma, verta paminėti, kad šiuolaikinės gamybos technologijos modernėja, todėl galima įsigyti šluotas siurblius, kurie gali valyti tiek sausu, tiek drėgnu būdu. Tai itin patogu, kai namų danga yra mišri.

Susidarantys nešvarumai

Taip pat svarbu įvertinti ir tai, kaip dažnai ir kokie nešvarumai susikaupia. Nuo to priklausys siurblio šluotos galingumas ir talpyklos dydis. Pavyzdžiui, jeigu namuose yra augintinių ir mažamečių vaikų, rekomenduojama rinktis didesnės talpos šluotas siurblius. Kadangi augintiniai dažnai šeriasi, o vaikai atėję iš lauko atneša purvo, prireiks galingesnio valymo prietaiso su didesne nešvarumų talpykla.

Be to, pagal ES reglamentus, šiuolaikinių šluotų siurblių galia neturi viršyti 900 W. Žinoma, kai kurie siurbimo įrenginiai, esant poreikiui, gali padidinti siurbimo galingumą. Įdiegtas jutiklis analizuoja paviršiaus užterštumą ir padaugėjus nešvarumams, siurbimo galia padidėja.

Taigi, visi aukščiau išvardinti aspektai yra svarbūs, norint įsigyti tinkamiausią siurblį šluotą. Taip pat atsižvelkite ir į asmeninius įpročius, ar patogiau bus naudotis prie elektros prijungtu siurbliu šluota, ar belaidžiu įrenginiu. Be to, įvertinkite ir įrenginio dydį, svorį, kad būtų maksimaliai patogu atlikti buities darbus.

Užs. Nr. 536400