Kaip išrinkti kvepalus dovanų?

Unsplash.com nuotr.
kvepalai
„Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. Kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti“, – romane „Kvepalai. Vieno žudiko istorija" rašo autorius Patrick Süskind.

Tikra tiesa, kad tinkamai pasirinktas kvepalų aromatas leidžia mums labiau pasitikėti savimi, o aplinkiniams siunčia aiškią žinutę apie išskirtinę mūsų asmenybę. Kvepalai – įvaizdžio dalis ir viena pirmųjų detalių, pastebimų mums susipažįstant su naujais žmonėmis.

Nenuostabu, kad dažnai artėjant svarbioms progoms aplanko mintis dovanoti kvepalus savo artimiesiems. Tačiau kaip išsirinkti kvepalus kitam, jei dažnai patiems nuo didelės kvapų kompozicijų įvairovės apsisuka galva, o ilgi kvapų aprašymai mažai ką tesako? Ar kvepalai internetu – išeitis?

Jūsų užduotis – atrasti tinkamą kvapą

Visiems vienodai malonus kvapas neegzistuoja, nes kiekvieno mūsų kvapo pasirinkimas atitinka žmogaus individualų kvapą. Kai renkate kvepalus dovanų, pirmiausia stenkitės galvoti apie asmenybę, kuri jūsų dovanotus kvepalus naudos – kokį įspūdį jis ar ji siekia padaryti aplinkiniams?

kvep
Unsplash.com nuotr.

Kvapas pagal asmenybę

Jei dama nori pabrėžti savo moteriškumą, jai tiks gėlių aromatai. O štai stiprios asmenybės įspūdį sukurti padės aštresni – medienos aromatai. Charizmatiškos asmenybės dažnai patinka rytietiški prieskoniai ir jų pagrindu kurti kvapai. O štai gaivesni, citrusiniai kvapai veikiausiai patiks veiklioms moterims.

Kokia proga bus kvėpinamasi?

Kvapai, kaip ir drabužiai – gali būti dieniniai ar skirti vakarui, pasipuošti. Pagalvokite, kur jūsų mylimas žmogus naudos dovanojamus kvepalus? Lengvesni aromatai tiks kasdieniam naudojimui darbinėje aplinkoje, o jei ruošiate ypatingą, prabangią dovaną, turėtumėte ieškoti ryškesnių, sodrių kvapų.

Kvapų poveikis

Kvepalus išrinkti bus lengviau, jei nors truputį išmanysite kvapų poveikį žmogaus organizmui. Tinkamai parinkti kvepalai turi įtakos mūsų savijautai. Užklupus liūdnesnei nuotaikai ar šaltomis dienomis ir esant blogam orui rekomenduojama rinktis šiltus ir jaukius kvapus, primenančius saulėtas dienas, ryškius citrinos kvapus, kurie asocijuojasi su šv. Kalėdomis bei mandarinais. Panašiai veikia ir gėlių aromatai. Pavasarį, atbudus gamtai, atgimsta ir žmogus – tuomet norisi gaivesnių, šaltų, „žalesnių“ kvapų.

Atpalaiduojantys: citrusiniai kvapai, jazminaičiai, verbena, nerolis, šalavijai.

Protinę veiklą skatinantys: lauro lapai, pipirmėtės, rozmarinai, bazilikai.

Laimės pojūtį stiprina: apelsinai, bergamotės.

Raminančiai veikia: levandos, imbierai, jazminai, ramunėlės, citrinos, rožės, kanangos.

Energijos suteikiantys kvapai: citrinos, imbierai, krapai, kmynai, salierai.

kvep

 Pixabay.com nuotr.

Kvepalų koncentracija

Labai svarbu – atsižvelkite į kvepalų koncentraciją. Nuo jos priklauso, kokio intensyvumo bus aromatas ir kiek ilgai galėsite juo džiaugtis.

Kvepalai

Kvepalai – jų kvapas intensyviausias, o talpa – mažiausia. Kvepalai – dažnas vakaro ir švenčių palydovas, nes dėl didelės kvepalų aliejų koncentracijos (iki 40 proc.) jie turi didelį alkoholio kiekį ir išlieka ilgiausiai. Dėl šių priežasčių kvepalai bus ir brangiausias jūsų pasirinkimas, ypač renkantis prabangių prekinių ženklų kvepalus.

Kvapusis vanduo EDP (eau de parfum)

Kvapusis vanduo pasižymi mažesne alkoholio sudėtimi bei aliejų koncentracija (didžiausia koncentracija – 18 proc.), tad išlieka trumpiau. Kvapusis vanduo kainuoja mažiau nei kvepalai.

Tualetinis vanduo EDT (eau de toilette) ir odekolonas EDC (eau de cologne)

Kasdienai puikiai tiks mažesnę aromatinių junginių koncentraciją (iki 12 proc.) turintys EDT tualetiniai vandenys ar odekolonas (iki 5 proc.). Siekiant, kad tualetinio vandens ar odekolono aromatas išsilaikytų visą dieną, reikia purkštis kelis kartus. Tai – puikūs pasirinkimai, nenorint išlaidauti.

Kvepalai dovanų – pamatuotas eksperimentas

Be bazinių žinių apie kvapus ir kvepalus, labai svarbu yra gerai pažinti žmogų, kuriam renkate kvapą. Jei tai – jūsų artimasis, prisiminkite, kas jam patinka, įsijauskite į jo / jos poreikius, pasitikėkite savo nuojauta ir – geros medžioklės!

Plačią kvapų paletę galite rasti Senukai.lt internetinėje parduotuvėje. Kvepalai internetu – greitesnis ir mažiau streso keliantis dovanos paieškų variantas. Be to, čia rasite daugybės gamintojų kvepalų geresnėmis kainomis. Jei baiminatės, kad kvepalai netiks ar nepatiks – nurimkite! Šiuo metu itin madinga maišyti kelių skirtingų rūšių, bet tarpusavyje derančių rūšių kvepalus, tad nusiraminkite – gal jūsų mylimasis ar mylimoji atras naujų derinių su jau turimais ir susikurs naują, mėgstamą kvapą.

Užs. Nr. 467619