Kaip išsirinkti žaidimų procesorių?

eneba
Vis dažniau kompiuterių savininkai renkasi įsigyti šio tipo prietaisų komponentus atskirai ir patys susidėti kompiuterį pagal savo asmeninius poreikius. Ši tendencija skatina vartotojus domėtis tuo, kokie komponentai yra svarbūs, kokias funkcijas jie atlieka ir jų tarpusavio suderinamumu.

Viena svarbiausių kompiuterio dalių – procesorius (CPU), kuris yra laikomas kompiuterio smegenimis. Internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“ dalijasi žiniomis apie kompiuterių procesorius bei patarimais, kaip išsirinkti jūsų asmeniniams poreikiams tinkamiausią modelį.

Kas yra procesorius ir kokias funkcijas jis atlieka?

Kuomet diskusijos tema tampa nešiojami ar stacionarūs kompiuteriai žaidimams, neatsiejama temos dalimi dažnai tampa ir procesorius, dar žinomas kaip CPU. Procesorius yra čipas atsakingas už skaičiavimus, loginį valdymą, kitų kompiuterio dalių ir programų siunčiamų komandų interpretavimą ir dar kelias smulkesnes funkcijas. Procesoriaus pajėgumą lemia branduolių skaičius, kuris iš esmės varijuoja nuo 2 iki 8 (dar rinkoje parduodami 10 branduolių modeliai, kurie yra retesni bei ženkliai brangesni). Jei siekiate atnaujinti turimą žaidimų kompiuterį ar surinkti jį patys, tuomet pravartu gerai apgalvoti tai, kokio gamintojo procesorius geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius bei pagal kokius kriterijus išsirinkti modelį.

Į kokius kriterijus reikėtų atsižvelgti renkantis?

Visų pirma, pravartu atsižvelgti į tai, kam ketinama naudoti kompiuterį. Jei kompiuteriniai žaidimai, filmų bei muzikos montažai ir kiti panašūs užsiėmimai yra prioritetas, tuomet dera rinktis galingesnį modelį. Pagrindiniai kriterijai, lemiantys procesoriaus našumą – branduolių skaičius, spartinančioji atmintis, jungčių suderinamumas, dažnis ir šiluminė galia. Jei norite žaisti HD žaidimus, tuomet pravartu rinktis mažiausiai 4 branduolių procesorių, kadangi tai lemia ir didesnį dažnių rodiklį. Spartinančioji atmintis, atsakinga už laikiną duomenų talpyklą, tiesiogiai daro įtaką tiek procesoriaus, tiek kompiuterio sistemos našumui, todėl verta pasirinkti procesorių su didesnės talpos spartinančiąja atmintimi.

Žaidžiant žaidimus ar atliekant kitas daug sistemos resursų reikalaujančias užduotis procesorius gali perkaisti, o tai iš karto sumažina tiek šio komponento, tiek bendrą kompiuterio našumą, todėl ypač svarbu turėti išplėtotą aušinimo sistemą. Dažnai jau kompiuteryje esantys procesoriai turi integruotą aušintuvą, tačiau ne visais atvejais šio gali pakakti. Kalbant apie kompiuterio komponentus, svarbu atkreipti dėmesį, kad perkamas procesoriaus modelis būtų derinamas jungtimis su kitais komponentais, kaip vaizdo plokšte ir pan. Be to, jei jūsų kompiuteryje yra integruotas GPU, tuomet patartina įsigyti geresnį modelį, nes paprastai integruoti GPU pasižymi pernelyg žemu našumu, jei norima žaisti žaidimus.

Kuris gamintojas geresnis: „AMD“ ar „Intel“?

Diskutuojant apie kompiuterio procesorius, verta panagrinėti vieną aktualiausių klausimų šia tema – kuris gamintojas geresnis, „AMD“ ar „Intel“? Ne paslaptis, kad šie du gamintojai rinkoje varžosi aktyviai, o jų gaminamų procesorių paklausa praktiškai lygiavertė. Visgi rinkoje pastebima tendencija, kad „AMD“ procesoriai pamažu tampa populiaresniu pasirinkimu dėl gero kainos ir kokybės santykio. Iš esmės, pagrindinis šių gamintojų modelių skirtumas yra tai, kad „Intel“ procesoriai pritaikyti reiklesnėms užduotims atlikti, o „AMD“ – atlikinėti keletą užduočių vienu metu. 

Mažesni gamintojų modelių skirtumai apima „overclocking“ funkciją bei energijos sąnaudą. „Overclocking“ funkcija tiesiogiai siejasi su procesoriaus našumu bei pajėgumu. Kadangi neretai „AMD“ procesorių dažnių skaičius ribojamas, „Intel“ šiuo atžvilgiu yra pranašesnė opcija. Be to, „Intel“ procesoriai yra orientuoti užtikrinti geriausią įmanomą našumą, jie generuoja daugiau šilumos ir taip sunaudoja daugiau energijos, o tai reiškia, kad šiems modeliams reikia galingesnių aušintuvų. Tuo tarpu, „AMD“ procesoriai – šiek tiek efektyvesnė alternatyva, nes jie sunaudoja mažiau energijos sąnaudų, tad jiems užtenka paprastesnių aušinimo sprendimų.

Užs. Nr. 486935