Kaip paruošti namus artėjančiam rudeniui?

A-SOLUTIONS.LT nuotr.
Nors atrodo, kad vasara ir jos pramogos niekuomet nesibaigs, prasidėjus paskutiniam šio sezono mėnesiui, vis dažniau pradedame mąstyti apie netrukus prasidėsiantį rudenį. Tai – puikus metas paskirti daugiau dėmesio namams ir pasirūpinti, kad net ir šaltuoju sezonu jie nestokotų šilumos ir jaukumo. Išskyrėme pagrindinius žingsnius, kurie leis sukurti tokią aplinką – kai kurias iš šių užduočių galite atlikti jau dabar.

Atlikite generalinį tvarkymąsi

Tai – darbas, kurį pravartu atlikti baigiantis bet kuriam sezonui, tad artėjant rudeniui, jo taip pat nereikėtų atidėlioti. Itin daug dėmesio reikėtų skirti drabužių spintai – nors pirmieji rudens mėnesiai būna pakankamai šilti, tikėtina, kad kai kurių rūbų ir avalynės šiais metais jau nebeprireiks. Taip pat pravartu atlikti ir generalinį valymą, prieinant ir tas vietas, kurioms dažniausiai skiriate mažiau dėmesio. Turintiems kiemą, darbų lauks ir daugiau: Jūsų lauks paskutiniai žolės pjovimai, kitos technikos apžiūros ir baldų paruošimas žiemojimui.

Peržiūrėkite buitinę techniką

Atlikdami generalinį tvarkymąsi, nepraleiskite ir buitinės technikos. Tikėtina, kad atėjus rudeniui, virtuvėje praleisite kur kas daugiau laiko, tad pravartu įsitikinti, jog visi naudojami įrenginiai vis dar veikia be jokių papildomų trikdžių. Tuo pačiu verta apžiūrėti ne tik virtuvėje, bet ir kituose kambariuose naudojamus prietaisus ir suplanuoti būsimų pirkinių sąrašą. Pradėję anksčiau, vis dar turėsite pakankamai laiko jų atnaujinimui, o galbūt netgi pastebėsite vykstančius išpardavimus. Platų įvairios namams skirtos buitinės technikos pasirinkimą rasite paspaudę čia.

Skirkite dėmesio prieškambariui

Jei vasaros sezonu prieškambaryje laikydavote tik kelias batų poras ir ploną lietpaltį, artėjant šaltajam metų laikui, reikės palikti vietos kur kas didesniam papildomų aksesuarų kiekiui. Turėtumėte įsitikinti, ar pakaks vietos Jūsų (o dar geriau – ir užsukusių draugų) paltams, kepurėms, pirštinėms ir šalikams, o taip pat – parūpinti stovą skėčiams. Galiausiai verta pagalvoti ir apie didesnį kilimėlį, ant kurio patogiai galėsite džiovinti po rudeninių pasivaikščiojimų sušlapusią avalynę. Galite pasirūpinti ir keliais žavingais akcentais ar namų kvapu – tuomet sugrįžimas bus kur kas efektingesnis.

Atnaujinkite patalynę

Nors tai gali pasirodyti kaip nedidelė smulkmena, pakeitę patalynės užvalkalus ar lovatiesę, ženkliai pakoreguosite miegamojo aplinką ir „atšviežinsite“ interjerą. Jei norite dar kurį laiką gyventi vasariškais prisiminimais, galite rinktis ryškesnius, gyvybingus jų modelius – tuomet vakarą pabaigsite ir dieną pradėsite kur kas smagesnėmis emocijomis.

Suteikite interjerui daugiau šilumos ir jaukumo

Kai oras už lango nykus, norisi, kad namų interjeras alsuotų šiluma ir leistų jaukiai atsipalaiduoti – norėdami sukurti tokią aplinką, turėsite šiek tiek pasistengti. Tokiais atvejais ypač gelbsti įvairiausi aksesuarai ir smulkios interjero detalės, tokios kaip žvakės, lemputės, pagalvėlės ar kilimėliai. Jei pasitelksite bent keletą iš jų, iš karto pastebėsite teigiamus pokyčius. Tačiau turėtumėte atminti, jog rezultatas šiuo atveju priklauso ne nuo kiekybės, o nuo kokybės – kad ir kokius papildomus atributus nuspręstumėte naudoti, nepamirškite jų suderinti su kitais interjero sprendimais.

Susikurkite jaukų poilsio kampelį

Jei šaltomis dienomis laiko negalime leisti lauke, tai dar nereiškia, kad negalime stebėti, kaip krenta medžių lapai ir po truputį keičiasi kraštovaizdis. Norėdami matyti tokius pokyčius, turėtumėte pasirūpinti jaukia sėdėjimo vieta priešais langą – tam puikiai tiks tiek supamas krėslas, tiek ir paprastesnis fotelis. Įsitaisę čia su įdomia knyga, šilta antklode ir puodeliu arbatos, galėsite maksimaliai atsipalaiduoti ir labai jaukiai praleisti šaltesnius vakarus – tam netgi nebus būtina papildoma kompanija.

Pagalvokite, kaip sušilsite šaltesniais vakarais

Daugeliui tų, kurie gyvena daugiabučiuose, tenka susidurti su nemalonia situacija, kuomet šildymo sezonas dar nėra prasidėjęs, tačiau jau tenka susidurti su šaltesniais vakarais ir žvarbesnėmis naktimis. Žinoma, tuomet galima gelbėtis pasitelkus antklodes ir pledus, bet daug tikslingiau būtų pagalvoti apie papildomus šildymo sprendimus. Vienas iš tokių variantų yra elektrinis oro šildytuvas: toks prietaisas nereikalauja nei daug vietos, nei didelių išlaidų, tačiau apie šaltį namuose jis tikrai padeda pamiršti. Be to, kai kurie iš jų turi ir ventiliavimo funkciją, tad tas pats įrenginys pasitarnaus ir vasaros sezonu.

Iš anksto pasirūpinkite rudeniškomis pramogomis

Tikriausiai nenustebinsime pasakydami, jog rudeniškas oras ne visuomet džiugina, todėl kur kas daugiau laiko šaltuoju sezonu praleidžiame namuose. Būtent dėl to svarbu pasirūpinti ne tik jaukia aplinka, bet ir pramogomis, kurios praskaidrintų ramius vakarus. Priklausomai nuo Jūsų ir namiškių pomėgių, tai gali būti ir įvairiausi stalo žaidimai, ir netgi rankdarbiai ar įvairios aktyvios veiklos. Pramogų centru gali tapti ir naujas, SMART ir daugybę kitų funkcijų pasiūlyti galintis televizorius. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia: https://pigu.lt/lt/televizoriai.

Paskyrę dėmesio visiems šiems aspektams, rudenį pasitiksite visapusiškai pasiruošę. Net ir šaltos dienos namuose gali būti kupinos pačių geriausių emocijų – labai greitai tuo galėsite įsitikinti patys.

Užs. Nr. 489054