Kaip išlaikyti drabužių spalvą?

Autorių nuotr.
Geriausias būdas apsaugoti spalvas nuo blukimo – drabužius skalbti kuo mažiau ir švelniau. Arba dar geriau – rinktis skystus skalbiklius, nes skystis skalbimui naudingesnis, geriau išskalaujami drabužiai.

Geriausias būdas apsaugoti spalvas nuo blukimo – drabužius skalbti kuo mažiau ir švelniau. Arba dar geriau – rinktis skystus skalbiklius, nes skystis skalbimui naudingesnis, geriau išskalaujami drabužiai. Vanduo, trintis dėl maišymo, ploviklis ir džiovinimas – visa tai padeda ištraukti ryškią spalvą iš jūsų drabužių. Tačiau kadangi skalbimas rankomis ir džiovinimas ne visada yra praktiški, turite išmokti skalbti drabužius skalbimo mašinoje, kad sumažintumėte išblukimo pasekmes. Kaip paaiškėjo, dauguma šių patarimų yra naudingi jūsų drabužiams ir padės jiems ilgiau tarnauti bei atrodyti geriau, o ne tik išlikti ryškesnius.

Nuplaukite tamsias spalvas kartu

Rūbų rūšiavimas yra puiki proga patikrinti priežiūros etiketę ir sudėti drabužius į tinkamą krūvą. Kiekvienas, kuris kada nors skalbė vieną raudoną kojinę su visa krūva baltų drabužių, žino, koks skausmas gali atsirasti. Kad tamsios spalvos neišbluktų, rūšiuokite panašias spalvas kartu.

Apverskite drabužius iš vidaus

Tam tikro drabužių nusidėvėjimo galima išvengti prieš skalbimą ir džiovinimą apverčiant drabužius į kitą pusę. Apvertus drabužius išvirkščiai, sumažėja trintis, o tai neleidžia nublukti audinio išvaizdai. Dar svarbiau drabužius išversti į kitą pusę, kai pakabinate drabužius lauke, kad išdžiūtų. Nors saulė yra puiki ir efektyvi džiovinimo priemonė, ji išblukins jūsų drabužių spalvą.

Perskaitykite priežiūros etiketę

Tai užtrunka vos kelias sekundes, tačiau perskaitę priežiūros etiketes galite sutaupyti daug širdgėlos, kai drabužiai bus išskalbti. Patikrinkite instrukcijas, kuriose gali būti nurodyta skalbti tik šaltame vandenyje arba su panašiomis spalvomis. Nepamirškite patikrinti ir džiovinimo instrukcijų. Etiketėje gali būti nurodyta, kad drabužius reikia išdžiovinti ant silpnos šilumos arba išdžiovinti drėgnu būdu, t. y. kai drabužis išdžiovinamas ne iki galo.

Neužkimškite skalbimo mašinos

Pripildyti pilna skalbimo mašina drabužiais yra viliojantis pasirinkimas, tačiau jis turi keletą trūkumų. Tai apsunkina mašinos darbą ir sunkiau pasišalina dėmės. Skalbimo priemonė ir skalavimo vanduo pasiskirsto netinkamai, o supakuoti į skalbimo mašiną drabužiai nėra tokie švarūs. Taip pat, drabužiai džiūsta daug ilgiau, kai džiovykla yra prikimšta. Leiskite daiktams laisvai judėti, palikdami šiek tiek vietos.

Skalbkite šaltame vandenyje

Vienas geriausių skalbimo patarimų – spalvas skalbti šaltame vandenyje. Pastaraisiais metais plovikliai nuėjo ilgą kelią ir dauguma jų veikia tiek šaltame vandenyje, tiek karštame ar šiltame.