Kaip išvengti klaidų perkant padangas?

padangos
Naujai įsigytas padangų komplektas, daugeliui vairuotojų yra siejamas pirmiausiai su išlaidomis, o tik vėliau kai kurie pagalvoja, apie tai ką jos suteikia automobiliui ir saugiam važiavimui. Būtent dėl to, nemaža dalis vairuotoju vis dar daro pakankamai daug klaidų, kai renkasi naujas padangas.

Štai kelios jų, kurios pasitaiko dažniausiai:

  1. Universalios padangos negali prilyti savo savybėmis sezoninėms. Šaltajam metų laikui turėtų būti perkamos žieminės padangos, šiltajam – vasarinės. Bet koks bandymas sutaupyti ir įsigyti neva „patogesnį“ variantą, kurio nereikia keisti du kartu per metus, gali iš tiesų sukelti daugiau galvos skausmo nei patogumo. Taip yra dėl to, kad jokia universali apdanga neprilygsta savo techniniais parametrais nei vasarinėms, nei žieminėms. Tai ypač išryškėja šaltos žiemos metu, kai temperatūros krenta gerokai žemiau nulio. Reikalas tame, jog universalių padangų mišiniai yra gaminami taip, kad būtų savotišku kompromisu tarp labai minkštų ir kietų. Dažniausiai temperatūriniai rėmai, kuriuose jų savybės pasirodo pakankamai neblogai yra tarp 0 ir +20 laipsnių.

  2. Protektoriaus raštas nėra vien gražus piešinys ant padangos. Jo vaidmuo yra gerokai svarbesnis. Tai yra ypač aktualu mūsų klimato juostoje, kai lietus ir kiti krituliai nėra reti reiškiniai ir būtent protektorius gali lemti ar važiuojant šlapia kelio danga jausite pasitikėjimą ar baimę.

  3. Restauruotos padangos neprilygsta naujoms. Tie kas stengiasi sutaupyti, perkant restauruotas padangas iš tiesų retai kada susimąsto apie tai ką iš tiesų perka. Mažesnė kaina šiuo atveju yra tiesiogiai susijusi ir su gerokai sutrumpėjusiu tarnavimo laiku, tad pirminis įspūdis gali būti tikrai apgaulingas.

  4. Naujai atrodančios padangos ne visada iš tiesų yra naujos. Tik jų pagaminimo data iš tiesų parodo ar perkate tikrai naują gaminį, ar tą, kuris jau kelis metus guli parduotuvės sandėlyje.

  5. Užs. Nr. 479548