Kaip išsirinkti dėmesio vertą knygą?

knygos
Knygų skaitymas – tai viena tų laisvalaikio veiklų, kuria galima mėgautis visais metų laikais. Knyga neužima daug vietos lagamine, todėl skaitymo malonumais galima pasilepinti net ir išvykus į kelionę. Šiandien siūlomų knygų pasirinkimas yra ypatingai gausus, tad nieko nuostabaus, jog kartais kyla klausimų, kaip išsirinkti tokią knygą, kuri tikrai būtų verta jūsų dėmesio.

Pigu.lt parduotuvėje galėsite rinktis iš tikrai plataus tokių prekių asortimento, o tuomet, jei atsižvelgsite į keletą svarbiausių kriterijų, išsirinkti tinkamą knygą bus gerokai paprasčiau. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti knygos paieškas?

Apsispręskite dėl knygos žanro

Galite rinktis iš labai įvairių knygų žanrų: tai gali būti klasikinė literatūra, šiuolaikinių autorių knygos, detektyvai, mokslinė literatūra, ir t.t. Kai nuspręsite, ką šiuo metu norėtumėte paskaityti, rasti tinkamas knygas galėsite gerokai paprasčiau. Internetinėje parduotuvėje galėsite pasirinkti pageidaujamą knygų tipą, ir tai šiek tiek paspartins jūsų paiešką.

Knygų paieška pagal kainą

Jei įvairių knygų norite įsigyti kuo mažesne kaina, taip pat galite pasirinkti ir tam tikrą kainų intervalą ar knygų rikiavimą nuo mažiausios kainos. Gera žinia yra tai, kad knygos internetinėse parduotuvėse įprastai kainuoja pigiau nei fizinėse pardavimo vietose, todėl pasirinkę tokią galimybę galėsite sutaupyti pinigų. Jei jus domina knygos internetu pirkti tokias prekes galėsite bet kuriuo paros metu, ir tam jums tikrai neprireiks pernelyg daug laiko.

Skaitykite knygų aprašymus

Įvairių prekių įsigijimas internetu neretai  yra gerokai paprastesnis nei fizinėse pardavimo vietose, ir knygos taip pat nėra išimtis. Prekių aprašymuose įprastai yra pateikiama išsami informacija apie  siūlomas prekes, todėl svarbu skirti šiek tiek laiko jos peržiūrai. Būtent tai gali padėti išsirinkti tikrai įtraukiančią knygą: jei skaitysite knygų aprašymus, tikrai galėsite rasti tokių knygų, kurios bus tikrai įtraukiančios.

Draugų rekomendacijos

Kartais nė nereikia svarstyti, kokią knygą skaitysite vėliau: patarti dėl dėmesio vertų knygų įsigijimo jums gali draugai, giminaičiai ar kolegos. Galite pasiteirauti, kokias knygas paskutiniu metu jiems teko skaityti, ir galbūt būtent jų rekomendacijos leis jums atrasti pačius palankiausius sprendimus (kartais taip pat gali būti siūloma pasiskolinti perskaitytą knygą).

Ieškokite mėgstamų autorių knygų

Pasvarstykite, kokios knygos jums paliko didžiausią įspūdį. Ar atsimenate, kas yra labiausiai patikusios knygos autorius? Jei taip, galite pasidomėti, ar jis nėra parašęs ir daugiau knygų. Kartais į lietuvių kalbą knygos išverčiamos gerokai vėliau nei knyga buvo išleista autoriaus gimtojoje šalyje, taigi, jus gali maloniai nustebinti, kad lietuviškai galite skaityti ir daugiau to paties autoriaus knygų.

Neapsiribokite vien tik knygomis lietuvių kalba

Jei siekiate patobulinti užsienio kalbos žinias, galite rinktis ir knygas originalo kalba. Knygų mylėtojai neretai teigia, kad verstinės knygos paliko gerokai mažesnį įspūdį nei knygos originalo kalba, todėl galite pasvarstyti ir apie tokią galimybę. Nors iš pradžių gali atrodyti, kad skaitymas reikalauja pernelyg didelių pastangų, tačiau vėliau skaityti bus lengviau ir lengviau.

Skaitytojų atsiliepimai ir rekomendacijos

Taip pat galite pasikliauti ir interneto vartotojų patarimais: jie taip pat gali rekomenduoti knygas kurias verta perskaityti. Internetinėje erdvėje galėsite rasti rekomenduojamų knygų sąrašus, kurie jus įkvėps pasirinkti vieną ar kitą knygą. Jei dvejojate, ar pasirinkta knyga tikrai verta jūsų dėmesio, galite pasidomėti, kokį  vidutinį įvertinimą yra palikę skaitytojai (taip pat neretai galima rasti atsiliepimų, kurie padės dar paprasčiau pasirinkti tam tikras knygas).

Linkime malonaus skaitymo!

Užs. Nr. 493362