Kaip pasigaminti minkštus baldus pačiam?

Autorių nuotr.
Minkšti baldai neabejotinai yra viena gražiausių ir kartu praktiškiausių dekoracijų, kurias galite pasirinkti savo namams. Šiaip ar taip, jų nebūtina pirkti - galite patys juos pasigaminti arba atnaujinti. Kaip tai padaryti?

Pirmiausia: baldų pagrindas

Jei neturite staliaus išsilavinimo, neabejotinai teks pasikliauti paruoštais baldų karkasais. Galite nusipirkti senas minkštas kėdes arba specialiai paruoštus baldus apmušimui.

Minkštų baldų apsauga ir apdaila

Šis punktas labai svarbus atnaujinant senesnius minkštuosius baldus. Jie greičiausiai bus mediniai - juk būtent mediena dėl savo savybių geriausiai tinka apmušalams. Pirmiausia reikia nuimti visus senus apmušalus, tada baldą nuvalyti švitriniu popieriumi. Taip pat vertėtų pašalinti senus lakus, dažus ar dėmeles, o tada visą paviršių padengti pasirinkta paviršiaus danga, kad baldas ne tik atrodytų estetiškai, bet ir būtų patvarus.

Išpjovos ir jų derinimas - kitas žingsnis gaminant minkštus baldus

Pirmoji medžiaga, kurią reikia išpjauti iki reikiamo dydžio, yra minkštosios putos. Standartinis variantas yra 5 cm storio, tačiau jį reikia pasirinkti konkrečiai, pagal savo asmeninius poreikius. Kėdžių atlošai paprastai gali būti apdailinti daug plonesnėmis putomis, ir - bet kuriuo atveju - vis tiek verta perskaityti specifikacijas, nes svarbu ne tik storis, bet ir kietumas.

Kaip sujungti medžiagas minkštuosiuose balduose?

Pasiruošus baldo karkasą derėtų išsirinkti naują gobeleną, atsižvelgiant į spalvą bei struktūrą bei deramumą prie aplinkos interjero. kitas žingsnis - jį pritvirtinti prie baldo pagrindo. Yra keli pagrindiniai atskirų sluoksnių sujungimo būdai. Įgudęs baldų apmušėjas paprastai renkasi sąvaržas, kuriomis pritvirtina apmušalų audinį prie baldo konstrukcijos. Jei esate mažiau patyrę, galbūt norėsite bent techniškai sutvirtinti putplastį, kad jis nejudėtų:

    • Naujai pasirinkti baldų gobelenai prie konstrukcijos gali būti tvirtinami apmušalų segtukais. Jų privalumas yra tas, kad galima ištaisyti audinio išsidėstymą, taip pat tai tiesiog švaresnis būdas, kuris iš karto visam laikui pritvirtina audinį prie baldo konstrukcijos.
    Galite suklijuoti visus sluoksnius. Pastaruoju metu išpopuliarėjo purškiami klijai. Iš tiesų - jie patogūs ir jais galima lengvai užtepti tolygų sluoksnį, tačiau prieš juos naudojant vertėtų apsaugoti baldo konstrukciją, kad jos nepažeistumėte. 
    Be purškiamų klijų, žinoma, yra ir kitų klijų, tepamų tiesiai iš tūbelės ar skardinės. Šiuo atveju gali būti sunku išgauti tolygų sluoksnį, todėl yra rizika, kad klijai išbėgs į šonus arba kai kuriose vietose tinkamai nesilaikys.