Kaip išsirinkti tinkamo kietumo viengulį čiužinį?

Pats svarbiausias, bet kokios miegamojo lovos elementas, be jokios abejonės, yra čiužinys. Renkantis čiužinį, didžiausias dėmesys visada yra skiriamas tokios priemonės išmatavimams, kitaip tariant matmenims.

Sakykim, jeigu reikalingas dvigulės lovos čiužinys, tuomet ieškomas erdvesnis, 180X200 ar dar didesnių išmatavimų gaminys. Vienvietei lovai įprastai tinka čiužiniai 90X200 ar kiti, mažesnių matmenų čiužinių variantai. Žinoma, čiužinio dydis yra labai svarbus, nes netinkamų matmenų gaminys gali netilpti į lovos konstrukciją, arba, atvirkščiai, paskęsti joje. Visgi renkantis tokį gaminį, pagrindinį dėmesį reikėtų skirti čiužinio kietumo rodikliams. Pasirinkus netinkamo kietumo čiužinį, kuris nepateisina individualių poreikių, ne tik kyla grėsmė poilsio kokybei, bet ir padidėja nugaros, kaklo ar kitų skausmų atsiradimo rizika. Visuomenėje yra susidariusi klaidinga nuomonė, jog geras čiužinys privalo būti kietas. Visgi, kieti čiužiniai tikrai ne visais atvejais yra geriausias sprendimas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kietas čiužinys tinka ne visiems, ir, kaip išsirinkti optimalaus kietumo viengulį čiužinį.

Kodėl kietas čiužinys tinka ne visiems?

Tam, kad čiužinys būtų patogus, jis privalo būti anatomiškai tinkamas. Atsigulus miegoti, ilsimės ne tik mes, bet ir mūsų kūnas. Nakties metu, ilsisi ir tarsi vėl atsinaujina visos kūno dalys, o ypač stuburas, kuris visą dieną atlieka mūsų svorio palaikymo funkciją. Jeigu čiužinys yra per kietas, stuburas nakties metu yra spaudžiamas, todėl jis kokybiškai nepailsi. Analogiškai, jeigu čiužinys yra per minkštas, raumenys neatsipalaiduoja, nes kūnas negauna reikiamos atramos. Dėl šios priežasties, prieš įsigyjant tokį gaminį, labai svarbu rasti optimalų, anatomiškai tinkamiausią čiužinio kietumo lygį.

Renkatės viengulį čiužinį? Įvertinkite savo ūgį ir svorį

Renkantis viengulį čiužinį niekada nereikėtų nuvertinti svorio ir ūgio svarbos. Sakykim, daugiau sveriantiems žmonėms rekomenduojami vidutinio kietumo arba kietesni vienguliai čiužiniai. Tokio kietumo čiužiniai geriau prilaiko stuburą, nes jie gali atlaikyti didesnį spaudimą. Vertinant viengulio čiužinio matmenis, didesnį svorį turintiems žmonėms turėtų būti aktualūs čiužiniai 90X200, turintys kiek platesnį pagrindą, o ne siauresnės, viengulių čiužinių versijos. Jeigu poilsiautojo ūgis ir svoris nėra labai dideli, tuomet tikrai drąsiai galima rinktis ir minkštesnį čiužinį. Ypač minkštesni čiužiniai tinka žmonėms, kurie dažniausiai miega ant vieno ar kito šono.

Čiužinio kietumo pasirinkimas pagal poilsiautojo amžių

Viengulius čiužinius dažniausiai naudoja arba vaikai, arba vyresnio amžiaus žmonės, taigi amžius taip pat yra svarbus veiksnys čiužinio kietumo pasirinkimo procese. Jeigu poilsio priemone naudosis vaikai arba dar bręstantys paaugliai, tuomet jiems reikalingas bent jau vidutinio kietumo čiužinys. Jeigu vaikas jau susiduria su netaisyklingai besivystančio stuburo problema, tokiu atveju reikėtų rinktis kietą čiužinį, nes jis užtikrins geresnę stuburo atramą. Vyresniems žmonėms, kurie nesiskundžia nugaros ar kitų kūno dalių skausmais, pirmenybę reikėtų teikti vidutinio kietumo arba minkštiems čiužiniams. Tokio kietumo čiužiniai neleis sustingti sąnariams ir užtikrins patogų, komfortabilų poilsį.

Viengulio čiužinio pasirinkimas nėra toks paprastas procesas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl niekada nereikėtų skubėti ir įsigyti pirmo pasitaikiusio varianto. Esant galimybei, parduotuvėje reikėtų praktiškai išbandyti bent kelis viengulių čiužinių modelius, tam, kad būtų lengviau susidaryti aiškesnę nuomonę, kokio kietumo čiužinys užtikrina didžiausią komfortą individualiu atveju. Domina minkšti, vidutinio kietumo, o galbūt kieti vienguliai čiužiniai 90X200? Tuomet būtinai užsukite į Relaxciuziniai.lt. Čia rasite Lietuvoje pagamintus, skirtingo kietumo, įvairių matmenų, viengulius ir dvigulius čiužinius, pagrįstus abejonių nekeliančia kokybe ir kiekvienam pirkėjui palankia kaina.

Užs. Nr. 554628