Kaip gražiai įrengti mažą virtuvę?

Virtuvės svarba namuose niekam nekelia abejonių – čia nuolat verda gyvenimas ir vyksta svarbūs kulinariniai procesai. Nors norėtųsi, kad ši patalpa būtų erdvi ir patogi, ne vienam iš mūsų maisto gamyba tenka užsiimti pakankamai ribotoje erdvėje. Visgi, tai tikrai nereiškia, kad dėl to virtuvė taps mažiau graži ar ne tokia patogi – jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais, pavyks išsaugoti ir stilių, ir komfortą.

Atlaisvinkite stalviršius

Mažoje erdvėje reikėtų atsakingai rinktis daiktus, kuriuos laikysite ant stalviršių – ten turi likti tik tie atributai, kuriuos naudojate kasdien. Taip, galbūt ne itin patogu kaskart naudojant išsitraukti virtuvinį kombainą ar trintuvą, tačiau jeigu stalviršiai bus tušti, lengviau palaikysite tvarką ir vizualiai mažiau apkrausite erdvę. Be to, turėsite daugiau vietos visiems gamybiniams procesams. Peržiūrėkite savo virtuvės inventorių ir pagalvokite, kuriuos daiktus sudėsite į stalčius ir spinteles, o kuriuos perkelsite į sandėliuką – tikėtina, kad atsiras ir tokių, praktiškai nenaudojamų atributų.

Apgalvokite sandėliavimo sprendimus

Tam, kad stalviršių nukraustymas turėtų kuo mažiau įtakos Jūsų kasdieniam komfortui, svarbu gerai apgalvoti, kur ir kaip sukrausite kitus daiktus. Tuos, kurių prireikia dažniau, patartina laikyti gilesniuose stalčiuose – iš jų reikmenis pavyks ištraukti daug lengviau nei, pavyzdžiui, iš spintelių gilumos. Stalčiai taip pat puikiai tinka didesniems indams – jei tik leidžia galimybės, tokiems sandėliavimo sprendimams reikėtų teikti pirmenybę. Žinoma, spintelės taip pat yra naudingos: jos bus patogios tuo atveju, jeigu priekyje sudėsite dažniausiai naudojamus daiktus.

Sumaniai išnaudokite sienas

Jūsų virtuvės sienos turi didelį potencialą papildomam saugojimui – būtų apmaudu tuo nepasinaudoti. Ant jų galite pakabinti kelias papildomas lentynėles ar, pavyzdžiui, pritvirtinti magnetinį įrankių laikiklį, kuris užims kur kas mažiau vietos nei tas, kurį padėtumėte ant stalviršio. Sienas galima išnaudoti ir dekoracijoms – nors dažniausiai šios patalpos rekomenduojama neperkrauti papildomomis detalėmis, čia tikrai galima surasti vietos žaviam sieniniam laikrodžiui ar keliems nedideliems suvenyrams. Bendras interjeras dėl jų taps kur kas jaukesnis.

Rinkitės integruojamą buitinę techniką

Jei leidžia galimybės, pirmenybę reikėtų teikti integruotai buitinei technikai – taip išplėtosite dar vientisesnį interjerą ir išsaugosite elegantišką estetiką. Kad įrangos prireiktų mažiau, pravartu rinktis funkcionalesnius įrenginius. Pavyzdžiui, orkaitės dabar gali atstoti ir mikrobangų krosneles, o virtuvinių kombainų atliekamas funkcijas net sunku suskaičiuoti. Jei rinksitės laisvai pastatomą įrangą, ieškokite neutralesnių, lengvai derinamų dizainų – taip visus reikmenis lengviau suderinsite tarpusavyje. Tai tikrai turės teigiamos įtakos galutiniam vaizdui virtuvėje.

Priderinkite baldų proporcijas

Priklausomai nuo namų išplanavimo, virtuvė gali būti skirta ne tik maisto gaminimui, bet ir jo degustavimui – tuomet reikės apsirūpinti ir valgomojo baldais. Jų dydį reikėtų rinktis atsižvelgiant ne tik į namiškių skaičių, bet ir į patalpos proporcijas: turėtumėte būti tikri, kad pastačius pagrindinius baldus, liks vietos patogiam praėjimui. Šiuo atveju ypač verta atkreipti dėmesį į išskleidžiamus stalus, kurie nenaudojami užima kur kas mažiau vietos – tiek juos, tiek kitų tipų stalus bus galima apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Įsileiskite natūralią šviesą

Ši gudrybė vizualiai mažą virtuvę pavers kur kas didesne – jei norite pasiekti tokių rezultatų, turėtumėte paieškoti būdų, kaip į patalpą įleisti daugiau natūralios šviesos. Paprasčiausia tai padaryti neužblokuojant langų ir renkantis kuo paprastesnius jų papuošimus – reikėtų atsisakyti ryškių spalvų ir įmantrių dizainų, kurie gali kliudyti taip reikalingai dienos šviesai.

Svarbu pasirūpinti, kad šviesos virtuvėje nepritrūktų ir sutemus – geras apšvietimas mažoje erdvėje yra dar svarbesnis. Pagrindiniam apšvietimui reikėtų rinktis arčiau lubų pakabintus ir dėl to vizualinės erdvės neužimančius šviestuvus, o po spintelėmis įmontuoti papildomas lemputes, kurios apšviestų stalviršius.

Atsakingai rinkitės spalvas

Kai mažame plote yra daug spalvų, jis gali atrodyti chaotiškai – dėl to reikėtų rinktis paprastesnes spalvų schemas. Mažai virtuvei geriausia pasirinkti vieną ar porą spalvų – valgomojo baldų komplektai, spintelės, sienos ir grindys turėtų būti panašių atspalvių. Dažniausiai rekomenduojami balti atspalviai, tačiau galima rinktis ir švelnias pasteles. O jeigu norėsis ryškesnių sprendimų, juos naudokite pasirinkdami rankšluosčius ar kitus lengvai keičiamus virtuvės aksesuarus.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, gražiai įsirengsite net ir itin mažo dydžio virtuvę. Svarbu įsivertinti galimybes, įsivardinti poreikius ir atrasti tokius sprendimus, kurie padėtų juos suderinti.

Užs. Nr. 548605